Qysh me përgaditë recetë për rritjen e flokëve? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë recetë për rritjen e flokëve?

Qysh Me Qysh Me | Shendet | 26 January 2017 | 18:26
Për këtë maskë, e cila është testuar dhe nga rezultatet thuhet se është mjaftë efektive nevojiten vetëm tre përbërës. Kjo maskë mund të përdoret nga të dy gjinitë. Përbërësit janë:
  • Kanellë
  • Vaj ulliri
  • Mjaltë.
Ngrohet vaji i ullirit në temperaturë mesatare dhe shtoni një lugë mjaltë dhe kanellë. Përzihet mirë. Me këtë përzierje masazhohet rrënja e flokut dhe lihet të veprojë për 15 minuta. Më pas shpërlahet me ujë të vakët. Përsëritet kjo maskë për disa ditë derisa të vëreni se floku juaj është forcuar dhe shpeshtuar.
dua