Qysh me kriju losion pastrues?

Qysh me kriju losion pastrues?

Përbërësit:

  • ½ filxhan kos natyral
  • 1 lugë vaj ulliri
  • 1 e ½ lëng limoni
  1. Merrni limonin shtrydheni dhe merrni gjithë lëngun.
  2. Hidhni lëngun në një pjatë dhe më pas shtoni me radhë vajin e ullirit dhe kosin natyral.
  3. Përzieni mirë gjithë përbërësit me radhë, dhe vendosni masken e përgatitur në fytyrë dhe në qafë që të keni lëkurë të lëmuar edhe aty.
  4. E lini trajtimin të qëndrojë në fytyrë 20 minuta, për 3 minutat e para e masazhoni fytyren lehtësisht duke veshur më parë doreza plastike, nëse nuk ju gjinden një palë të tilla atëherë duhet të bëni kujdes dhe të masazhoni fytyren me bulëzat e gishtave.
  5. Një pakujdesi gjatë masazhimit me bulëzat e gishtave mund të plasarisë lëkuren dhe t’a dëmtojë atë, prandaj kushtoni shumë rëndësi trajtimit, zgjedhjes së përbërësve, vendosjes së maskës dhe masazhimit që ushtrohet mbi lëkurë.

Më shumë artikuj:

banner