Horoskopi Mujor

horoskopi-mujor

Horoskopi mujor për muajin Mars të vitit 2023 ju sjellë parashkime nga astreologēt më të mirë. Ju duhet të jeni të përgatitur për të gjitha të papriturat dhe për të gjitha befasitë qe muaji i parë i vitit 2023 mund të ketë rezervuar për për ju!

DashiDashi
21 Mars – 19 Prill

Përgatituni ta pranoni dhe madje të përqafoni ndryshimin. Nuk është një ide e mirë për të nisur një projekt të ri në punë nëse nuk jeni të sigurt në aftësinë tuaj për ta drejtuar atë dhe nëse keni të gjitha burimet që ju nevojiten. Mos u ndjeni të nxituar për të përfunduar detyrat; duke bërë kështu mund të dëmtojë cilësinë tuaj të punës. Jini të ndërgjegjshëm për ndjenjat e partnerit/es tuaj dhe bëni gjithmonë që ai të ndihet si prioritet. Eksploroni meditimin për të menaxhuar më mirë stresin tuaj.

Dashuria në mars për Dashin

Në aspektin social, një moment i pakëndshëm është gjithashtu i mundshëm. Dashi nuk do të mund të mbështetet në mars tek ata që zakonisht i ndihmonin. Kështu thotë horoskopi mujor për ta.

Ka shenja që Dashi do të harrojë diçka dhe një person që zakonisht i kujton ngjarje të tilla ose do të jetë i paarritshëm ose do ta lërë Dashin të punojë vetëm. Si rezultat, ngjarjet e planifikuara më parë si takimet, prezantimet ose takimet personale të dashurisë do të mungojnë. Harresa e përvjetorit të dasmës së dikujt (ose edhe të tyre) mund të bëhet kritike.

Megjithatë, në fund, marsi 2023 do të dalë mjaft i mirë për Dashin. Në një mënyrë të papritur, përfaqësuesit e shenjës do të jenë në gjendje të vlerësojnë aktivitetet e tyre nga jashtë dhe do të pëlqejnë atë që del prej saj.

Horoskopi mujorDemi
20 Prill – 20 Maj

Kuptojeni se jeni në gjendje të përballoni detyra të vështira. Pavarësisht vështirësisë së skenarit të paraqitur në punë, ju keni aftësinë për ta lundruar me sukses falë ekspertizës dhe përpjekjes suaj, e cila do të reflektojë mirë tek ju. Bëni paqe me ndjenjat tuaja përpara se të vazhdoni me shprehjen e dashurisë ndaj partnerit tuaj. Bëni çmos për të mbajtur qetësinë dhe zgjuarsinë tuaj.

Dashuria në mars për Demin

Nëse Demi i reziston me kokëfortësi fillimit të disa rrethanave, ata mund të jenë të sigurt se situata e padëshirueshme do të realizohet në mars, megjithëse në një formë të transformuar, dhe jo për mirë. Prandaj, sa herë që është e mundur, Demi duhet të kërkojë zgjidhje shumë të thjeshta. Kështu thotë horoskopi mujor për ta.

E thënë thjesht, Demi duhet të mbështetet te fati dhe të mos luftojë me botën përreth tij, por thjesht të ecë me rrjedhën. Demi duhet të besojë te fati dhe vetëm kështu  do ta gjejë vetë rrugën e tij drejt dashurisë.

BinjaketBinjakët
21 Maj – 20 Qershor

Investoni kohën dhe energjinë tuaj për të zgjeruar të ardhurat tuaja në mënyrë që të përmirësoni standardin tuaj të jetesës. Është e rëndësishme që periodikisht të vlerësoni zotërimet tuaja financiare. Nëse nuk jeni të kënaqur me nivelin aktual të të ardhurave, shikoni mënyra për ta rritur atë ose për të filluar një nxitim anësor. Tani është një kohë e shkëlqyeshme për të pasur një diskutim të hapur me të dashurin tuaj për qëllimet dhe ëndrrat tuaja afatgjata.

Dashuria në mars për Binjakët

Në mars, horoskopi mujor thotë se frenimi i përgjithshëm mund të luajë një shaka të keqe me Binjakët nëse ata e lejojnë veten të relaksohen në atë masë sa të humbasin kontrollin e asaj që po ndodh. Pika juaj e fortë ka qenë gjithmonë vetëdija e mirë.

Nëse Binjakët duan të fitojnë besim tek vetja dhe vendimet e tyre, duhet të vazhdojnë të mbledhin sa më shumë informacion për temat që i interesojnë. Kështu thotë horoskopi mujor për ta.

Në mars 2023, do të kaloni një periudhë të jetës në të cilën Binjakët do të duhet të kërkojnë pika të reja referimi. Të vjetrat ose do të ndryshojnë ose do të pushojnë së qeni për shkak të ndryshimeve të brendshme që do të ndodhin në mendjen e juaj.

GaforrjaGaforrja
21 Qershor – 22 Korrik

Karriera juaj është në një udhëkryq, por ekspertiza dhe njohuritë tuaja më në fund do të shpërblehen. Ka mundësi që të promovoheni dhe t’ju jepet më shumë përgjegjësi në punë. Ju duhet ta siguroni të dashurin tuaj nëse ai ndihet i pasigurt. Ju e keni shkaktuar padashur partnerin tuaj të përjetojë ankth dhe ai nuk do të jetë në gjendje t’jua shprehë këtë. Shëndeti juaj mund të jetë i paqëndrueshëm; prandaj kujdesuni më shumë për veten.

Dashuria në mars për Gaforret

Rreziku kryesor i marsit 2023 për Gaforren do të jetë dëshira për t’u fshehur pas shpinës së gjerë të dikujt. Për të transferuar përgjegjësinë për vendimet dhe veprimet e tyre te prindërit, bashkëshortët, partnerët, ose (nëse flasim për punë) menaxhmenti. Kështu thotë horoskopi mujor për ta.

Është e lehtë t’i nënshtrohesh këtij trendi, por do të jetë shumë e rrezikshme. Së pari, mund të humbisni diçka shumë të rëndësishme, dhe së dyti, thjesht nuk do të funksionojë. Përveç kësaj, duke u mbështetur në ndihmën e jashtme, Gaforret mund të futen në telashe.

LuaniLuani
23 Korrik – 22 Gusht

Mos lejoni që telashet të acarohen këtë muaj. Ndërmerrni veprime të shpejta. Për të parandaluar përsëritjen e problemit, është e rëndësishme të përcaktoni se çfarë e shkaktoi fillimisht. Përqendrohuni me vëmendje në detyrat tuaja dhe respektoni rreptësisht afatet tuaja. Është e rëndësishme të ruani një atmosferë të lumtur në punë. Jini të kuptueshëm nëse partneri/en juaj duhet të bëjë një udhëtim pune dhe përpiquni të mos jeni në ankth. Mbani një prirje të lumtur.

Dashuria në mars për Luanin

Gjërat mund të shkojnë ndryshe.  Duke qenë aktivë, Luanët do të bien në sy të atyre të cilëve prej kohësh u është premtuar diçka. Këta njerëz do të vendosin që ka ardhur koha për të kërkuar borxhin dhe Luanët nuk do të guxojnë t’i refuzojnë.  Kështu thotë horoskopi mujor për ju.

Horoskopi mujor thotë gjithashtu se kjo mund t’ju prishë edhe gjendjen shpirtërore dhe përvojat do të jenë më rraskapitëse sesa puna. E thënë thjesht, në mars 2023, Luanët mund të harxhojnë kot një sasi të madhe energjie pozitive dhe të bëhen si një tullumbace e shfryrë, e cila jo vetëm që nuk kënaq, por edhe bezdis. të gjithë në festën e jetës.

Për të mos qenë në një situatë të tillë, Luanët duhet të përqendrojnë të gjitha përpjekjet e tyre vullnetare në qetësimin.

VirgjereshaVirgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator

Do të keni dëshirë të merrni përgjigje për disa pyetje këtë muaj. Ndërsa mund të jeni të suksesshëm në rolin tuaj aktual, përparimi ka qenë mjaft i ngadaltë. Zbuloni se çfarë ju pengon të përparoni më tej. Në të njëjtën mënyrë, përpjekja për të detyruar partnerin/en tuaj t’i shohë gjërat sipas mënyrës tuaj në një temë të diskutueshme mund t’ju portretizojë si të palëkundur. Qëndroni mendjehapur dhe ndihmoni të tjerët të zhvillohen..

Dashuria në mars për Virgjëreshën

Pa e vënë re, Virgjëresha do të zemërojë personin me të cilin kanë një marrëdhënie afatgjatë në nivel profesional apo personal. Ndoshta ai ose ajo nuk do të tregojë indinjatë, por pikërisht në këtë moment do të vijë fillimi i fundit të marrëdhënies. Kështu thotë horoskopi mujor për mars.

