Qysh me përgaditë pije që shkrin dhjamin? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë pije që shkrin dhjamin?

Qysh Me Qysh Me | Shendet | 04 April 2017 | 19:46
Specat e djegës tani janë në qendër të vëmendjes tek doktorët, për shkak të përfitimeve shëndetësore që i kanë në shëndetin e përgjithshëm si dhe procesin e humbjes së peshës, e krejt kjo falë përbërësit të vet natyral të quajtur capsaicin. Kjo substancë funksionon në mënyra të ndryshme dhe garanton djegien e shpejt të dhjamit, pa e cenuar sigurinë shëndetësore, transmeton Telegrafi. Ditëve të sotme, përpos specave djegës, edhe limonët kanë marrë famë për përfitimet që i sjellin në procesin e humbjes së kileve të tepërta. Përbërësit:
  • Dy lugë gjelle lëng limoni
  • Një lugë gjelle shurup panje
  • Një lugë gjelle speca të djegës
  • Një lugë gjelle xhenxhefil
  • – 300 ml ujë
  1. Të gjithë përbërësit i përzieni në blender derisa pija të jetë gati.
  2. Pijen e fituar nga këta përbërës e konsumoni në mbrëmje para se të shkoni në gjumë.
dua