Horoskopi Mujor – korrik

horoskopi-mujor

Ja pra, horoskopi mujor Korrik 2023 është këtu për t’ju treguar se çfarë ka rezervuar muaji i katertë i vitit për ju.  Kjo periudhë karakterizohet nga ditë më të gjata, mot i ngrohtë dhe atmosferë relaksuese.

Lexoni përshkrimin për shenjën tuaj për këtë muaj. Mos harroni se shumë gjëra mund të ndryshojnë për një muaj.

DashiDashi
21 Mars – 19 Prill

Dashi, ju jeni në një humor nostalgjik dhe privat ndërsa përfundojmë sezonin e gaforres. Tani është koha për t’u fokusuar në krijimin e një mjedisi ushqyes për veten dhe për të kaluar kohë me të dashurit. Sapo sezoni i Luanit të arrijë në mes të muajit, ju jeni në modalitetin e festimit të plotë! Por së pari, një humor i pasionuar dhe sensual vjen në 2 korrik kur Venusi në Luan përplaset me Uranin në Dem. Ju mund të ndiheni të thirrur të eksperimentoni me kënaqësinë dhe seksualitetin, të merrni një valë frymëzimi krijues ose të bëni një blerje emocionuese. Argëtohu!

Dashuria në Korrik për Dashin

Për fat, ju mund të jeni në një vend më të qëndrueshëm për të ndjekur dëshirat e zemrës suaj. Por mos kini frikë të rishikoni bisedat e vjetra të asaj që dëshironi dhe keni nevojë pasi stacionet e Mërkurit të kthehen në retrogradë në Dem ditën tjetër.

DemiDemi
20 Prill – 20 Maj

Demi, ju po kërceni nga një ngjarje në tjetrën ndërsa kalojmë nëpër sezonin e gaforres. Por sapo sezoni i Luanit të arrijë në mes të muajit, ju jeni gati të ngadalësoni ritmin, të kaloni pak kohë në shtëpi dhe të njiheni sërish me energjinë tuaj. Muaji fillon me një tronditje më 2 korrik, kur Venusi në Luan përplaset me Uranin në Dem. Njerëz të papritur nga e kaluara juaj mund të shfaqen, ose ndoshta po mësoni diçka befasuese për një anëtar të familjes ose një shokun e dhomës. Ndiheni të thirrur për të riorganizuar shtëpinë tuaj, për të bërë një lëvizje të madhe ose për të hequr dorë nga një version i kaluar i vetes. Kjo është energji përparimtare!

Dashuria në Korrik për Demin

Demi, përqendrohuni në gjetjen e ekuilibrit tuaj duke krijuar kufij të arsyeshëm për veten dhe jetën tuaj të dashurisë, në mënyrë që romanca të përmirësojë stilin tuaj të jetesës, jo të ndikoj për të keq.
Kini një mendje të hapur se me kë mund të dilni ose çfarë mund të bëni me statusin tuaj të marrëdhënies kur Venusi të hyjë te Binjakët në mes të prillit.

BinjaketBinjakët
21 Maj – 20 Qershor

Jeni të fokusuar në mbushjen e portofolit tuaj ndërsa përfundojmë sezonin e Gaforres, Binjakë. Financat dhe komoditeti juaj personal janë prioriteti kryesor! Sapo të arrijë sezoni i Luanit, ju ndiheni më të shkujdesur, gati për t’u shoqëruar dhe zgjeruar mendjen tuaj. Muaji fillon me disa informacione intriguese dhe tronditëse më 2 korrik, kur Venusi në Luan përballet me Uranin në Demi. Sot mund të keni biseda interesante dhe të papritura në partneritetin tuaj romantik, ose ndoshta ndiheni gati të shprehni diçka që e keni mbajtur për vete. Kjo është energji çliruese – guxoni të ndani atë që keni në zemrën tuaj!

Dashuria në Korrik për Binjakët

Binjakë, dashuria do të jetë në mendjen tuaj gjatë gjithë muajit. Duke qenë se Afërdita do të hyjë në shenjën tuaj deri më 11 Prill, mund të ndiheni më të prirur për ta mbajtur jetën tuaj të dashurisë gjallë. Nëse jeni beqar, atëherë Venusi do të tërheqë shumë opsione të reja për të zgjedhur. Nëse jeni në lidhje, atëherë Afërdita do t’i japë përsëri jetë marrëdhënies tuaj duke u fokusuar në komunikim dhe duke eksploruar kuriozitete.

GaforrjaGaforrja
21 Qershor – 22 Korrik

Ju jeni në krye të botës ndërsa ne përfundojmë sezonin tuaj, Gaforre! Vazhdoni të merrni hapësirë ​​dhe të përqendroheni te vetja. Sapo të fillojë sezoni i Luanit, ju jeni në një humor më praktik, duke u fokusuar në financat tuaja dhe duke ndërtuar një ndjenjë më të thellë sigurie. Muaji fillon me disa lajme surprizuese financiare më 2 korrik, kur Venusi në Luan lidhet me Uranin në Dem. Ju mund të merrni disa fonde të papritura, ose ndoshta jeni gati të investoni në një projekt bashkëpunues. Ju gjithashtu mund të lidheni me miqtë në minutën e fundit sot.

Dashuria në Korrik për Gaforret

Mund të ndiheni veçanërisht të motivuar për të ecur përpara pasi dëshira juaj për të ndërtuar një jetë me dikë do të përforcohet gjatë hënës së plotë në Peshore më 6 Korrik. Disa miq dhe flakë të dikurshme do të përpiqen të kthehen në jetën tuaj, kështu që jini selektiv se dashurinë e kujt doni të pranoni.

LuaniLuani
23 Korrik – 22 Gusht

Gëzuar ditëlindjen, Luan! Ju keni pritur gjatë gjithë vitit (le të jemi real) dhe sezoni juaj më në fund është këtu! Jeni të përqendruar në rimbushjen ndërsa përfundoni sezonin e Gaforres, por sapo sezoni i Luanit të kalojë në mes të muajit, është me avull të plotë përpara! Muaji fillon me disa zhvillime emocionuese në karrierën tuaj ose reputacionin publik më 2 korrik, kur Venusi në Luan takohet me Uranin në Demi. Ju mund të tronditni të tjerët sot! Ju ndiheni të guximshëm, të sigurt dhe të pavarur – shkoni pas asaj që dëshironi!

Dashuria në Korrik për Luanin

Luan, është mundësia e përsosur për të shkuar me pushime me dashurinë tuaj, veçanërisht nëse ju të dy keni planifikuar per kohe te gjate për një udhëtim larg. Ju gjithashtu mund të zbuloni se ky eklips mund të zgjerojë këndvështrimin tuaj të dashurisë në mënyra të paparashikueshme. Hyni në të me një mendje të hapur!

VirgjereshaVirgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator

Ju jeni në një humor social ndërsa kalojmë në sezonin e Gaforres, Virgjëreshë. Tani është koha për t’u lidhur me individë me mendje të njëjtë dhe për të ndjekur ëndrrat tuaja me fuqi të plotë! Sapo të fillojë sezoni i Luanit, ju jeni gati të ngadalësoni shpejtësinë dhe të ktheheni nga brenda. Por së pari, muaji i tij fillon me një tronditje, frikë dhe aventurë më 2 korrik, kur Venusi në Luan takohet me Uranin në Dem. Plane të papritura mund të shfaqen dhe ju bëjnë gati të hiqni dorë nga rutina juaj e rregullt. Është gjithashtu e mundur që të keni rastësi ose të merrni disa mesazhe të fuqishme intuitive nga ëndrrat tuaja.

Dashuria në Korrik për Virgjëreshën

Eshtë gjithashtu koha e përsosur për të hequr dorë nga çdo marrëdhënie jo reciproke, në mënyrë që të mund të ecni përpara gjatë hënës së plotë në Peshore disa ditë më vonë. Duke vepruar kështu, kjo do t’ju hapë sukses për të tërhequr mundësi të reja romantike në kohën kur Venusi hyn në Binjakë.

PeshorjaPeshorja
23 Shtator – 22 Tetor

Ju jeni duke u tërhequr në qendër të vëmendjes ndërsa përfundojmë sezonin e Gaforres, Peshore! Kjo është një kohë e rëndësishme për të bërë përparim në disa nga qëllimet tuaja. Sapo sezoni i Luanit të fillojë në fund të këtij muaji, do të jeni në një humor miqësor dhe social. Por fillimisht, muaji fillon me Venusin në Luan që përplaset me Uranin në Demi më 2 korrik. Mund të vijë një mbështetje e papritur, veçanërisht kur lidhet me qëllimet ose hobi tuaj. Ju gjithashtu mund të keni takime emocionuese dhe befasuese, ose të merrni një vendim të improvizuar në lidhje me mënyrën se si investoni energjinë dhe burimet tuaja.

Dashuria në Korrik për Peshoren

Të lejosh dikë të bëhet pjesë e jotja është e frikshme, por nuk mund të fshihesh përgjithmonë nëse dëshiron të thellosh intimitetin e jetës tënde të dashurisë. Megjithatë, mos i neglizhoni kufijtë tuaj për hir të dashurisë pasi do të dëshironi të shmangni një ngatërrim të mundshëm.

AkrepiAkrepi
23 Tetor – 21 Nëntor

Akrep, po ndihesh kurioz ndërsa përfundojmë sezonin e Gaforres. Jeni të hapur për të ftuar më shumë aventura në jetën tuaj dhe mund të ndani mençurinë tuaj me botën. Dhe sapo sezoni i Luanit të fillojë më vonë në korrik, karriera juaj po kërkon! Por fillimisht, muaji fillon me takimin e Venusit në Luan me Uranin në Demi më 2 korrik. Mund të ndodhin disa ndryshime emocionuese në jetën tuaj personale dhe profesionale. Tani është koha për të tronditur të tjerët dhe për të provuar diçka të re.

Dashuria në Korrik për Akrepin

Do t’ju duhet të pajtoheni me atë që dëshironi në dashuri nga hëna e plotë në Peshore disa ditë më vonë. Pasi të ndiheni në paqe me dëshirat tuaja, biseda duhet të jetë shumë më e lehtë për t’u menagjuar. Jini të qartë për të arritur intimitet në vend të ngatërresave, veçanërisht pasi Venusi të hyjë te Binjakët më 11 Prill.

ShigjetariShigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor

Shigjetari, ju jeni në një humor privat dhe reflektues ndërsa përfundojmë sezonin e Gaforres. Kjo është një kohë e fuqishme për të reflektuar mbi pritshmëritë që keni brenda disa prej lidhjeve tuaja më të ngushta dhe për të rivlerësuar marrëdhënien tuaj me të kaluarën tuaj. Sapo sezoni i Luanit të fillojë më vonë gjatë muajit, ju jeni gati për aventura! Por së pari, muaji fillon me Venusin në Luan që përplaset me Uranin në Demi më 2 korrik, gjë që mund të çojë në përparim emocionues në çdo projekt personal për të cilin keni punuar. Ka gjithashtu të ngjarë që të shfaqet një mundësi intriguese dhe t’ju largojë nga rutina dhe programi juaj i përditshëm. Më pas, Hëna e Plotë në Bricjap më 3 korrik sjell një situatë financiare në kulm. Ndoshta po merrni një promovim, po filloni një punë të re ose po arrini një nivel të ri sigurie financiare.

Dashuria në Korrik për Shigjetarin

Dashuria mund të shtojë shumë më tepër në jetën tuaj, Shigjetar. Ju mund të ndiheni më të prirur për të mbajtur kontakte me të dashurin tuaj ose për t’u dashuruar kur Merkuri të hyjë në Dem më 3 Prill. Ka diçka kaq të ëmbël në të qëndruarit në kontakt gjatë gjithë ditës suaj, gjë që do t’ju bëjë të pyesni veten se si mund të kishit kaluar ndonjëherë pa këtë.

BricjapiBricjapi
22 Dhjetor – 19 shkurt

Bricjap, ju jeni të fokusuar në cilësinë e marrëdhënieve tuaja ndërsa përfundojmë sezonin e Gaforres. Lidhja është e rëndësishme dhe ju keni bërë përpjekje për të ruajtur dashurinë e qëndrueshme mes jush dhe njerëzve të rëndësishëm në jetën tuaj. Sapo të fillojë sezoni i Luanit, ju jeni gati të ktheheni nga brenda dhe të hidhni një vështrim më të thellë në atë që mbani të fshehur nga të tjerët, si dhe pritshmëritë që keni në disa nga lidhjet tuaja më të ngushta. Muaji fillon më 2 korrik me Venusin në Luan që përplaset me Uranin në Demi. Mbështetje e papritur mund të vijë ose mund ta gjeni veten duke pasur biseda emocionale të papritura me njerëz të rëndësishëm në jetën tuaj. Ju mund të diskutoni pritshmëritë brenda marrëdhënieve tuaja dhe të ndani disa nga dëshirat tuaja të fshehura. Ju gjithashtu mund të përpunoni një pjesë të së kaluarës suaj përmes një aktiviteti krijues.

