Qysh me e pastru mëlqinë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me e pastru mëlqinë?

Qysh Me Qysh Me | Shendet | 07 March 2017 | 22:10
Mëlçia ka nevojë për ushqime të shëndetshme në mënyrë që të kryejë funksionin e saj në mënyrën e duhur. ushqimet e skuqura, alkooli, duhani janë armiku kryesor i mëlçisë. Ekspertët e shëndetësisë thonë se detoksifikimi i mëlçisë është shumë i rëndësishëm për shëndetin e saj dhe për shëndetin e përgjithshëm të trupit. Detoksifikimi i mëlçisë heq toksinat e rrezikshme që grumbullohen rreth saj, përmirëson absorbimin e proteinave etj. Nëse jeni të prekur nga viruset apo sëmundjet e mëlçisë dieta e pastër ushqimore dhe detoksifikimi është shumë i rëndësishëm. Ja një recetë natyrale shumë efektive në detoksifimimin e mëlçisë: Përbërësit: një grusht me gjethe mente, lëng limoni, lëng portokalli, 1 litër ujë i filtruar, mjaltë Përgatitja: vloni ujin së bashku me gjethet e mentes për disa minuta. Lëreni të ftohet në temperaturën e ambientit dhe më pas shtojini përbërësit e tjerë. Lëngun e krijuar mund ta ruani në frigorifer. Konsumoni një gotë lëng në mëngjes dhe një gotë në darkë. Lëngu i mentes përveç se do t’ju detoksifikojë mëlçinë do t’ju përmirësojë tretjen gjithashtu.
dua