Sallatë me tranguj, mentë dhe djath - Qysh Me nga dua.com 

Sallatë me tranguj, mentë dhe djath

Qysh Me Qysh Me | Sallata | 03 April 2014 | 19:58
Përbërsit (për 4 persona)
  • 1/2 kg tranguj të prerë hollë
  • 1/4 e një qepë të kuqe, e prerë hollë
  • 2 ose 3 rrepka të kuqe, të prera hollë
  • 10 gjethe mente, të prera hollë
  • Uthull e bardhë
  • Vaj ulliri
  • Djath i bardhë
  • Kripë dhe piper
Sallatë me tranguj, mentë, dhe djath Gatimi Në një enë mesatare, lehtësisht i përziejm bashkë trangujt e prerë, qepën, rrepkat, gjethet e mentës dhe pak uthull dhe vaj ulliri, dhe shtojmë kripë dhe piper sipas dëshirës. Kur është gati për servim i grimcojmë djathin sipër. Ju bëftë mirë!
dua