Qysh Me nga dua.com - Sandviç i shijshëm me tuna dhe avokado 

Sandviç i shijshëm me tuna dhe avokado

Qysh Me Qysh Me | Receta | 16 July 2019 | 23:12
Përbërësit: – 1/3 avokado
– ½ lugë gjelle lëng limoni
– 120g tunë e konservuar
– 2 rriska domate
– Marule
– 1 qepë e kuqe
– 2 rriska bukë të bardhë
– Kripë dhe piper të zi, varësisht nga shija
– Vaj ulliri Përgatitja: – Me duart tuaja, ndajeni marulen në copa të vogla. Qepët prini në formë të gjysmë hënës – Njërën anë të secilës rriskë të bukës lyejeni me vaj ulliri – Avokadon shtrydheni me pirun dhe shpërndajeni barabartë në bukë. Shtoni domaten, qepët, tunën dhe marulen në sandviç. Spërkateni me kripë, piper dhe lëng limoni – Mbulojeni sandviçin me rriskën tjetër të bukës. Ju bëftë mirë. /Telegrafi/

The post Sandviç i shijshëm me tuna dhe avokado appeared first on Telegrafi.

dua