Dua.com - Blog

02/11/2015
si ta ftoni dike ne takim?

Si ta ftoni dikë në takim?

Ftoni partnerin tuaj në takim Sapo ti keni përvetësuar mjeshtëritë se si të flirtoni online, do filloni të shihni shumë mundësi për të ftuar dikë që […]
30/10/2015
Cfare thote raporti shifror

Çfare thotë “raporti shifror” për ju?

Shkenctarët kanë kërkuar gjatë për shënjuesit fizikë të jetës sonë të brendshme. Tani është gjetur se gjatësia e gishtave tuaj tregon shumë për ju. Shikojeni këtë […]
30/10/2015

Michael Jackson dhe vallëzimi i tij i famshëm në “Smooth Criminal”

Si e tërhiqte Michael Jackson veten në 45 shkallë përpara, gjatë performancës së “Smooth Criminal”? Michael Jackson mund të ketë pasur një jetë personale nën hije […]
29/10/2015

Thëniet më të mira shqip

Keni nevojë për pak inspirim apo mendime pozitive, motivohuni nga thëniet më të mira shqip më poshtë: 1. Të jesh dashuria e parë e dikujt është […]
27/10/2015
6 Vende në Londër Që Dashamirët e Muzikës Duhet t’i Vizitojnë

6 Vende të Londrës Që Dashamirët e Muzikës Duhet t’i Vizitojnë

1.Kërkoni nëpërmjet blues-it, jazz-it dhe inçizimeve të famshme folk në Honest Jon’s Dyçani ikonik i Notting Hill ka një koleksion mbresëlënës dhe linjën e tij të […]
27/10/2015
Artisti Që Vendosë Shenja Qesharake në Qytet Që Njerëzit Ti Gjejnë

Artisti Që Vendosë Shenja Qesharake në Qytet Që Njerëzit Ti Gjejnë

Artisti Michael Pederson vendosë punime të vogla të mençura arti përreth qytetit, që duken sikur një bisedë me këdo që i gjen ato. Prej pllakatave tallëse […]
26/10/2015
Dhurata pervjetori

7 dhurata praktike përvjetori për çiftet që nuk kanë ndonjë ide!

Bizhuteritë dhe lulet janë dhurata të bukura për përvjetorin, por mund të jenë bërë klishe. Çiftet të cilët janë pragmatik, të ashpër nga natyra e dinë […]
26/10/2015
njerëzit jane te mrekullueshem

Gjëra interesante që njerëzit i bënë gjatë një muaji.

Zbuloni, eksploroni dhe vlerësoni botën dhe njerëzit rreth jush. Për vite të tëra faqja “People Are Awesome” në YouTube është duke përmbledhur disa nga momentet më mbresëlënëse […]
26/10/2015
Fustanet e nusërisë

Një video tregon se sa kanë ndryshuar fustanet e nusërisë nga shekulli i kaluar.

Nje progres i mahnitshëm te fustanet e nusërisë Fustanet e nusërisë janë mënyra më e mirë për të vlerësuar modën në çdo periudhë. Në qoftë se një […]
26/10/2015
Vallëzimi

Kjo performancë vallëzimi sjellë iluzionet më të mira që keni parë ndonjëherë!

Një performancë e shkëlqyeshme vallëzimi na bën të analizojmë trupat tonë sërish. Kur fillojmë të ri-shohim krahët dhe këmbët tona më shumë se mjete për të […]