Qysh me përgatit vezë në mënyrën turke për kafjall? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatit vezë në mënyrën turke për kafjall?

Flogerta Driza Flogerta Driza | Receta | 18 March 2020 | 11:20
Menemen është ushqim i preferuar turk me perime
Recetat për kafjall ndryshe – e shërbeni menemenë me simite dhe jogurt, transmeton Qysh Me.
 
Përbërësit:
– 2 speca; – 1 qepë;
– 2 domate; – pak vaj;
– 2 vezë; – kripë; – piper.
 
Përgatitja:
Në pak vaj fërgoni qepën e grirë imët dhe specat. Shtoni domaten e qëruar, të prerë në feta.
Marinoni me erëza sipas shijes. Fërgoni 5 – 6 minuta. 
Bëni hapësirë për vezët.
Kur të jenë vezët gati, shërbejeni! 
dua