Kiara Tito

kiara tito

Prezantuesja e emisionit televiziv Kiara Tito ka lindur më 18 janar 1996 në Shqipëri (tashmë është 27 vjeç).

Kiara Tito Biografia

Ajo njihet më së shumti për punën e saj në rrjetet shqiptare Top Channel dhe Klan TV si moderatore dhe modele. Ajo mori pjesë në konkursin e kërcimit të realitetit Dance With Me Albania në vitin 2018. Ajo filloi të prezanoje Doctor Plastic, një shfaqje për kirurgjinë plastike.

Pjesmarrja ne BB Albania

Kiara Tito është një personazh i njohur që fitoi popullaritet pas paraqitjes në reality show-n televiziv “Big Brother VIP Albania”. Ajo hyri në shtëpi si një konkurrente dhe shpejt u bë një nga individët më të përfolur në shfaqje.

Si konkurrente në emision, Kiara Tito shquhet për personalitetin e saj të qiltër dhe opinionet e forta.

Ajo ishte gjithmonë e zëshme për pikëpamjet e saj dhe kurrë nuk kishte frikë të ngrihej për atë në të cilën besonte.

Aftësia e saj për të shprehur mendimin e saj dhe gatishmëria e saj për t’u përballur me konkurrentët e tjerë me të cilët nuk ishte dakord, e bënë atë një të preferuar të fansave.

Lidhja e saj me Luizin

Një nga momentet më të spikatura të kohës së Kiara Titos në “Big Brother VIP Albania” eshte lidhja e saj me Luiz Ejllin mbrenda shtepise se famshme.

Të dy krijuan një lidhje të fortë dhe u bënë shume te dashur per fansat e tyre. Dashuria e tyre ishte burim frymëzimi dhe pozitiviteti në emision dhe u festua nga shikuesit.

Pavarësisht popullaritetit të saj, koha e Kiara Titos në emision nuk ishte pa polemika.

Ajo u përfshi në disa debate të ashpra me garues të tjerë dhe u kritikua nga disa për sjelljen e saj.

Megjithatë, fansat e saj vazhduan ta mbështesin gjatë gjithë shfaqjes dhe ajo shfaqet si një nga konkurrentet më të paharrueshme të sezonit.

Aftësia e saj për të qëndruar në këmbë për atë që besonte dhe gatishmëria e saj për të shprehur mendimin e saj e bënë atë një model për shumë shikues dhe miqësia e saj me Indritin ishte një burim frymëzimi dhe pozitiviteti për të gjithë ata që ndoqën shfaqjen.

Elrond

Elrond

Më shumë artikuj: