Ari Blue

ari blue

Ari Blue është një këngëtare e njohur dhe e talentuar e pasionuar pas zanatit të saj.

FieldFields 2
EmriAri Blue
GjiniaFemër
Ditëlindja1994 (28 Vjeç)
VendlindjaGjermani 🇩🇪
ProfesioniKëngëtare

Pavarësisht moshës së re, Ariana Plakiqi e njohur ndryshe si Ari Blue, tashmë ka bërë emër në industrinë e muzikës.

Ndonëse aktualisht banon në Gjermani, karrierën e saj muzikore e filloi në Kosovë, ku shumë shpejt fitoi njohje për talentin dhe karizmën e saj.

Ari Blue deri më tani ka realizuar me sukses disa projekte dhe këtë vit premton të jetë edhe më aktiv për të.

Me flokët e saj biondë dhe pamjen mahnitëse, ajo është një yll në rritje dhe një konkurrente e frikshme për këngëtarët e njohur në industri.

Karriera Muzikore

Një nga hitet e saj të hershme ishte kënga “M’kujton”, të cilën e publikoi më 5 qershor 2015. Muzika u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Mozzik, ndërsa orkestrimi u kujdes nga Zzap And Chriss.

Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative dhe kënga u shfaq në Zhurma Show 2015.

Pak muaj më vonë, më 29 nëntor 2015, Ari Blue publikoi videoklipin e këngës “Hajde Ma Ngat”, i cili ishte një tjetër sukses për këngëtaren e re.

Në vitin 2016, Ari Blue vazhdoi të rritet në popullaritet me publikimin e “A Jena A Sjena”.

Muzika u punua nga Alandy, ndërsa teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi).

Videoklipi është punuar nga Max Production, ndërsa kënga është shfaqur në Zhurma Show 2016.

Talenti, puna e palodhur dhe përkushtimi i Ari Blue për zanatin e saj e kanë bërë atë një forcë që duhet llogaritur në industrinë e muzikës.

Teksa vazhdon të prodhojë muzikë të re dhe të kënaqë fansat e saj, është e qartë se ajo është një yll në ngritje e cila është e destinuar për suksese edhe më të mëdha në të ardhmen.

Pjesëmarrja në BB VIP Albania

Ari Blue bashkë me Nita Latifin si shqiptare nga Kosova, ishte edhe pjesë e Big Brother VIP Albania, ku për fat të keq nuk kishte qëndrim aq të gjatë.

Më shumë artikuj: