Mikela Pupa

mikela pupa

Mikela Pupa është një influencuese dhe blogere e njohur, e cila së pari u bë e famshme përmes paraqitjes së saj në spektaklin e njohur televiziv “Per’Puthen”.

FieldFields 2
EmriMikela Pupa
GjiniaFemër
ProfesioniReality Star

Mikela Pupa Biografia

Prania e saj në emision e katapultoi shpejt atë si yll, dhe ajo u bë një nga protagonistet kryesore të programit.

Gjatë kohës së saj në shfaqje, Mikela shkoi në takime të shumta me disa nga konkurrentët meshkuj dhe shpejt u bë një e preferuar e fansave në mesin e konkurrentëve të saj.

Ajo shquhej për personalitetin e saj të ëmbël dhe simpatik, të cilin e shfaqi teksa ndau shumë histori personale për jetën e saj në “Per’Puthen”.

Karriera e saj

Mikela Pupa vazhdon të ketë një ndjekës të konsiderueshëm në llogaritë e saj në rrjetet sociale, ku ndan rregullisht përditësime për udhëtimet e saj, rutinat e saj dhe bashkëpunimet me kompani të ndryshme televizive dhe mediatike. Fiziku i saj i tonifikuar dhe pamja e saj mbresëlënëse kanë fituar gjithashtu një ndjekës të madh të fansave që e admirojnë bukurinë dhe stilin e saj.

Hyrja ne Big Brother VIP Albania

Mikela Pupa poashtu ishte banore e sezonit të dytë të BB VIP Albania bashkë me shoqen e saj të ngushtë Efin, ku qëndrimi i saj ishte më i shkurtë se sa pritej.

Jeta e saj pas BB VIP Albania

Pas daljes nga BB VIP, pavarësisht famës dhe suksesit të saj, Mikela mbetet me këmbë në tokë dhe e përkushtuar për të përdorur platformën e saj për ndryshime pozitive. Ajo është një model për shumë të reja dhe një frymëzim për ato që aspirojnë të ndjekin hapat e saj si ndikuese dhe blogere.

Elrond

Elrond

Më shumë artikuj: