Dea Mishel

Dea Mishel

dea mishel

Dea Mishel Hoxha është një individ me shumë talente, e cila e ka vendosur veten si një aktore dhe moderatore e arrirë në industrinë e argëtimit. Karriera e saj në televizion filloi me rolin e saj të parë në serialin e njohur “Hostel”, i cili e katapultoi atë në famë dhe mori njohjen e saj të gjerë në mesin e audiencës.

Dea Mishel Biografia

Dea ka vazhduar të bëjë bujë në industri dhe ka dëshmuar se është një talent i gjithanshëm dhe dinamik.

Ajo ka shërbyer si anëtare e jurisë për shfaqjen hit “Ajo është në krye”, duke shfaqur aftësinë e saj për të vlerësuar dhe kritikuar performancat me mprehtësi dhe ndjeshmëri.

Aktualisht Dea është pjesë e pandarë e kastit të “E diell”, ku në rolin e moderatores sjell energjinë dhe karizmën e saj unike.

Dea Mishel me vendosmërinë e saj natyrore dhe aftësinë për t’u lidhur me audiencën, ajo është bërë një figurë e dashur dhe e besuar në shfaqje dhe ka fituar admirimin dhe respektin e bashkëmoshatarëve të saj në industri.

Gjatë gjithë karrierës së saj, Dea ka demonstruar një përkushtim të thellë ndaj zanatit të saj dhe ka punuar pa u lodhur për të përmirësuar aftësitë e saj dhe për të përsosur zanatin e saj.

Talenti dhe përkushtimi i saj e kanë bërë atë një nga aktoret dhe moderatoret më të kërkuara në industri dhe ajo vazhdon të frymëzojë dhe kënaqë publikun me performancat e saj.

Dea ne Big Brother VIP Albania

Dea Michel eshte edhe pjese e Reality Show-it me te famshem shqiptar Big Brother VIP Albania, ku me qilersine dhe qetsine e saj ka arritur te fitoje zemrat e publikut dhe votuesve te saj.

Ajo me kohe eshte bere nje nga protagonistet kryesore te asaj shtepie dhe eshte shume afer Finales aty mbrenda.

Elrond

Elrond

Më shumë artikuj: