Qysh me përgaditë ëmbëlsirë me portokall?

Qysh me përgaditë ëmbëlsirë me portokall?

Përbërësit:

  • 300 gram miell
  • 150 gram sheqer
  • 3 vezë
  • 250 ml lëng portokalli
  • lëvorja e ½ portokalli
  • 50 ml vaj ulliri
  • 1 lugë sodë bikarbone.

Rrahim vezët në një enë së bashku me sheqerin. Shtojmë vajin dhe lëngun e portokallit duke i përzier mirë. Pastaj, miellin dhe sodën i përziejmë së bashku duke i kaluar në sitë. I shtojmë ngadalë në masën e vezëve. Në fund hedhim edhe lëkurën e portokallit të grirë në rende. Masën e vendosim në tavë të lyer me gjalpë dhe pak miell. Pjeket për 40 minuta në temperaturë 180 gradë.

dua.com Dating App per Shqiptaret
Elrond

Elrond

Më shumë artikuj:

gatime tradicionale

Gatime tradicionale

Gatime tradicionale duam të gjithë. Kur mendojmë për gatime tradicionale mendja na shkon tek recetat e nënave e gjysheve tona.

gatime tradicionale

Gatime tradicionale

Gatime tradicionale duam të gjithë. Kur mendojmë për gatime tradicionale mendja na shkon tek recetat e nënave e gjysheve tona.