Dua.com - Blog

23/11/2015
Përshtypjet e para

Përshtypjet e para

Çfarë vëreni fillimisht tek një person? Teoria ime e punës është që mendjet tona – sado kaotike që janë – kanë një hierarki të veçantë të gjykimit të […]
20/11/2015
këshilla të ushqyerit shëndetshëm

10 Këshilla për të ushqyer shëndetshëm fëmijën tuaj

Nuk është gjithmonë lehtë të inkurajoni fëmijët tuaj të hanë një dietë të balancuar. Ne kemi sjellur 10 këshilla që të zhvilloni shprehi të shëndetshme për fëmijët tuaj […]
20/11/2015
monopol

Një djalë i propozon të dashurës për martesë duke përdorur një tabelë të zakonshme të lojës Monopol me ndarje sekrete

Justin Lebon i propozoj të dashurës së tij Mikal Ott në mëngjesin e krishtlindjeve 2014 në një mënyrë të pazakonshme. Çifti ishte rritur në të njejtën rrugë në […]
19/11/2015
njerez te famshem

Fjalët e fundit të thëna nga njerëz të famshëm (Foto)

Duke i ditur fjalët e fundit që dikush i ka folur mundet nganjëherë të vë ca dritë në karakterin e tyre apo në rrethanat në të cilat vdiqën. […]
19/11/2015
kujdesesha 6

U pajtova të kujdesesha për fëmijët e shoqes time për një ditë, me një kusht: Të sillja një fotoaparat.

Nuk kam ide se çfarë po bëj. Kisha një peshk para një kohe. Mendoj që ky është kualifikimi i nevojshëm që të kujdesesha për fëmijë. Shoqja ime më […]
19/11/2015
fëmijë

Partneri im i ri ka gjashtë fëmijë. A do të ketë kohë për mua?

Para pesë muajsh, fillova të dilja me dikë që sapo kishte mbaruar një lidhje afatgjatë. Nuk ishte planifikuar të ishte një lidhje, por me kohë ishte rritur. Sidoqoftë, […]
19/11/2015

Shoku im thotë që është në dashuri me mua. A duhet t’ia japë një shancë?

Dilema: Unë jam një grua në të 30tat që po shpresoj se në një pikë në një të ardhme jo fortë të largët, të martohem dhe të rris […]
19/11/2015

Çiftet në Lidhje nga Largësia Bashkohen Duke Krijuar Fotografi të Kombinuara

Disa nga ne e kanë provuar se një lidhje nga largësia mund të jetë goxha frustruese. Çfarë duhet të bëni nëse Skype nuk mjafton? Një çift kreativ Korean […]
19/11/2015
bond connection

Putini, Trumpi apo Mbretëresha? Cili lider botëror do ta luante James Bond më mirë?

Me shumë spekulime përreth nëse Daniel Craig do vazhdojë të luaj James Bond, komuniteti i DesignCrowd ka vendosur të imagjinojë se si disa nga figurat politike do të […]
17/11/2015
molla

11 Arsyet që duhet të hani çdo ditë nga një mollë

Molla është një nga frutet më të shëndetshme dhe të përballueshme. Jashtëzakonisht e pasur me anti-oksidantë, Vitamin C dhe fibra, e bënë atë një ushqim shumë të shëndetshëm […]
17/11/2015
filxhan me kafe

A munden 5 filxhanë kafe të j’u ndihmojnë të jetoni më gjatë?

Pija e gjetur për të reduktuar shancet për sëmundjet e zemrës, të Parkinsonit dhe Tipin 2 të diabetit, duke j’u falenderuar përbërësve që gjenden në kokrrat e saj. […]
14/11/2015
20 Foto të kafshëve që duhesh ti shikosh para se të vdesësh

20 Foto të kafshëve që duhesh ti shikosh para se të vdesësh

Këto janë disa fotografi të kafshëve që ju ndoshta doni ti shikoni nëse doni të jeni një njeri i plotë. 1. Një macë duke i shpjeguar mendimet e saj […]
13/11/2015
Statujat lëvizëse të një burri dhe gruaje që kalojnë njëri-tjetrin çdo ditë, të cilat simbolizojnë një histori tragjike dashurie

Statujat lëvizëse të një burri dhe gruaje që kalojnë njëri-tjetrin çdo ditë, të cilat simbolizojnë një histori tragjike dashurie

“Burri dhe Gruaja” është një skulpturë lëvizëse e hekurt e cila është e gjatë 8 metra e ndërtuar nga një skulptore Gjeorgjiane, Tamara Kvesitadze. Të lokalizuara në një […]
13/11/2015
Djaloshi ka prerë flokët që ti bëj surprizë shoqes së tij e cila po e lufton kancerin

Djaloshi ka prerë flokët që ti bëj surprizë shoqes së tij e cila po e lufton kancerin

Allie Allen ka qenë e diagnostifikuar me kancer në tru që kur ka qenë 14 vjeçare dhe së fundi pësoi një përsëritje, pra ajo ka qenë e lumtur […]
12/11/2015
i dashuri perfekt

Si të jesh i dashuri perfekt për një vajzë artistike

Disa njerëz mendojnë që jeta familjare është e mërzitshme, por jo në këtë rast. I dashuri im thotë: “Egzistojnë dy lloje të burrave miku im – ata që […]
12/11/2015

10 vende që duhet t’i vizitoni para se të zhduken

Ekzistojnë shumë vende të bukura në botë të cilat do duhej t’i vizitoni por disa vende nuk do të ekzistojnë edhe për shumë kohë. 10 vendet më poshtë […]
11/11/2015

Angelina Jolie Pitt është Prapa Dyerve të Mbyllura në “By The Sea”

Gjatë xhirimeve të filmit “By The Sea” (Pranë detit), Angelina Jolie Pitt dhe Brad Pitt – që luajnë rolin e një ish vallëtareje depresive dhe burrit të saj […]
11/11/2015

Fotografia Më Ndihmojë t’a Mundja Depresionin Dhe t’a Shohë Botën Në Një Dritë Të Re

Në vitin 2012 isha 25 vjeçar, i martuar me gruan e ëndrrave të mia, kisha një punë të mirë, shtëpi të mirë dhe dukshëm i kisha të gjitha. […]
11/11/2015
Çifti nxjerr fotografi që të ndalin frymën17

Çifti i sapo martuar nxjerrë fotografi udhëtimesh që të ndalin frymën

Aventurat e çiftit finlandez-norvegjez Samuel dhe Hildegunn nisën kur ata u takuan në një dasmë në Hawaii. Çifti festuan fejesën e tyre në Paris, u martuan në Normandi, dhe […]
10/11/2015

10 Ushtrimet që mund të sjellin trupin tuaj në formën perfekte.

7. Step forward with a jump 8. Stretching on one leg 9. Stepping back 10.Introduction to “Plank” on the hands