Dua.com - Blog

08/02/2016
Si duhet ta kaloni ditën e Shën Valentinit?

Si duhet ta kaloni ditën e Shën Valentinit?

Sigurisht disa nga ju tashmë keni menduar dhe jeni pregatitur të festoni festën e të dashuruarve. Por, dikush nga ju ende nuk ka ide se çfarë dhurate t‘i […]
05/02/2016

A është buzëqeshja çelësi i zemrës së partnerit tuaj?

Buzëqeshja mund të jetë çelësi që ju të siguroni një vend në zemrën e partnerit tuaj. Studimet kanë identifikuar një lidhje në mes dashurisë dhe buzëqeshjes, duke treguar se […]
03/02/2016

5 Hapa për një ditë më të mirë të Shën Valentin

Hedhjen e hapave bazave për një ditë të dashur, intime dhe romantike Shumë çifte e presin Ditën e Shën Valentinit si një ditë ku mund të rindezin romancën […]
02/02/2016
lidhje dashurie

Çfarë e bënë një marrëdhënie të shëndoshë?

Shumë njerëz e jetojnë jetën e tyre të rrethuar me marrëdhënie jo të shëndosha. Duke mësuar nga shembujt, ju asnjëherë nuk do të keni mundësinë për të kuptuar […]
29/01/2016
Si të bëni që ish-dashuri të ju kërkojë prapë

Çfarë të bëni që ish i dashuri të ju kërkojë prapë

Pyetja e parë që duhet të ia bëni vetës është, “Pse dua të kthehem tek ai?” Në përgjithësi ne nuk mendojmë se është një ide e bukur të […]
28/01/2016
5 Hapa të sjellësh përsëri shkëlqim, emocione dhe dashuri në lidhjen tuaj

5 Hapa të sjellësh përsëri shkëlqim, emocione dhe dashuri në lidhjen tuaj

Edhe pse nuk po grindeni me partnerin tuaj, ju keni filluar të shihni problemet sepse shkëlqimi i dashurisë është shuar aq shumë saqë ju nuk po e ndjeni […]
27/01/2016
Si të kuptoni se po ju gënjen

Si të kuptoni se po ju gënjen

Njerëzit fillojnë të gënjejnë që nga mosha 4 vjeçare. Ne shumë shpejtë mësojmë se mund të shfrytëzojmë këto gënjeshtra për të qëndruar largë nga ndonjë situatë e keqe […]
21/01/2016
9 Fjalë që çdo vajzë ka dëshirë t’i dëgjojë

9 Fjalë që çdo vajzë ka dëshirë t’i dëgjojë

Ka shumë fjalë që vajzë kanë dëshirë të i dëgjojnë. Si duket shumicës së djemve dhe burrave të ri ju intereson se çfarë do ju pëlqejnë vajzave të […]
18/01/2016
Këngët të cilat ju duhet të dëgjoni për të qenë takimi juaj më romantike

Këngët të cilat ju duhet të dëgjoni për të qenë takimi juaj më romantike

Këngët luajn rol të rëndësishëm në takime apo para takimeve. Muzika flet ato që ne nuk mundemi t’i shprehim, na qetëson mendjen dhe ju kujton momente të ndryshme […]
15/01/2016

Si të trajtoni të dashurën.

Së paku çdo mashkull duhet të dijë se si të trajtoni një femër. Ne kemi disa të dhëna të cilat ju bëjnë që të jeni një i dashur […]
14/01/2016
5 Përfitime nga të pasurit një të dashur

5 Përfitime nga të pasurit një të dashur

Secili kan zgjidhjen e vet. Kur dikush bie në dashuri kjo nuk është një zgjidhje por një vendim i marrë nga ata për të dashur njëri – tjetrin. […]
13/01/2016
Si të njoftoheni me një vajzë apo djalë nga Diaspora

Njoftimi me djem dhe vajza nga Diaspora

Nëse keni njohur një vajzë apo djalë nga diaspora me të cilin nuk keni mundësi të takoheni sepse gjindet largë jush po keni shumë dëshirë të dini më […]
12/01/2016
9 Këshilla për të filluar një lidhje të shëndoshë online

9 Këshilla për të filluar një lidhje të shëndoshë online

Ne ju kemi sjellur disa këshilla që të keni një lidhje të shëndoshë online. Shkruani në mënyrë të qartë duke u siguruar që mesazhi juaj të mos keqinterpretohet. […]
11/01/2016
Këshilla për burra dhe gra të cilët janë në një lidhje online

Këshilla për burra dhe gra të cilët janë në një lidhje online

Jeni duke kërkuar disa këshilla për lidhje online: jeni takuar më dikë online, keni lidhje të gjatë, jeni te dashuruar dhe keni probleme? Nëse po – lexoni disa këshilla […]
30/12/2015

7 Aplikacione për çifte që nuk e kemi ditur se egzistojnë

1. Couple Si funksionon: Aplikacione Couple ju mundson juve dhe partnerin tuaj te ndani mesazhe, video dhe te vizatoni së bashku.  Thumbkiss – ka një karakteristik shumë interesante në këtë aplikacion p.sh […]
30/12/2015
njoftime online

Pse duhet t’i shfrytëzoni faqet për Takimet Online?

Pse takimet online janë një ide e mirë? Uluni përpara kompjuterit, futuni në faqen e Takimet Online dhe fillon duke iu dërguar e-mail disa vajzave …..pa ndonjë frikë të “refuzimit”. […]
29/12/2015
chat shqip

Si t’i bëni përshtypje një vajze në Chat.

Ashtu siç të gjithë e dim, bisedat e para janë si takimet e para, egzistojnë disa mënyra për t’i bërë asaj përshtypje në chat herën e parë. Keni degjuar duke thënë se “përshtypja […]
28/12/2015
Çfarë është dashuria e vërtetë?

Çfarë është dashuria e vërtetë?

Dashuria nuk është komplekse, njerëzit janë kompleks, dhe njerëzit dinë t`i komplikojnë edhe gjërat më të thjeshta. Dashuria nuk është koncept i rëndë për t`u kuptuar – të […]
24/12/2015

Ide sesi të propozoni në natën e Vitit të Ri

Nata e Vitit të Ri është një ditë që të gjithë e presim me padurim. Por bukuria më e madhe është kur ke në plan t’i propozoni partnerit tuaj në […]
22/12/2015
festave . dashuria

Si të filloni një lidhje në kohën e festave?!

Kur jashtë është ftohtë dhe ju qëndroni në shtëpi të shikoni ndonjë film me siguri nuk do ju pëlqente të jeni vetëm?! Moti po bëhet i ftohtë, gjethet po bien, vjen […]