Gjyste Vulaj

Gjyste Vulaj

Gjyste Vulaj | Biografia Gjyste Vulaj ka lindur më 09 Korrik të vitit 1977 në Vuksanlekaj të Malësisë dhe ka filluar të këndonte qysh herët por në skenën e muzikës profesionale doli që pas vitit 2000. Emri I saj tashmë është I njohur në muzikën Shqiptare dhe ka mbledhur me mijëra fansa rreth vetes e […]

Read More
Fjolla Morina 1

Fjolla Morina

Fjolla Morina | Biografia dhe karriera Fjolla Morina është një këngëtare me shumë sharm nga Kosova. E lindur më 15 Prill të vitit 1986, Fjolla nuk ka shumë kohë që ka dalur në tregun muzikor mirëpo kjo nuk I ka prishur punë që të lë gjurmë kudo ku ka shkuar. Muzika për të është një […]

Read More
Gili foto

Gili

Gili | Biografia Gili e lindur në Prishtinë më 21 Maj 1966 ka qenë gjthmonë këngëtare që ka përcjellur një stil të veçantë me vlera dhe shembull për këngëtaret e reja që futen në industrinë e muzikës. Është e pranishme pothuajse qe shumë vite në skenë dhe e shohim prezente në shumë aktivitete si me […]

Read More
Genta foto 1

Genta

Genta | Biografia Genta siç e njohin të gjithë emri I të cilës është Gentiana Ismajli lindi më 12 Prill të vitit 1985 në Gjilan dhe qysh pak kohë pasi kishte lindur ishte shpërngulur me familjen e saj në Çikago të Shteteve të Bashkuara. Pasi përfundoi shkollën elementare Genta u kthye në Kosovë në moshën […]

Read More
Flori foto

Flori

Flori | Biografia Flori siç është I njohur për publikun emri I plotë I të cilit është Florian Mumajesi ka lindur në Tiranë më 23 Gusht të vitit 1982 dhe njihet si njëri ndër kompozitorët dhe këngëtarët më të kërkuar shqiptarë. Në skenën Shqiptare u paraqit fillimisht si këngëtar ku edhe ishte pjesë e festivalit […]

Read More
Ermal Fejzullahu foto 1

Ermal Fejzullahu

Ermal Fejzullahu | Biografia Ermal Fejzullahu u lind në Prishtinë më 23 Gusht të vitit 1988. Është djali i këngëtarit tonë të mirënjohur Sabri Fejzullahu. Natyrisht që për të ishte shumë më e lehtë të hynte në tregun e muzikës sepse për këtë gjë I ndihmoj shumë babai I tij Sabriu. Qysh kur ishte I […]

Read More
Dafina Zeqiri foto

Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri | Biografia Dafina Zeqiri ka lindur në Suedi më 14 Prill të vitit 1989 por me origjinë është nga Prishtina dhe është e njohur për publikun me pseudonimin Daffye. Ajo u rrit me nënën e saj në Malmo të Suedisë dhe qysh si e vogël Dafina Zeqiri filloi të shkruante këngë, të luante […]

Read More
Eliza Hoxha profile

Eliza Hoxha

Eliza Hoxha | Biografia Eliza Hoxha u lind më 05 Mars të vitit 1974 në Prishtinë ku edhe e kreu shkollimin fillor dhe të mesëm ndërsa shkollimin e lartë e përfundoj jashtë shtetit në vitin 1994. Pas një qëndrimi të gjatë në Blegjikë, Eliza u kthye në Prishtinë ku edhe po bëhej gati për lansimin […]

Read More
Edona Llalloshi foto

Edona Llalloshi

Edona Llalloshi | Biografia Edona Llalloshi ka lindur në Prishtinë më 26 Korrik 1979 si fëmiu I parë I familjes Llalloshi, që gjithashtu ka edhe dy motra dhe një vëlla: Aidën, Fjollën dhe Milotin të cilët janë gjithashtu bashkpuntorët e Edona Llalloshi në fusha të ndryshme. Është shkolluar në shkollën e muzikës ku si 6 […]

Read More
Dhurata Dora

Dhurata Dora

Dhurata Dora | Biografia Dhurata Dora ka lindur më 12 Qershor të vitit 1996 në Gjermani dhe është një këngëtare shumë e suksesshme dhe e kërkuar në tregun e muzikës vendore. Edhe pse ajo është e re në industrinë e muzikës ka arritur që për shumë pak kohë të sjell projekte të cilat I kanë […]

Read More