ABC Albania Live

abc albania live

ABC Albania Live, nje nder kanalet me te shikuara Shqiptare, i cili transmetimet i nisi me lidhje direkte nga 7 studio lokale

ABC News Albania Live nga YouTube

[youtube-feed feed=14]

ABC News Albania videot e fundit ne YouTube

[youtube-feed type=”channel” channel=”UCSd7F2EXAw0_Pgdc1Y1JKIg”]

Rreth ABC News Albania

Gazetaret, korrespondentet e bashkepunetoret prodhojne ore te tera transmetimi origjinal cilesor cdo dite. Jemi ne transmetim Live nga kudo. Mbledhim faktet, vezhgojme vezhgojme cdo detaj. Lajme, protagoniste, ngjarje, opinione, analiza, dokumentare, dossiere, debate, hulumtime gazetareske mbi aktualitetin, politiken, kroniken, ekonomine, sportin, historite personale. Objektiviteti dhe apeli qytetar percjelle nepermjet nje politike te pavarur editoriale e ben ABC news burimin me te besueshem te informacionit. Partenriteti me rjetet me te fuqishem boterore te informacionit si CNN e BBC sjell eksperiencen e njohur nderkombetare ne nje format shqipfoles.

7 Studio Lokale

ABC NEWS eshte i pari televizion ne shqiperi qe ne diten e pare te transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkoder, Durres, Elbasan, Korce, Fier, Vlore e Gjirokaster. Per te pasuruar gjeografine e informacionit se shpejti do te mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live ne cdo kohe.

Per te mberritur ne hapesirat shqipfolese e per te sjelle live, ne kohe reale ngjarjet me te rendesishme, ABCNEWS nis ne diten e pare te saj edhe me studio transmetimi direkt nga prishtina. ABC NEWS i flet cdo shqiptari kudo ku ndodhet, edhe atyre qe jeten e kane ndertuar ne Europe. Korrespondentet nga dy qytetet me perqendrimin me te madh te emigranteve shqiptare ne greqi, athina dhe selaniku, por edhe nga Italia, Angia, Gjermania, Franca per te shkuar larg ne SHBA me ane te tekonologjive me te fundit te informacionit do ta shnderrojne ABCNEWS ne rrjetin e komunikimit mbare shqiptar.

ABC NEWS Albania transmeton ne rrjetin analog tokesor, ate dixhital tokesor e satelitor duke mbuluar me sinjal te gjithe territorin mbareshqiptar dhe duke mberritur tek bashkeatdhetaret tane ne Europe. Pika jone e forte do te jete informacioni, debati, dokumentari, analiza, duke u mbeshtetur ne kete sfide nga pasioni i profesionisteve te provuar suksesshem e me pervoje.

Ne faqen zyrtare ne internet, abcnews.al do te gjeni portalin me te pasur ballkanik me lidhje ne rrjetet me te medha sociale facebook, twitter si dhe ne nje prej websiteve me te fuqishem ne kulturen e internetit YOUTUBE, transmetimi i ABC News Albania eshte Live 24 ore.

Ketu mund te gjeni edhe shume kanale televizive tjera perveq Abc News Albania Live.

Elrond

Elrond

Më shumë artikuj:

big brother vip kosova

Big Brother VIP Kosova

Big Brother VIP Kosova, është një Reality Show ndër më të ndjekurit në Kosovë që tanimë po zhvillon sezonin e

big brother vip albania

Big Brother VIP Albania

Big Brother VIP Albania, është një Reality Show ndër me te ndjekurit shqiptar që tanimë po zhvillon sezonin e dytë.

big brother vip kosova

Big Brother VIP Kosova

Big Brother VIP Kosova, është një Reality Show ndër më të ndjekurit në Kosovë që tanimë po zhvillon sezonin e

big brother vip albania

Big Brother VIP Albania

Big Brother VIP Albania, është një Reality Show ndër me te ndjekurit shqiptar që tanimë po zhvillon sezonin e dytë.