Qysh me forcu sistemin imunitar? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me forcu sistemin imunitar?

Qysh Me Qysh Me | Shendet | 09 July 2020 | 12:07

Ndoshta keni dëgjuar për përfitimet e të ngrënit mjaltë, por a e dini se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini ujë me mjaltë?  Kjo mënyrë ju forcon sistemin imunitar dhe është i shkëlqyer në luftën kundër bronkitit.

Po ashtu, pastron traktin e tretjes nga parazitët. Ajo liron trupin nga toksinat. Ka veti antibakteriale dhe antivirale. Përmirëson zorrën e trashë dhe shkatërron mikroorganizmat. Për qëllime parandaluese pini këtë përzierje në mëngjes me stomakun bosh. Pijeni shpejt. Barku hapet si një valvul dhe uji shpejt hyn në traktin e tretjes. Mund të konsumohet edhe para gjumit, sepse lehtëson punën e veshkave. Nga ana tjetër, kjo pije do ta bëjë lëkurën të ndritshme dhe të butë. Si duhet përgatitur: Vendosni një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë të vakët dhe përziejeni mirë. Mjalti do të shkrihet me ujin, gjë e cila sjell shumë përfitime shëndetësore nëse konsumohet me stomak bosh. 

dua