Vendet më të bukura për ti kaluar festat e fundvitit?

nga Flogerta Driza

Festat e fundvitit jane me ne fund ketu. Në qoftë se ende nuk e keni menduar se ku të shkoni, kjo varësisht dhe nga kursimeve tuaja, ju propozojmë 3 vendet më të bukura per të kaluar festat e fundvitit.

Londra vendi ideal per festat e fundvitit

E cila përveç se është një vend tejet i bukur ka edhe një aromë nëpër rrugë që të lë mbresa të jashtëzakonshme.

Londer

Australia

Një mëngjes magjik mund ta vësh re vetëm në Ayers Rock. Një pamje e shkëlqyer në Sidney, plazh në Parajsën e Bardhë “White Heaven Beach” edhe pse rëra pak e ashpër, Cape Tribulation ku mund të dëgjosh mësime pianoje dhe ishulli Fraser me liqenet e tij të kaltër me ujë të freskët. Ky vend i veçante ku duket se gjithçka eshte me kokeposhte me pjesen tjeter te botes, eshte nje mrekulli e vertete qe duhet te vizitohet me patjeter.

Australi

Venecia

E bukur, magjike, e pakrahasueshme, e lagësht, e heshtur, e errët. Venecia është një qytet i vjetër në ujë. Ajo përbëhet nga 121 ishuj. Çdo ishull ka së paku një shesh, që formon qendrën e komunikimit, transportit dhe tregut. Ish-qendra e fuqisë, sheshi Piazza di San Marco, rrethohet nga ndërtesa publike. Venecia eshte vendi i romances dhe i nje bukurie perrallore. I mpleksur midis te shkuares dhe te ardhmes, nje vend historik-modern dhe klaik ne bukurine e vet, duhte vizituar patjeter.

festat e fundvitit Venecia