Report TV Live

report tv live

Report TV Live është një stacion televiziv informues që transmeton lajme 24 orë në ditë dhe disa shfaqje të përqendruara në informacion. Stacioni televiziv është i lidhur ngushtë me gazetën Shqiptarja.com dhe portalin online me të njëjtin emër. Pronari i stacionit televiziv është Carlo Bollino, një gazetar italian me një karrierë të gjatë në mediat shqiptare. Që nga viti 1993.

Report TV Live nga YouTube Live

[youtube-feed feed=17]

Report TV videot e fundit ne YouTube

[youtube-feed type=”channel” channel=”UCk_fYBSdzmwhZEDPG5L4ShQ”]

Rreth Report TV Live

Televizioni Report TV Live është një nga televizionet informative më profesionalë dhe të pavarur në panoramën mediatike shqiptare. Lajmi i fundit, ekskluzive, aktualitet, sociale, ekonomi, kulture, sport, lajme nga vendi rajoni dhe bota.

Carlo Bollino – një ish korrespondent i Shqipërisë për agjencinë italiane të lajmeve ANSA. Shërbeu që nga fillimi i viteve ’90 si drejtor dhe administrator i gazetës së përditshme të Tiranës. Gazeta Shqiptare dhe më vonë të stacionit televiziv News 24 dhe portalit Balkanweb.com. Pasi kompania italiane Edisud LLC shiti pronat e saj mediatike në Shqipëri në 2011. Carlo Bollino dhe gruaja e tij Alba Malltezi vazhduan të themelojnë gazetën e përditshme Shqiptarja.com. Së bashku me një numër gazetarësh me të cilët kishin punuar më parë. Më vonë, ndërmarrja e Malltezit Media Content bleu 34 përqind të aksioneve në një stacion televiziv. Balkan TV, në pronësi të manjatit të medias dhe ish deputetit Koco Kokinghima. Stacioni TV u ribrandua me emrin A1 Report TV.

Ndërmarrja e përbashkët midis dy biznesmenëve filloi në fund të vitit 2013 dhe përfundoi në Shtator 2015; megjithatë, problemet midis dy palëve ishin regjistruar më herët. Pasi Kokehima dhe Bollino ranë, më vonë u rindez stacioni televiziv nën markën Report TV. Megjithëse stacioni televiziv drejtohej nga Bollino dhe ishte i lidhur publikisht me Kokinghima. Dy biznesmenët nuk paraqiten në regjistrat e gjendjes civile të A1 Report dhe Report TV. Aksionet dhe administrata e kompanisë ishte në emër të njerëzve të lidhur me dy sipërmarrësit.

Ne ju ofrojme edhe shume TV Live tjera perveq Report TV Live, te gjitha ne Gjuhen Shqipe.

Elrond

Elrond

Më shumë artikuj:

big brother vip kosova

Big Brother VIP Kosova

Big Brother VIP Kosova, është një Reality Show ndër më të ndjekurit në Kosovë që tanimë po zhvillon sezonin e

big brother vip albania

Big Brother VIP Albania

Big Brother VIP Albania, është një Reality Show ndër me te ndjekurit shqiptar që tanimë po zhvillon sezonin e dytë.

big brother vip kosova

Big Brother VIP Kosova

Big Brother VIP Kosova, është një Reality Show ndër më të ndjekurit në Kosovë që tanimë po zhvillon sezonin e

big brother vip albania

Big Brother VIP Albania

Big Brother VIP Albania, është një Reality Show ndër me te ndjekurit shqiptar që tanimë po zhvillon sezonin e dytë.