Gjëja më e keqe është se Virgjëreshat nuk do ta vënë re. Në mars do të pushoni së kontrolluari veten dhe nuk do të arrini të vizatoni një vijë të kuqe të padukshme përpara së cilës është e rrezikshme të bëni shaka ose të prisni të vërtetën në sy dhe pas së cilës nuk është më e mundur. Kjo thjesht nuk do të sjellë lehtësim. Prishja e lidhjeve është gjithmonë e vështirë. Virgjëreshat do shohin papritur se nuk kanë marrë shumë parasysh!

PeshorjaPeshorja
23 Shtator – 22 Tetor

Mos e humbni shpresën, sepse ky është muaji në të cilin keni më shumë gjasa të merrni shpërblimet e dëshirueshme. Bëni një plan të mirëmenduar që do t’ju shtyjë përpara në profesionin tuaj pa shumë vonesa. Dikush duhet të shikojë tonin e tij me shumë kujdes ndërsa flet me një mik të ngushtë ose një anëtar të familjes. Zgjidhni fjalët dhe kontekstin tuaj me kujdes, pasi partnerit/es tuaj mund të mos ju pëlqejë sa i sinqertë jeni.

Dashuria në mars për Peshoren

shkurti do të jetë një fushë e minuar për Peshoren përsa i përket marrëdhënieve ndërpersonale. Fakti është se do të zbardhen disi disa informacione për një person tjetër, do të ndikoj shumë. Situata do përkeqësohet në mënyrë dramatike dhe fajtori do të jetë Peshorja.

Siç thotë horoskopi mujor, me shumë mundësi, një person, njohuria e të cilit është më e besueshme, do të ndërhyjë në këtë rast. Të tjerët do përpiqen të dëshmojnë se ky person është burimi i të gjitha telasheve, ata nuk do të besohen. Linja optimale e sjelljes në gjithçka që ka të bëjë me sekretet e njerëzve të tjerë do të jetë mosndërhyrja. Peshorja nuk duhet as të konfirmojë e as të mohojë asgjë. Në luftën e dikujt tjetër, nuk duhet të tundni grushtat.

AkrepiAkrepi
23 Tetor – 21 Nëntor

Kujdes në çka angazhoheni këtë muaj. Profesioni juaj aktual është vendi më i mirë për ju për të zhvilluar aftësitë tuaja, prandaj mos e lini në këtë moment dhe prisni rastin e duhur. Duhet të shmanget me çdo kusht marrja e rrezikut financiar dhe duhet të ruhen portofolet e investimeve afatgjata. Paqja dhe prosperiteti në shtëpi do të jenë ashtu siç kishit shpresuar. Në një lidhje, ju duhet të kërkoni këshillën e të dashurve tuaj.

Dashuria në mars për Akrepin

Për sa i përket ndienjave, Akrepat do të shtyjnë përfundimet për më vonë. Në mars 2023, do të jeni më të interesuar për psikologjinë ose ezoterizmin. E thënë thjesht, Akrepat do të fokusohen në zhvillimin shpirtëror dhe grumbullimin e forcave mendore, dhe disa do të kenë mjaft sukses në këtë fushë. Horoskopi mujor thotë se ndoshta do të ketë njerëz që do t’i ndihmojnë ata të njohin veten dhe të ofrojnë disa praktika për zhvillimin shpirtëror.

ShigjetariShigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ju mund të jeni të qetë pasi jeni të kënaqur me vendin ku jeni në jetën tuaj personale dhe profesionale. Eprorët tuaj do t’ju lejojnë të vendosni vetë orarin tuaj dhe të bëni atë që dëshironi në zyrë. Përdoreni këtë kohë më mirë duke përvetësuar aftësi të reja që do t’ju ndihmojnë në jetën tuaj profesionale. Personi juaj i rëndësishëm do të vazhdojë t’ju gëzojë dhe do t’ju shtyjë të përmirësoheni. Hani mirë për të ruajtur nivelin tuaj të fitnesit.

Dashuria në mars për Shigjetarin

Energjitë që burojnë nga Ujori dhe Dashi favorizojnë dashuritë tuaja këtë fillim vit, thotë horoskopi mujor. Ata futin valë ndryshimesh që do t’ju bëjnë të dëshironi të kënaqeni dhe të dashuroni më shumë. Megjithatë, kini kujdes, Marsi do t’ju shtyjë të angazhoheni, ndërkohë që mund të mos jetë ajo që dëshironi për momentin.

Ndoshta ndiheni alergjik ndaj çdo forme fejese, e cila do të rrezikonte stabilitetin e ndryshimeve që ju ofrohen. Për të shmangur acarimet e parashikuara nga kjo opozitë, pranoni disa kufizime të vogla dhe gjithçka do të jetë mirë.

