Qysh mos shtu peshë me kalimin e viteve? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh mos shtu peshë me kalimin e viteve?

Qysh Me Qysh Me | Shendet | 12 April 2018 | 18:28

Pavarësisht çfarë mund të mendoni, mosha nuk është faktori kryesor pse ne shtojmë peshë.

Në fakt, ka shumë arsye, por ndryshimi i stilit të jetesës është faktori kryesor që duhet fajësuar nëse keni kilogramë të tepërt.

Prandaj, më poshtë po ju sjellim disa këshilla të vlefshme se si të arrini në një fazë të veçantë të jetës suaj kur ndjeheni shumë të shëndetshëm, energjik dhe plot jetë, transmeton Qysh Me.

Luleshtrydhe, molla dhe qepë

Shkencëtarët kanë ardhë në përfundim se rritja e konsumimit të ushqimeve të pasura me flavonoide ka ndikim të madh në peshën trupore dhe ka po ashtu efekt pozitiv në procesin e humbjes së peshës.

01 nga 05Ushqimet që mund t’iu ndihmojnë të humbni peshë:
  • Boronica të kuqe
  • Luleshtrydhe
  • Qershi
  • Rrushi
  • Manaferrat e egra
  • Çaj
  • Molla
  • Qepë
  • Purri
  • Brokoli
02 nga 05Qëndroni aktiv fizikisht
Image

 

03 nga 05Qëndroni aktiv edhe mentalisht
Image
04 nga 05Thuani “JO” dietave
Image
05 nga 05Kontrollojeni gjendjen shëndetësore vazhdimisht
Image

 

dua