Horoskopi Javor – 29 Maj – 04 Qershor 2023

horoskopi javor

Horoskopi javor për periudhën 29.05.2023 – 04.06.2023. Çdo javë horoskopi ju tregon me cfarë pritet të përballen të lindurit e çdo shenje.

DashiDashi
21 Mars – 19 Prill

Një mik apo anëtar i familjes ka nevojë të dëshpëruar për siguri dhe ju jeni personi i duhur për ta dhënë atë. Një ose dy fjalë mbështetje nga ju mund të jenë gjithçka që duhet për t’i shpëtuar ata nga humori i tyre i ulët dhe për t’i vendosur ata në rrugën e shëndetit të mirë emocional dhe mendor.

DemiDemi
20 Prill – 20 Maj

Ju mund të mos jeni dakord me atë që një partner, mik apo i afërm po planifikon, por kjo nuk është koha për të kritikuar. Nëse ju thoni ndonjë gjë, kjo vetëm do t’i inkurajojë ata ta bëjnë atë gjithsesi, vetëm për t’ju keqardhur. Ndonjëherë gjithçka që mund të bëni është ta lini të ndodhë dhe të jeni gati për të marrë pjesët.

BinjaketBinjakët
21 Maj – 20 Qershor

Ju po punoni shumë, siç e dini, por refuzoni të ngadalësoni. Ju mund të arrini diçka të jashtëzakonshme, por do të ketë një çmim për të paguar dhe mund të jetë shumë i lartë. Një aspekt Diell-Saturn ju nxit të jeni më pak të pamëshirshëm në kërkimin e famës dhe pasurisë.

GaforrjaGaforrja
21 Qershor – 22 Korrik

Ju mund të besoni se njerëzit që thonë se është e mundur të kesh shumë gjëra të mira, nuk dinë të kënaqen dhe duan të ndalojnë të tjerët ta bëjnë këtë. Ndoshta keni të drejtë, por në këtë rast edhe ata kanë të drejtë: moderimi është i domosdoshëm pikërisht tani.

LuaniLuani
23 Korrik – 22 Gusht

Me Diellin, sundimtarin tuaj, në kundërshtim me Saturnin, është e kuptueshme nëse nuk keni shumë entuziazëm për atë që duhet të bëni. Por është e rëndësishme që të vazhdoni, edhe nëse nuk është shumë argëtuese, sepse përpjekjet që bëni tani do të sjellin shpërblime të mëdha më vonë.

VirgjereshaVirgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator

Është mirë të lini të tjerët të marrin vendimet tuaja herë pas here. Nëse ato janë vendime të mira, do t’ju kursejë kohë dhe përpjekje. Nëse nuk janë, të paktën do të keni dikë për të fajësuar. Sidomos në frontin e punës, lërini të tjerët të marrin tendosjen. Ju keni fituar të drejtën për ta marrë shtruar.

PeshorjaPeshorja
23 Shtator – 22 Tetor

Kjo nuk është koha për të luftuar me atë që nuk kupton. Planetët paralajmërojnë se një ndryshim i vogël në një zonë mund të çojë në një ndryshim të madh në një tjetër, i cili mund të mos jetë lloji i ndryshimit që ju pëlqen. Nëse nuk ka një arsye të mirë për të ndërhyrë, largohuni mirë.

AkrepiAkrepi
23 Tetor – 21 Nëntor

Mos reagoni tepër nëse një figurë që ju respektoni kritikon performancën tuaj. Ata mund të kenë një ditë të keqe dhe nuk e kuptojnë vërtet atë që thonë, ose mund të përpiqen t’ju ndihmojnë duke treguar se ku keni gabuar. Sido që të jetë, nuk ka nevojë të mërziteni.

ShigjetariShigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor

Me një lidhje Diell-Saturn që pret kënde të rëndësishme të grafikut tuaj, ju nuk do të jeni më llafazan. Por padyshim që keni shumë në mendjen tuaj dhe gjëja e fundit që ju nevojitet është të bombardoheni me fjalë dhe ide. Mbaje kokën të pastër për gjërat serioze.

BricjapiBricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar

Paraqisni çdo mendim ose ide për referencë në të ardhmen pasi nuk ka asnjë mënyrë që të bëni asgjë me to tani. Dielli te Binjakët do të thotë që keni gjëra të rëndësishme për t’u kujdesur për të cilat mund të jenë të mërzitshme, por për momentin, gjithçka tjetër duhet lënë në pritje.

UjoriUjori
20 Janar – 18 Shkurt

Kjo nuk është koha për të rrezikuar paratë, kështu që mos u tundoni të ndaheni me paratë tuaja, pavarësisht se çfarë lloj marrëveshjeje ju ofrohet. Të tjerët mund të thonë se je një koprrac dhe mund të kenë të drejtë, por janë paratë tuaja për t’i shpenzuar siç e shihni të arsyeshme – ose jo, sipas rastit.

PeshqitPeshqit
19 Shkurt – 20 Mars

Saturni kufizues në shenjën tuaj, në kundërshtim me Diellin, po ju thotë se është mirë të mos fitoni, se vendi ku përfundoni në garë është më pak i rëndësishëm sesa argëtimi që keni marrë pjesë. Lërini instinktet tuaja konkurruese – në një mënyrë të çuditshme ato po ju pengojnë.

Cfarë duhet të presim nga horoskopi javor?

Astrologjia njeh 12 shenja. Në rubrikën horoskopi ditor ne do të do të përfshijmë çdo ditë secilën prej tyre. Nisur nga Demi, Dashi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori dhe Peshqit.

Jeni të interesuar a mund të ja dilni si duhet këtë javë? Ju proekupon dashuria dhe nuk ndiheni të sigurt? Doni të dini si do t’ju shkojnë ditët në punë? Ju mund të kthjelloni lehtësisht mendjen tuaj!

E gjitha çka ju duhet të bëni është të shfletoni rubrikë horoskopi javor, informacioni nuk do të mungoi dhe ju do ta keni më të lehtë për të triumfuar çdo ditë!

Horoskopi javor ofron një udhëzim të gjerë për planifikimin e aktiviteteve të javës. Në mënyrë të ngjashme sikurse horoskopi ditor ose horoskopi mujor, që ofron një udhëzim të përgjithshëm për përgatitjen e aktiviteteve të ditës dhe muajit, përkatësisht.

Pra me fjalë të tjera, Horoskopi javor jo vetëm që ju tregon se çfarë do të vijë për ju në të ardhmen, por gjithashtu ju tregon mjetet  që mund të përdorni për të trajtuar çdo gjë negative.

Horoskopi i kësaj jave është një nga mënyrat që mund t’ju ndihmojë të drejtoni jetën tuaj në drejtimin e duhur. Prandaj sigurohuni që ta lexoni dhe shpërndani me të tjerët.

Lexoni parashkimin javor dhe ju do të jeni në gjendje ta kaloni javën duke i dal përpara çdo vështirësi dhe do të ju ec shumë mirë! Mos harroni se madje, ju mund të lexoni edhe horoskopin e personave tuaj të zemrës. Kjo do t’ju ndihmojë t’i qaseni edhe atyre më lehtë.

Pa marrë parasysh a bëhet fjalë për familjen, dashurinë, miqësit, planin financiar, zhvillimet në punë apo marrëdhëniet me kolegë, horoskopi javor është këtu për ju për të ju dhënë udhëzimet e nevojshme.

Nëse dëshironi të lexoni horoskopin javor aktual kliko këtu.

Elrond

Elrond

Më shumë artikuj:

horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Horoskopi ditor për datën 29.12.2023. Çdo ditë horoskopi ditor ju tregon me cfarë pritet të përballen sot të lindurit e

horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Horoskopi ditor për datën 29.12.2023. Çdo ditë horoskopi ditor ju tregon me cfarë pritet të përballen sot të lindurit e