Lumi B

nga shqipediadua

Biografia

Lumi B është këngëtar i njohur. LUMI B eshte nje reper ne grupin KAOS me shokun e tij Viganin. Ai ka shume kenge si: “S’PO DIHET CKA U BO”, “WRONT” me MC Kreshen, “SUPERSTAR” ne bashkpunim me Aferdita Dreshaj, “CELE CADREN” me P.I.N.T, DJ Flow. Hiti me i ri eshte “President” dhe beri shperthim te madh ne rrjetet sociale. Beatin e kenges “President” e beri Strike Beatz dhe pika e nisjes u be nga DJ Blunt.Lumi eshte i martuar me Miranda Mehmetin dhe ka nje djale, Blini, i lindur me 21-12-2012.

Karriera

Më datë 1 Mars 2011, Dj Flow publikojnë videoklipin “N’qytetin Tem”, në bashkëpunim me Lumi B, Singullar & Iliros. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Me këtë këngë, Dj Flow marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 23 Mars 2013, Dj Flow publikojnë videoklipin “Çele Çadren”, në bashkëpunim me Lumi B, Mc Kresha & Lyrical Son. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Me këtë këngë, Dj Flow u paraqit në këto festivale: SVFM 2013 (2013), Netët E Klipit Shqiptar 12 (2013).

Më datë 18 Shtator 2016, Dj Flow publikojnë videoklipin “Rude Girl”, në bashkëpunim me Lumi B & Dafina Zeqiri. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Lumi B, Dafina Zeqiri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 12 Shkurt 2017, Ledri Vula publikon videoklipin “Krejt Shokt E Mi”, në bashkëpunim me Lumi B. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Ledri Vula, Lumi B, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang.

Më datë 7 Korrik 2019, Dafina Zeqiri publikon videoklipin “Lule Lule”, në bashkëpunim me Lumi B. Kënga është ritmike-verore, dhe është punuar nga producenti Cricket, ndërsa për pjesën e shtuar të tekstit është kujdesur vet Lumi B. Klipi i këngës është gjithashtu mjaft veror dhe i veçantë, dhe në të cilin dy artistët vijnë me një performancë melankolike. Klipi është xhiruar në Rahovec, nga produksioni Entermedia.

Të tjerë

Leave a Comment