Dashuria në Korrik për Bricjapin

Përpiquni të mos mendoni shumë thellë gjërat, pasi kjo mund t’ju bëjë të jeni pak të stresuar në lidhje me takimet me njerëz të rinj dhe të provoni gjëra të reja në dhomën e gjumit kur mërkuri stacionohet ne retrograde tek Demi.

UjoriUjori
20 mars – 18 Shkurt

Ujor, po punoni shumë për të organizuar jetën tuaj ndërsa përfundoni sezonin e Gaforres. Sapo sezoni i Luanit të fillojë më vonë këtë muaj, ju jeni gati të përqendroheni në marrëdhëniet e rëndësishme. Por së pari, muaji fillon me një surprizë qiellore më 2 korrik, kur Venusi në Luan përplaset me Uranin në Dem. Ju gjithashtu mund të ndiheni gati për t’u çliruar nga lidhjet ose për t’i dhënë fund modeleve të marrëdhënieve që në fund të fundit nuk ndihen të përmbushura. Nëse jeni në një marrëdhënie të qëndrueshme, thjesht mund të dëshironi të provoni diçka të re me partnerin(ët) tuaj. Hëna e Plotë në Bricjap më 3 korrik ju jep akses në nënndërgjegjen tuaj dhe ju kërkon t’i jepni përparësi pushimit. Tani është koha për të ndryshuar zakonet, besimet dhe modelet tuaja.

Dashuria në Korrik për Ujorin

Në vend që të merrni përsipër bisedën, përpiquni të punoni në aftësitë tuaja të dëgjimit aktiv gjatë këtij cikli. Në fund të prillit, prisni disa ndryshime në këndvështrimin tuaj se çfarë do të thotë shtëpia dhe familje për ju kur stacionet e Mërkurit të kthehen retrograde tek Demi.

PeshqitPeshqit
19 mars – 20 Mars

Argëtimi është në ajër ndërsa përfundoni sezonin e Gaforres, Peshqi. Jeni të fokusuar në kultivimin e më shumë kënaqësisë, kreativitetit dhe romancës në jetën tuaj për javët e ardhshme. Sapo sezoni i Luanit të vijë më vonë gjatë muajit, vëmendja juaj kthehet në rutinën dhe zakonet tuaja të përditshme. Por fillimisht, muaji fillon me një ndërprerje në rutinën tuaj kur Venusi në Luan përplaset me Uranin në Demi më 2 korrik. Mund të merrni një mbështetje të papritur për një projekt për të cilin jeni duke punuar ose ndoshta jeni gati të hiqni dorë nga përgjegjësitë tuaja në favor të argëtimit. Hëna e Plotë në Bricjap më 3 korrik sjell fokusin tuaj në miqësitë tuaja. Është gjithashtu e mundur që një shpresë ose ëndërr për të ardhmen tuaj të arrijë një pikë kthese. Mund të ketë arsye për të festuar dhe për t’u lidhur me të tjerët sot.

Dashuria në Korrik për Peshqit

Eklipsi do të fillojë një cikël të ri gjashtëmujor që do t’ju inkurajojë të merrni përgjegjësinë për vlerat tuaja, veçanërisht nëse jeni duke kërkuar siguri dhe stabilitet në jetën tuaj të dashurisë. Gjithashtu mund t’i vërë në perspektivë financat nëse ju dhe partneri juaj po bëheni më seriozë nga pikëpamja financiare për njëri-tjetrin. Sidoqoftë, përpiquni të përballoni çdo keqkuptim fillestar që mund të lindë gjatë retrogradit të Mërkurit në Dem.

Nëse dëshironi të lexoni horoskopin mujor aktual kliko këtu.

Elrond

Elrond

Më shumë artikuj:

horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Horoskopi ditor për datën 29.12.2023. Çdo ditë horoskopi ditor ju tregon me cfarë pritet të përballen sot të lindurit e

horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Horoskopi ditor për datën 29.12.2023. Çdo ditë horoskopi ditor ju tregon me cfarë pritet të përballen sot të lindurit e