Qysh me ditë pijen që përshpejton metabolizmin? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me ditë pijen që përshpejton metabolizmin?

Qysh Me Qysh Me | Shendet | 23 May 2017 | 20:05
Sipas një studimi konsumimi i një pije alkoolike Gin ka efekte që të rrit aftësinë e trupit, për të djegur kalori për një orë të tërë, pas përfundimit të pijes. Gin është një prej shpirtrave të ulët-kalori në dispozicion, me vetëm 97 kalori në shtyllën e dytë. Megjithatë, miksera sheqer diabetik-karburantit bloating, destabilizojë metabolizmin, dhe ndikojnë në tretje. Për të shmangur kalorive shtesë, mund të provoni me një tonik të pakta-line, dhe shtoni rozmarinë, borzilok ose kastravec për një kthesë e shije. [caption id="attachment_22129" align="alignnone" width="2048"] Spanish style Gin and Tonic with Bluecote + mint + thyme + fever tree at Sable Kitchen & Bar.[/caption]
dua