Qysh me i ditë përfitimet nga luleshtrydhet?

Qysh me i ditë përfitimet nga luleshtrydhet?

Përse pothuajse të gjitha femrat në mbarë botën krijojnë dhe trajtojnë lëkuren e fytyrës me maska të ndryshme të cilat kanë në përbërjen e tyre luleshtrydhe? Është shumë e thjeshtë, luleshtrydhja është një frut shumë i shijshem për të gjithë ne dhe është i pasur me vitamina si fosfor, potasium, magnezium, vitamin A, E, C. Të gjitha këto vitamina janë shumë të rëndësishme nëse dëshironi të keni lëkurë të shëndetshme.

Vitaminat C dhe E janë anti-oksidantë ato neutralizojnë efektin dëmtues të radikaleve të lirë të cilët shkaktojnë plakjen dhe rrudhjen e lëkurës. Vitamina C nevojitet për aftësinë e saj prodhuese të kolagjenit, i cili e ndihmon lëkuren të jetë e butë dhe elastike. Përmbajtja e luleshtrydhes me acide ka një efekt zbardhues mbi pigmentin e lëkurës. Ndërsa farat e luleshtrydhes kanë rolin e masazhuesit dhe pastruesit të lëkurës gjatë trajtimit me një recetë të tillë. Farat ju ndihmojnë të heqni qelizat e vdekura.

Më shumë artikuj:

banner