BricjapiBricjapi
22 Dhjetor – 19 shkurt

Investoni kohën dhe energjinë tuaj për të zgjeruar të ardhurat tuaja në mënyrë që të përmirësoni standardin tuaj të jetesës. Është e rëndësishme që periodikisht të vlerësoni zotërimet tuaja financiare. Nëse nuk jeni të kënaqur me nivelin aktual të të ardhurave, shikoni mënyra për ta rritur atë ose për të filluar një nxitim anësor. Tani është një kohë e shkëlqyeshme për të pasur një diskutim të hapur me të dashurin tuaj për qëllimet dhe ëndrrat tuaja afatgjata.

Dashuria në mars për Bricjapin

Jeni të mërzitur dhe kjo nuk ju ndihmon për çështjet e zemrës. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, do të keni një udhëtim të vështirë në të gjitha frontet dhe kjo mund të shkaktojë disa shqetësime. Ju mund të ndiheni sikur koha zvarritet.

Nga data 28, mirëkuptimi rishfaqet. Prandaj në fillim të marsit mos nxitoni të merrni vendime dhe mos reagoni vrullshëm.

UjoriUjori
20 mars – 18 Shkurt

Qëndroni në atë që ka qenë e suksesshme për ju në profesionin tuaj në vend që të ndërmerrni rreziqe të panevojshme. Nëse doni të avanconi karrierën tuaj gjatë marsit, mundeni, por nuk duhet të merrni një pozicion që është plotësisht jashtë zonës suaj të rehatisë. Mos i vendosni të gjitha vezët e biznesit tuaj në një shportë. Jeta juaj romantike do të mbetet paksa e tensionuar pasi partneri/ja juaj mund të mos e vlerësojë sinqeritetin tuaj për çështje të ndjeshme.

Dashuria në mars për Ujorin

Shëndeti juaj – mendor, shpirtëror, emocional dhe fizik – do të vazhdojë të jetë në fokus këtë muaj.

Horoskopi mujor thotë se duke folur për motivimin, Marsi do të jetë në zonën tuaj shpirtërore nga 24 marsi deri më 5 mars dhe sapo Venusi romantik të përfundojë retrogradën e saj atje më 29 mars, do të ndiheni sikur po filloni të arrini në njohuri edhe më të thella, të rrënjosura që do të informojnë kapitullin tuaj të ardhshëm – sa herë që të jeni gati për ta nisur atë.

PeshqitPeshqit
19 mars – 20 Mars

Gjatë marsit mbani entuziazmin tuaj në nivel dhe trajtoni çdo detyrë me dëshirë. Investimet tuaja të kaluara do të ofrojnë fitime të shkëlqyera këtë muaj. Meqenëse tani do të keni para shtesë për të investuar, duhet ta vendosni këtë tepricë drejt shlyerjes së detyrimeve tuaja. Tani mund të jetë momenti për t’i kushtuar më shumë vëmendje partnerit/es tuaj dhe për të kaluar kohë me të. Mos i shtypni ndjenjat tuaja dhe shprehuni lirshëm.

Dashuria në mars për Peshqit

Në këtë periudhë ju jeni duke shkuar thellë brenda vetës. Jeni duke reflektuar mbi atë që dëshironi të arrini në javët dhe muajt e ardhshëm edhe në aspektin emosional.

Mirëpo nuk duhet të harroni se Mërkuri është retrogradë atje nga 14 deri më 25 mars. Horoskopi mujor thotë se ju mund të jeni duke i gërmuar idetë që më parë i kishit vënë në pritje ose duke trajtuar plagët emocionale të rrënjosura thellë që ju kanë penguar të arrini vizionin tuaj përfundimtar.

Më shumë artikuj:

horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Horoskopi ditor për datën 24.03.2023. Çdo ditë horoskopi ditor ju tregon me cfarë pritet të përballen sot të lindurit e

Horoskopi-kinez

Horoskopi kinez 2023

Horoskopi kinez për vitin 2023 parasheh zhvillime interesante! A jeni gati të lexoni parashikimet tuaja sipas astrologjise kineze maja? [toc]

horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Horoskopi ditor për datën 24.03.2023. Çdo ditë horoskopi ditor ju tregon me cfarë pritet të përballen sot të lindurit e

Horoskopi-kinez

Horoskopi kinez 2023

Horoskopi kinez për vitin 2023 parasheh zhvillime interesante! A jeni gati të lexoni parashikimet tuaja sipas astrologjise kineze maja? [toc]