Qysh me pastru organizmin për 48 orë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me pastru organizmin për 48 orë?

Qysh Me Qysh Me | Shendet | 27 April 2017 | 21:38
Programi do t’ju ndihmojë të pastroni organet si mëlçia, veshkat, mushkëritë dhe zorrët. E shtunë Mëngjesi: ujë të ngrohtë, një 1 filxhan me tërshërë dhe një lugë fara liri, 250ml kos grek ose çaj jeshil, gjysmë filxhan boronica të freskëta, 200 ml qumësht bajameje apo kos dietik. Dreka: 250 ml ujë, sallatë 2 filxhanë (domate, sallatë jeshile, arugula), peshk zgarre 250 g, djathë zviceran dhe patate me vaj ulliri, një banane të vogël dhe një fetë pjepër, ose frut tjetër. Zemër: 250 ml ujë dhe mollë, 180 ml kos, ¼ filxhan fara kungulli. Darka: ujë ose çaj anise 250 ml, sallatë 2 gota (me lëng limoni dhe vaj ulliri), pasta integrale, peshk ton 150 g, ½ filxhan me perime në avull (spinaq dhe brokoli). E diel Filloni me ujë, përsëri. Mëngjesi: 1 filxhan me tërshërë, 1 lugë fara liri, 200 ml qumësht bajame, apo kos dietik, dardhë dhe çaj jeshil Zemër: grejpfrut (qitro) Dreka: 250 ml ujë, supë me perime (spec, fasule, patate, karota, qepë, selino), 200 g pulë e pjekur, turshi 150 g. Darka: pasta integrale, çaj hithre, sallatë panxhar dhe karota me lëng limoni.
dua