Klajdi Haruni

nga shqipediadua

Biografia dhe Karriera

Klajdi Haruni këngëtar shqiptar nga Korça. Ai lindi më 18 qershor 1988 në Korçë.

Klajdi Haruni është këngëtar i njohur. Në Qershor 2011, Klajdi Haruni merr pjesë në Top Fest 8 me këngën “Te Gjithe Sot Po Duan”. Karriera e tij si kengetar do te fillonte pikerisht nga ky festival dhe me kete kenge te Flori Mumajesit.

Në Maj 2012, Klajdi Haruni merr pjesë në Top Fest 9 me këngën “Mamica”.Më datë 23 Tetor 2014, Klajdi Haruni & Flori publikojnë videoklipin “Lutem Une Sot”. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.Më datë 5 Nëntor 2014, Klajdi Haruni publikon videoklipin “Misteret”. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi.Më datë 9 Shtator 2015, Klajdi Haruni publikon videoklipin “Vallja E Veres”. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Alexander Video.

Më datë 26 Dhjetor 2015, Klajdi Haruni publikon videoklipin “Obobo”. Me këtë këngë, Klajdi Haruni merr pjesë në Kënga Magjike 2015 në vitin 2015.Më datë 3 Gusht 2017, Flori Mumajesi publikojnë videoklipin “Karma”, në bashkëpunim me Bruno, Klajdi & Dj Vicky.Më datë 16 Shtator 2017, Bes Kallaku publikon videoklipin “Skifterja Zemres”, në bashkëpunim me Klajdi Haruni. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, Bruno, teksti u shkrua nga vetë Bes Kallaku.Më datë 19 Tetor 2017, Klajdi Haruni publikon videoklipin “Vajzat E Babit”.

Të tjerë

Leave a Comment