Horoskopi Javor

horoskopi javor

Horoskopi javor për periudhën 27.11.2023 – 03.12.2023. Çdo javë horoskopi ju tregon me cfarë pritet të përballen të lindurit e çdo shenje.

DashiDashi
21 Mars – 19 Prill

Mund të jetë koha që ju të ecni përpara drejt mundësive të reja; thjesht vazhdoni të ndiqni intuitën tuaj dhe lëreni atë të udhëheqë rrugën. Disa prej jush mund të shfaqin dashuri, disa mund të marrin para, ndërsa disa të tjerë pak nga të dyja. Çfarëdo qoftë ajo që po krijoni për veten tuaj, ka të ngjarë të merrni epifani dhe njohuri të papritura që thjesht shpërbëjnë mrekullisht gjithçka në diçka që funksionon për ju.

Përqendrohuni te: T’i kujtoni vetës se asgjë nuk është shumë e mirë për të qenë e vërtetë kur krijoni nga hapësira më e pastër në zemrën tuaj – ju i meritoni të gjitha.

DemiDemi
20 Prill – 20 Maj

Koha për të dalë nga letargjia dhe për të zbatuar të gjitha ato perla të mençurisë së mbledhur. Ndërtimi i një komuniteti në vend të një hierarkie mund t’ju ndihmojë të ndiheni më të mbështetur dhe të ushqyer se më parë. Lëshoni barrën e pritshmërive dhe pakënaqësisë për gjërat që kanë shkuar në jug brenda rretheve tuaja më të afërta dhe lëreni që kjo mençuri t’ju ndihmojë të ndërmerrni hapa që janë më në përputhje me ju.

Përqendrohuni te: Të qenit një lider fantastik duke qenë një lojtar i shkëlqyer ekipor, personalisht dhe profesionalisht.

BinjaketBinjakët
21 Maj – 20 Qershor

Ka një shërim të madh shpirtëror që po ndodh për ju, Binjakët. Pranoni me hijeshi shiun e bekimeve që ju vijnë dhe përshtatuni me thelbin tuaj më të vërtetë për të përfituar sa më shumë nga magjia që ju lëkundet këtë javë. Dëgjoni me kujdes mesazhet që futen në realitetin tuaj në mënyrat më delikate dhe do të dini menjëherë se çfarë të bëni.

Përqëndrohuni te: Të pyesni veten se çfarë mund të jepni dhe Universi do t’ju bekojë me më shumë se çfarë mendonit se do të merrnit.

GaforrjaGaforrja
21 Qershor – 22 Korrik

Shko me rrjedhën, Gaforre!. Shikoni nga perspektiva më e lartë përpara se të merrni vendime dhe mbani mend nëse është diçka për të cilën do të pendoheni në shtratin tuaj të vdekjes, merrni një vendim që mbështet veprimet tuaja aktuale për një të ardhme paqësore. Dëgjoni ndjenjat tuaja më të thella, lëreni zhurmën në sipërfaqe të qetësohet dhe do të jeni mirë.

Përqendrohuni te: Të shihni hyjnoren tek të gjithë dhe të mos e lini të ndikojë negativisht tek ju. Pranimi i gjërave dhe njerëzve ashtu siç janë mund t’ju bëjë të ndiheni më të qetë.

LuaniLuani
23 Korrik – 22 Gusht

Mund të kesh pastruar gjithçka që mund të mos ketë funksionuar për ty në të kaluarën, Luan, dhe ja ku je – gati të hapësh gjoksin tënd të thesarit dhe të shfaqësh e të përdorësh aftësitë e dua. Prisni që kreativiteti të jetë në kulmin e tij. Mos lejoni që kaosi të zhvendosë fokusin tuaj nga ajo që ka vërtet rëndësi. Gjeni atë që ju sjell paqe dhe vazhdoni të harmonizoheni me të.

Përqendrohuni te: Të jesh gjithçka që mund të jesh dhe të shohësh potencialin hyjnor në gjithçka.

VirgjereshaVirgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator

Gjithçka mund të vihet në jetë vetëm me pak dashuri të qëndrueshme. Virgjëreshë, mund të jeni gati të digjni të vjetrën dhe të kërkoni më të mirën në të gjithë dhe në gjithçka. Ju mund të ndiheni gati për të ndërtuar ura dhe të vini nga një hapësirë dashurie, dhe kjo javë është pothuajse sikur mund të jeni të shqetësuar për emocionet e forta që po rrjedhin nga ju. Shihni veten për atë që jeni në të vërtetë dhe kushtojini vëmendje shenjave që ju vijnë.

Përqëndrohuni te: Të bëni atë që ju bën të ndiheni mirë dhe duke rrënuar jetën tuaj.

PeshorjaPeshorja
23 Shtator – 22 Tetor

Ndjeni nga zemra dhe bazoni energjinë tuaj për të ndërmarrë veprimet e duhura, Peshore. Përhapni shpresën dhe dashurinë përreth jush dhe shikojeni atë të shumohet dhe të kthehet në asnjë kohë. Shëndeti dhe mirëqenia juaj mendore, emocionale dhe fizike janë në fokus këtë javë, kështu që mendoni jashtë kutisë dhe lëreni trupin tuaj t’ju japë mesazhet që duhet të dëgjoni.

Përqëndrohuni te: Të ushqeni veten dhe të mblidhni forcën tuaj në më shumë se një mënyra.

AkrepiAkrepi
23 Tetor – 21 Nëntor

Hapuni ndaj bollëkut që ju rrethon dhe besoni se ju meritoni vetëm më të mirën! Kur hapni fuqinë tuaj të marrjes, do të habiteni se sa shumë do t’ju japë Universi. Pranoni atë që po komploton në jetën tuaj dhe thjesht relaksohuni dhe besoni atë që ju del përpara. Tregoni se jeni një udhëheqës i mençur dhe ndërsa mund të jepni pa kushte, gjithashtu nuk merrni asnjë marrëzi në këmbim.

Përqëndrohuni në: Shikimin e gjërave nga një perspektivë më e lartë dhe më pas te komunikimi në atë të cilës i besoni vërtet.

ShigjetariShigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor

Shumëçka duket se po shkërmoqet, ndërkohë që ka ende shumë që po rimontohen për ju. Lëreni botën të rrëshqasë ndërsa ju qëndroni të palëkundur në atë që besoni vërtet. Zgjeroni këndvështrimin tuaj, lini hapësirë për ndërhyrje hyjnore dhe lidheni me thelbin tuaj më të lartë për të lënë magjinë të shpaloset në jetën tuaj.

Përqëndrohuni te: Të jeni të pasionuar pas vizionit tuaj për të sjellë një ndryshim pozitiv.

BricjapiBricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar

Gjërat po shikojnë në rrathët tuaj më të brendshëm, Bricjap. Hapat janë varrosur, të paktën tani për tani, dhe gjërat po duken lart dhe të bollshme. Ndonjëherë lejimi i ujit të rrjedhë nën urë është pikërisht ajo që nevojitet dhe koha me të vërtetë ndihmon në ndryshimin e këndvështrimeve dhe për të sjellë shërim. Kjo është pikërisht ajo që po dëshmoni në jetën tuaj tani. Dëshira juaj e fshehtë është realizuar; tani, çfarë tjetër?

Përqendrohuni te: Shikimi i bukurisë së asaj që ju rrethon.

UjoriUjori
20 Janar – 18 Shkurt

Në vend që të veproni (ose jo) nga frika e humbjes së gjërave, njerëzve apo situatave në dukje të vlefshme, shikoni fillin që i lidh të gjitha këtë javë, Ujori. Shtoni pak argëtim në manifestimet tuaja sepse mund të jeni ulur me llambën e Aladdinit. Po sikur të mos kishit nevojë të ‘punoni shumë’ për të marrë atë që dëshironi, por thjesht të bëni përzierjen e duhur të dashurisë dhe përpjekjes? Ju kurrë nuk e dini.

Përqendrohuni te: Lëshoni frikën për të tërhequr më mirë.

PeshqitPeshqit
19 Shkurt – 20 Mars

Ndaloni së vonuari dhe filloni të veproni, Peshqi. Lexoni, hulumtoni, merrni këshilla përkatëse dhe bëni lëvizjen tuaj drejt më të mirës. Ju po merrni njohuri të rëndësishme për një situatë dhe duhet t’i kushtoni vëmendje përpara se të vazhdoni. Mendja juaj mund të tërheqë vëmendjen tuaj për gjithçka që ka nevojë për korrigjim, por zemra juaj mund të pëshpërit diçka tjetër. Dëgjoni atë dhe bëni zgjedhje të informuara. Shumë më tepër po ndodh në prapaskenë nga sa duket në sy; besoni instinkteve tuaja.

Përqendrohuni te: T’i Kushtoni vëmendje shenjave që kryqëzohen me ju përpara se të vazhdoni me një vendim.

Cfarë duhet të presim nga horoskopi javor?

Astrologjia njeh 12 shenja. Në rubrikën horoskopi ditor ne do të do të përfshijmë çdo ditë secilën prej tyre. Nisur nga Demi, Dashi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori dhe Peshqit.

Jeni të interesuar a mund të ja dilni si duhet këtë javë? Ju proekupon dashuria dhe nuk ndiheni të sigurt? Doni të dini si do t’ju shkojnë ditët në punë? Ju mund të kthjelloni lehtësisht mendjen tuaj!

E gjitha çka ju duhet të bëni është të shfletoni rubrikë horoskopi javor, informacioni nuk do të mungoi dhe ju do ta keni më të lehtë për të triumfuar çdo ditë!

Horoskopi javor ofron një udhëzim të gjerë për planifikimin e aktiviteteve të javës. Në mënyrë të ngjashme sikurse horoskopi ditor ose horoskopi mujor, që ofron një udhëzim të përgjithshëm për përgatitjen e aktiviteteve të ditës dhe muajit, përkatësisht.

Pra me fjalë të tjera, Horoskopi javor jo vetëm që ju tregon se çfarë do të vijë për ju në të ardhmen, por gjithashtu ju tregon mjetet  që mund të përdorni për të trajtuar çdo gjë negative.

Horoskopi i kësaj jave është një nga mënyrat që mund t’ju ndihmojë të drejtoni jetën tuaj në drejtimin e duhur. Prandaj sigurohuni që ta lexoni dhe shpërndani me të tjerët.

Lexoni parashkimin javor dhe ju do të jeni në gjendje ta kaloni javën duke i dal përpara çdo vështirësi dhe do të ju ec shumë mirë! Mos harroni se madje, ju mund të lexoni edhe horoskopin e personave tuaj të zemrës. Kjo do t’ju ndihmojë t’i qaseni edhe atyre më lehtë.

Pa marrë parasysh a bëhet fjalë për familjen, dashurinë, miqësit, planin financiar, zhvillimet në punë apo marrëdhëniet me kolegë, horoskopi javor është këtu për ju për të ju dhënë udhëzimet e nevojshme.

Elrond

Elrond

Më shumë artikuj:

horoskopi-mujor

Horoskopi Mujor

A jeni gati, adhurues të yjeve kozmike? Kemi hyrë  muajin fundit të vitit dhe të gjithëve na intereson se si

horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Horoskopi ditor për datën 01.12.2023. Çdo ditë horoskopi ditor ju tregon me cfarë pritet të përballen sot të lindurit e

horoskopi-mujor

Horoskopi Mujor

A jeni gati, adhurues të yjeve kozmike? Kemi hyrë  muajin fundit të vitit dhe të gjithëve na intereson se si

horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Horoskopi ditor për datën 01.12.2023. Çdo ditë horoskopi ditor ju tregon me cfarë pritet të përballen sot të lindurit e