Qysh Me - Kërko - Vezë në mënyrën turke për kafjall 
Kyçu

Vezë në mënyrën turke për kafjall

Qysh Me Qysh Me | Receta | 28 October 2019 | 23:41
Menemen është ushqim i preferuar turk me perime Receta për kafjall ndryshe – shërbeni menemenë me simite dhe jogurt, transmeton Qysh Me. Përbërësit: – 2 speca;
– 1 qepë;
– 2 domate;
– pak vaj;
– 2 vezë;
– kripë;
– piper. Përgatitja: Në pak vaj fërgoni qepën e grirë imët dhe specat. Shtoni domaten e qëruar, të prerë në feta. Marinoni me erëza sipas shijes. Fërgoni 5 – 6 minuta. Bëni hapësirë për vezët. Kur të jenë vezët gati, shërbeni! /Qysh Me/ The post Vezë në mënyrën turke për kafjall appeared first on Qysh Me.

Komentet

Të Ngjajshme

dua