Abc News Albania

ABC NEWS Albania, eshte kanali informativ 24 ore ne dite/7 dite te javes, qe siguron mbulim konstant te lajmeve dhe akses te fuqishem ne informacionin e cdo lloji nga vendi, rajoni e bota nepermjet nje investimi te jashtezakonshem ne teknologji dhe burime njerezore.

Shiko ABC News Albania

abc news albaniaGazetaret, korrespondentet e bashkepunetoret prodhojne ore te tera transmetimi origjinal cilesor cdo dite. Jemi ne transmetim Live nga kudo. Mbledhim faktet, vezhgojme vezhgojme cdo detaj. Lajme, protagoniste, ngjarje, opinione, analiza, dokumentare, dossiere, debate, hulumtime gazetareske mbi aktualitetin, politiken, kroniken, ekonomine, sportin, historite personale. Objektiviteti dhe apeli qytetar percjelle nepermjet nje politike te pavarur editoriale e ben ABC news albania burimin me te besueshem te informacionit. Partenriteti me rjetet me te fuqishem boterore te informacionit si CNN e BBC sjell eksperiencen e njohur nderkombetare ne nje format shqipfoles.

ABC NEWS albania eshte i pari televizion ne shqiperi qe ne diten e pare te transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne shkoder, durres, elbasan, korce, fier, vlore e gjirokaster. Per te pasuruar gjeografine e informacionit se shpejti do te mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live ne cdo kohe.

Transmetimi ne Abc News albania

ABC NEWS Albania transmeton ne rrjetin analog tokesor, ate dixhital tokesor e satelitor duke mbuluar me sinjal te gjithe territorin mbareshqiptar dhe duke mberritur tek bashkeatdhetaret tane ne Europe. Pika jone e forte do te jete informacioni, debati, dokumentari, analiza, duke u mbeshtetur ne kete sfide nga pasioni i profesionisteve te provuar suksesshem e me pervoje.

Ne kapercejme kufij e barriera per te mberritur ne zemer te lajmit, fokusohemi ne temat qe perbejne shqetesimin tuaj, ju tregojme historite e njerezve te thjeshte dhe atyre qe bene historine. Ne shtrojme pyetje, kerkojme pergjigje nga cdo ane. Kerkimi i se vertetes do na coje ne gjithe shqiperine. Nje armate e tere gazetaresh vene ne funksion te ketij misioni ne Abc news albania, nje armate e tere redaktoresh, kryredaktoresh e drejtuesish garantojne suksesin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.