Qysh me ruajtë freskinë e luleve më gjatë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me ruajtë freskinë e luleve më gjatë?

Qysh Me Qysh Me | Shtepiake | 24 January 2017 | 22:18
Freskia e luleve mund të ruhet në disa mënyra të ndryshme. 1.Shtoni aspirinë në ujin e luleve në vazo. Shtypni një tabletë dhe shtojeni në ujë duke e përzier derisa të tretet. 2.Shtoni një monedhë bakri, dhe një gotë sheqer. 3.Alternativë tjetër është shtimi i uthullës në vazon me lule. Kombinohen 2 lugë uthull me 2 lugë sheqer dhe shtohen në ujë për të ruajtur freskinë e luleve sa më gjatë.
dua