Qysh me pi sa më shumë ujë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me pi sa më shumë ujë?

Qysh Me Qysh Me | Shendet | 14 February 2017 | 15:30
Uji ndihmon të mbani nën kontroll kaloritë dhe pastron të gjithë organizmin. 1.Pini ujë në gota të mëdha. Duke pirë ujë në gota të mëdha në këtë mënyrë ju do të konsumoni gjithnjë e më tepër ujë. 2. Konsumoni fruta të pasura me ujë Ka mjaft fruta që janë tejet të pasura me ujë si shalqini, lakra, kastravecat, luleshtrydhet, qitro, qershi, dhe perimet si spinaqi, brokoli, patëllxhanet, domatet dhe specat. 3. Aromatizojeni. Uji mund të jetë ndonjëherë pa shije dhe për këtë ka një zgjidhje. Mund të shtoni kuba akulli ose feta limoni. Limoni do t’i japë një shije freskuese dhe shumë të këndshme.
dua