Emina Çunmulaj model

Emina Çunmulaj

Emina Çunmulaj | Biografia Emina Çunmulaj ka lindur në Michigan të Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga prindërit e saj shqiptarë por u shpërngul në Malin e Zi kur ishte 4 vjeçare. Shkollën e kreu në Mal të Zi dhe po jetonte në një kohë kur ish-Jugosllavia po kalonte nëpër gjendje lufte. Si rezultat fëmijëria […]

Read More
Diellza Kolgeci foto

Diellza Kolgeci

Diellza Kolgeci | Biografia Diellza Kolgeci që njihet si një nga ikonat e bukurisë kosovare ka lindur më 23 Janar të vitit 1978 në Prishtinë nga një familje shumë e njohur në vitet 80`90 ngase babi I saj Remzi Kolgeci ka qenë kryetari i Kosovës në ish-Jugosllavi. Diellza Kolgeci ka zgjedhur qe ti bëjë të […]

Read More
Bubulina Krasniqi foto

Bubulina Krasniqi

Bubulina Krasniqi │ Biografia Bubulina Krasniqi bukuroshja shtathedhur e njohur me hitin e saj “Elementi I 5-të“, ka lindur më 29 Tetor të vitit 1987 në Prishtinë. Duke qenë pjesë e një familjeje me histori në muzikë dhe në art në përgjithësi, Bubulina nuk mundi ti shpëtonte ndikimit të artit në jetën e saj. Si 8 […]

Read More
aferdita dreshaj foto

Afërdita Dreshaj

Biografia e Afërdita Dreshaj Afërdita Dreshaj fëmijëria dhe karriera Afërdita u lind më 19 Korrik të vitit 1986 në Malin e Zi, dhe u shpërngul në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kur ishte 12 vjeçare. Ajo e filloj karrierën e saj si modele kur ishte 17 vjeçare, aftësinë e së cilës e kishte zbuluar një […]

Read More
Agnesa foto

Agnesa Vuthaj

Biografia e Agnesa Vuthaj Jeta personale   Agnesa ka lindur më 8 Shkurt të vitit 1986 në qytetin e Istogut, në Kosovë. Pasi që ishte fituese e “Miss Kosova 2003“ dhe “Miss Albania 2004“, ajo jo vetëm që u bë shumë e famshme dhe e sukseshme për shkak të bukurisë dhe zgjuarsisë por gjithashtu edhe […]

Read More
Anxhela Martini

Anxhela Martini

Fëmijëria e Anxhela Martinit Duke poseduar gjithqka që një femër mund të dëshirojë: bukurinë, joshjen, zgjuarsinë, bënë atë që dëshiron, ka vëmendjen e shumë meshkujve, Anxhela është modelja shqiptare e cila është e njohur në mbarë botën. E lindur më 23 Maj të vitit 1986 në Shkodër. Babai I saj ishte Inxhinier kurse nëna mësuese […]

Read More