Dua.com - Blog

22/12/2015
dhuratash

Ide dhuratash për Vitin e Ri!

Ide dhuratash për fëmijët: Lodrat – mjetet e të ngrënit Lodrat për tu tërhequr vemendjen Arkë të kursimeve Lodrat e banjos Libër me përralla Liber Alfabeti Libra për […]
18/12/2015

Dekorime për Krishtlindje dhe Vitin e Ri!

Nëse jeni duke planifikuar festë për Vitin e Ri, ju duhet të konsideroni ide të ndryshme dekorimesh. Ka shumë zbukurime që mund të bëni, por ju duhet të zgjidhni një […]
17/12/2015
Kanali Televiziv “Christmas 24“ bëri një kuti telefonate ku njerëzit munden të ju përgjigjen dhe të marrin dhurata – por ka një kusht.

“Christmas 24” bëri një kuti telefonate ku njerëzit përgjigjen dhe marrin dhurata.

“Christmas 24” ka bërë një eksperiment për t’i ndihmuar njerëzit të kujtojnë domethënien e vërtetë të këtij sezoni festiv. Kanali televiziv ka ndërtuar këtë kuti telefonate në formë të […]
16/12/2015
Profesori i dashur i kolegjit kujdesët për fëmijët derisa nëna e tyre mban provimin final

Profesori kujdesët për fëmijët derisa nëna mbanë provimin final.

Nëna Monica Romero ishte gati për të mbajtur provimin e saj final të ushtrisë në lëndën e historisë, që ishte pjesë e suksesit të saj në barchelor, por kujdestarja […]
15/12/2015

Trendet e flokëve për femra në vitin 2016

Viti 2016 është gati këtu tani dhe ju sgurisht jeni shume kurioz të dini trendet e reja per prerje flokësh. Personalisht ju sugjerojmë që të mos humbni më kohë për […]
15/12/2015

Ngjyrosja e flokeve trend për burrat në vitin 2016

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë të thjeshtë për të marrë një pamje të re, pa shpenzuar shumë para ose pa humbur shumë kohë, atëherë ju mund të ndryshoni ngjyrën e […]
15/12/2015

11 Vende të bukura për të festuar Vitit të Ri

Keni dëshirë të festoni Vitin e Ri diku jashtë vendit por nuk keni ide se ku? Ne kemi renditur disa qytete të cilat duken vërtet bukur dhe që do të […]
14/12/2015

Dekorimi i bredhit me lule.

Njerëzit kanë filluar t’i dekorojnë bredhat me lule dhe ato duken me të vërtetë fantastike Keni dëshirë të ndryshoni pak dekorimin e bredhit këtë vit? Dëshironi të jetë […]
11/12/2015

Shenja që tregojnë se jeni të dashuruar!

A jeni me të vërtetë të dashuruar? Sigurisht ju ka ndodhur të pyesni veten në lidhje me ndjenjat tuaja dhe vërtet është e vështirë të kuptoni sepse shpesh ju […]
08/12/2015

Dekore të jashtme për festat e fundvitit.

href=”https://www.dua.com/blog/wp-content/uploads/2015/12/40.jpg”>  
07/12/2015

Tradhëtia- A do të mund të besoni përseri?

Bota juaj përmbyset. Ju ndiheni sikur po ju del zemra nga gjoksi. Dhe jeni të sigurt se nuk do t‘i besoni më askujt në jetë. Megjithatë tradhëtia është […]
04/12/2015

Testi i ndarjes: 5 pyetje.

Imagjioni sikur të dinim numrin e saktë të burrave dhe grave të cilët kanë në mendje ndarjen në këtë moment. Çdo ditë, miliona burra dhe gra  pyesin veten […]
01/12/2015

3 mënyra që bëjnë lidhjen tuaj në distancë të funksionojë.

Bota po bëhet çdo ditë e më vogël. Sigurisht jo në aspektin e madhësisë aktuale, nuk kemi nevojë për panik, por në drejtim të lidhjes;  teknologjitë e reja dhe […]
01/12/2015

10 pyetje të shkëlqyeshme për takimin e parë.

Mundësit janë që tashmë të keni mësuar për personin që do të takoni në rrjetet sociale dhe nga bisedat tuaja online kshtuqë sa i perket takimit tuaj të […]
27/11/2015

30 Ide Zbavitjesh Për Çiftet e Martuara.

Idet për zbavitje ishin më të lehta para se të kishim fëmijë. Fëmijët janë patjetër një bekim nga zoti, por sigurisht e komplikojë nevojën tonë per zbavitje. Gjetja […]
27/11/2015
dashuria

Dashuria: Teoria Trekëndësh e Dashurisë

Dashuria & Llojet e saj Zhvilluar nga psikologu Robert Sternberg, teoria trekëndësh e dashurisë për herë të parë u shfaq në Fondacionin Amerikan të Psikologjisë (APA) Rishikimi Psikologjik […]
26/11/2015
lokacione

9 Lokacione nga jeta reale që e kanë inspiruar Disney-n

Botët e bukura që i hasim në filmat tanë të preferuar të Disney-it janë punë e imagjinatës, por madje edhe ato i kanë rrënjët në lokacione që egzistojnë […]
24/11/2015
fëmijë

Unë fotografoj fëmijë me sëmundje të rralla që t’i inkurajoj njerëzit të shohin përtej gjendjes së tyre

Djali im Isaku ka lindur me një gjendje shumë të rrallë të quajtur Sindroma Moebius. Ai nuk ishte diagnostifikuar deri kur ishte 8 muajsh dhe ne kemi kaluar […]
24/11/2015
burri qe keni takuar online

5 Pikat esenciale të kontrollit para se të takoni një burrë që e keni takuar online

A jeni gati për t’u takuar me zemrën tuaj që e ke takuar online në një takim të parë sy-më-sy? Mirë, mos vraponi nga dera ende. Para se […]
23/11/2015
takimet

Takimet si beqare vs Takimet si nënë e vetme

E mbaj mend kur mendoja me vete se sa vështirë ishte të dilja në takime për herën e parë pasiqë isha ndarë nga lidhja ime afatgjatë me të […]