Top 60 kenge per fejesa që nuk duhet t’i humbisni

kenge per fejesa

Imagjino këtë: Fejesa yte po afrohet dhe je përgaditur pothuajse për të gjithën, mirëpo diçka po mungon. A ke përgaditur këngë për fejesa?

Nëse ende jo, mos u shqetëso. Në këtë artikull, do mund të gjesh këngë për fejesa të cilat do bëjnë secilin mysafir të vallëzoj dhe të shijoj festën që e ke organizuar.

Në këtë listë këngësh për fejesa, mund të gjeni këngë tradicionale, këngë moderne, si dhe këngë të huaja që mund të jenë të pëlqyeshme për ju dhe mysafirët tuaj.

Përveç kësaj, kategoritë mund të përfshijnë këngë për valle dhe këngë për çiftet e reja, duke përfshirë ato të cilat janë shkruar posaçërisht për fejesë.

Pra, nëse jeni në kërkim të ideve për këngë për fejesa, lista do t’ju ndihmojë të zgjidhni atë që ju pëlqen dhe te bëni festën tuaj të paharrueshme.

Këngë për fejesa për çiftin

Nuk jeni ende të sigurtë me cilën këngë doni të futeni në restaurant me partnerin tuaj? Shiko sygjerimet më poshtë për këtë pjesë:

 1. Alban Skenderaj – Une dhe Ti
 2. Xhensila Myrtaj – Me ty jam
 3. Alban Skenderaj & Miriam Cani – Zemer permbi Zemer
 4. Rita x Fidan x DJ Gimi-O – Ty tka rritur nana
 5. Gena Te dashuroj si i cmendur
 6. Luiz Ejlli – Me ty
 7. Alban Skenderaj – Nese thua PO
 8. Shane Filan – Beautiful in white
 9. Calum Scott – You are the reason
 10. Bruno Mars – Marry you
 11. John Legend – I do
 12. Jason Derulo – Marry Me
 13. Rihanna – We found love
 14. Christina Perry – Be my forever
 15. Ed Sheeran – Perfect

Këngë për fejesa për valle

Këtu do të gjeni një listë këngësh për valle në fejesë:

 1. Engjellusha Salihu – Fejesa
 2. Shyhrete Behluli – Hajde nuse, reja jeme
 3. Shqipe Krivenjeva – Urime Fejesa
 4. Urim Puliqi – Nusja djalit tem
 5. Shyhrete Behluli & Engji – Princesha e vellaut tone
 6. Remzie Osmani – Fejesa
 7. Shyhrete Behluli ft Engji – Lum per mu, e lum per ju
 8. Nadire Haziri – Vellau jone urime fejesa
 9. Shyhrete & Engjellusha – Nuse Kosovare
 10. Avdyl Mziu – Kenge per Fejes
 11. Shyhrete Behluli ft. Engjellusha – Cika e hasretit
 12. Migena Rinxhi – Fejesa
 13. Greta Koci – Motra ime
 14. Yllka Kuqi & Ylli Demaj – Hajde luj qyqek
 15. Remzie & Nexhat Osmani – Xherdanin e Dashurise

Këngë për fejesa anglisht

Nëse keni ne plan të vendosni këngë anglisht në fund për miqte e juaj të rinj, konsidero këngët më poshtë për një atmosferë shumë të mirë:

 1. Ed Sheeran – Shape Of You
 2. J Balvin, Willy William ╸Mi Gente
 3. Dj Snake – Taki Taki
 4. Daddy Yankee Snow ╸Con Calma
 5. Sean Paul- No Lie
 6. Lauv – I Like Me Better
 7. Tori Kelly, Ed Sheeran – I Was Made For Loving You
 8. Taylor Swift – Lover
 9. Andy Grammer – Fresh Eyes
 10. Everything-Michael Buble
 11. Dua Lipa ft. DaBaby ~ Levitating
 12. Maneskin – Beggin
 13. Jason Derulo – Savage Love
 14. Camilia Cabello – Havana
 15. Shawn Mendes, Camila Cabello – Señorita

Këngë për fejesa si melodi

Më poshtë mund të gjesh disa këngë instrumentale shumë të bukura për rastin e fejesës suaj:

 1. Justin Hurwitz – Engagement Party
 2. Kirsten Agresta Copely – Landslide
 3. Daniel Jang – Stay with me
 4. Sleeping at Last – Turning Page
 5. John Powell – The Meeting
 6. Vitamin String Quartet – Higher Love
 7. Piano Guys – Perfect
 8. Josh Vietti – Say you won’t let go
 9. Epic Orchestra – Can you feel the love tonight
 10. Simple Three – Somewhere only we know
 11. Christina Perry – A thousand years
 12.  Shown Mendes – In my blood
 13. Clean Bandit ft. Zara Larsson – Symphony
 14. Beyonce – Blue
 15. Maroon 5 – Girls like you

Si përfundim…

Fejesa meriton një festë të madhe në të njëjtën mënyrë si martesa juaj.

Prandaj, kur planifikoni detajet e ditës suaj të fejesës, jepni pak vëmendje këngëve për fejesa që planifikoni t’i keni.

Një këngë e bukur e hyrjes së fejesës mund të bëjë që momenti i hyrjes të jetë më i mahnitshëm dhe të mbahet mend përgjithmonë.

Këngët e tjera të zgjedhura me kujdes gjatë natës së fejesës mund të krijojnë një atmosferë të ngrohtë dhe të ngazëllyeshme për mysafirët dhe të bëjnë që festa të jetë një sukses i vërtetë.

Në fund të fundit, këngët dhe muzika janë një pjesë e rëndësishme e jetës sonë, dhe ato mund të ndihmojnë në krijimin e kujtimeve të paharrueshme për çdo eveniment në jetën tonë.

Më shumë artikuj: