Qysh me përgatit krofne jogurti? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgatit krofne jogurti?

Qysh Me Qysh Me | Recetat e Cekes | 22 April 2020 | 10:00
01 nga 01Përbërësit:

- 3 vezë,
- 1 gotë kos ose jogurt, 

- 14 lugë miell,
- 1 qeskë pluhur paste,
- vaj për fërgim,
- sheqer pluhur. 

Përgatitja:

Tunden të gjithë përbërësit, përpos sheqerit pluhur.
Me lugë nxirren krofnet dhe hidhen në yndyrë të nxehtë për t’u fërguar nga të dyja anët gjersa të skuqen. Krofnet e fërguara kalohen në sheqer pluhur dhe shërbehen.

dua