Qysh me trajtu hipotiroizmin në mënyrë natyrale? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me trajtu hipotiroizmin në mënyrë natyrale?

| Shendet | 24 October 2017 | 18:12

Hipotiroidizmi ështe një gjendje që karakterizohet me prodhim të ulët të hormoneve të gjëndrës tiroide.

Ju mund të keni simptoma të tilla, si dhimbje muskulore, kapsllëk, shtim në peshë, lodhje dhe humbje të kujtesës.

Lëkura mund t’ju thahet gjithashtu, flokët t’ju bien, të keni më ftohtë se zakonisht, të përjetoni luhatje humori dhe të keni dëshirë më të ulët seksuale.

Përveç një diete që përmban brokoli, lulelakrat, ushqime të pasura me omega 3, çaji i mëposhtëm mund t’ju ndihmojë të kuroni këtë problem.

Përbërësit janë: ujë, xhinxher i grirë, arrë myshku, kanellë,  limon dhe lëng portokalli.

Para konsumimit duhet të prisni 20 minuta. 

Image

 

dua