Qysh Me nga dua.com - Si të përgatisni një pije të shëndetshme për mëngjes 

Si të përgatisni një pije të shëndetshme për mëngjes

Qysh Me Qysh Me | Receta | 16 July 2019 | 23:02
Avokadot janë mjaft popullore kohës së fundit. Shpesh përzihen me qumësht të kondensuar të ëmbël për t’ju dhënë një shije më të butë si milkshake. Ne ju rekomandojmë qumështin e kokosit dhe nëse doni më shumë ëmbëltues mund të përdorni mjaltin. Përbërësit:
1 avokado e madhe, e pjekur mirë 1 filxhan grek (vanilje ose mjaltë) 6-8 lugë mjaltë ose agave nektar – varësisht sa preferoni të jetë e ëmbël 1 ose 1/2 filxhan qumësht kokosi 1/2 – 3/4 filxhan akull të grimcuar, opsional Përgatitja
Kombinoni të gjithë përbërësit përveç akullit në blender. Përzieni deri sa të krijohet masë e njëjtë. Shërbejeni menjëherë ose edhe mund t’i shtoni pak qumësht.

The post Si të përgatisni një pije të shëndetshme për mëngjes appeared first on Kuzhina Shqiptare.

dua