Nita Latifi

nita latifi

Nita Latifi, këngetare e njohur dhe një interpretuese e madhe e muzikës live. Ajo ka mbaruar shkollën e mesme “Sami Frashëri” në Prishtinë dhe është pjesë e një grupi muzikor qe performon live. Ajo i pëlqen shumë aktrimi.

FieldFields 2
EmriNita Latifi
GjiniaFemër
Ditëlindja28 Mars 1992 (32 Vjeç)
VendlindjaKosovë 🇽🇰
ProfesioniKëngëtare
HoroskopiDashi ♈️

Në vitin 2009, Nita Latifi ka qene finaliste ne Star Academy Albania.

Nita Latifi Biografia

Në Maj te vitit 2012, Nita Latifi ka marre pjesë në Top Fest me “Merre Ose Leje”, qe pati një sukses të konsiderueshëm. Fillimisht u kualifikua në gjysmëfinale të festivalit për të kënduar live në natën e dytë dhe më pas për t’u kualifikuar në finale. Ajo u shfaq e para mes 18 finalisteve dhe fitoi çmim.

Në Maj te 2014, Nita Latifi ka marre pjesë në Top Fest me projektin “Histori”.

Më datë 18 Korrik te 2015, Nita Latifi publikon “S’du” në bashkëpunim me Timi Novobërda. Muzika e punuar nga Shkumbin Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Timi Novoberda.

Më datë 1 Korrik te 2017, 2po2 publikon klipin “Yll” në bashkëpunim me Nita Latifi. Muzika u punua nga Mixey dhe Nita Latifi, ndërsa teksti u shkrua nga 2po2. Për orkestrimin është përkujdesur Mixey.

Karriera

Më datë 15 Dhjetor 2017, Nita publikoi videoklipin “Vet”. Për pergatitjen është përkujdesur Mixey, qe doli te jete nje sukses.

Nita ka publikuar edhe videoklipin e “Tequila”.

Muzika është punuar nga Art Lokaj, ndërsa për orkestrimin është kujdesur Florent Boshnjaku.

Më datë 24.02.2019, Nita Latifi publikon “A Jena”. Për orkestrimin është përkujdesur Avaxus.

Më datë 04.07.2019, Nita Latifi publikon “Juliana”. Projekti ritmik është realizuar me videoklip, i cili është xhiruar në qytetin e Prishtinës. Tekstin e ka bere Nita, ndërsa për miksim dhe mastering është kujdesur Lorenc Alijaj. Këngëtarja shquhet për stilin qe ka, për të cilin edhe një herë është kujdesur që ta bëjë atë sa më unik.

Ne daten 20.06.2020, Nita Latifi lanson edhe “Majëm”. E punuar nga vet Nita Latifi.

Pjesmarrja ne Big Brother VIP Albania

Nita ishte edhe nje nga konkurentet e Big Brother VIP Albania, qe kishte nje qendrim te gjate aty mbrenda, dhe shfaqi perditshmerine e saj, ku permes asaj kishte edhe shume perkrahes.

Elrond

Elrond

Më shumë artikuj: