Dua.com - Blog

23/03/2016
Facebook më në fund është duke e bërë një mënyrë të lehtë të mos e shihni ish të dashurinFacebook më në fund është duke e bërë një mënyrë të lehtë të mos e shihni ish të dashurin

Facebook më në fund është duke e bërë një mënyrë të lehtë të mos e shihni ish të dashurin

Pa e larguar nga lista e shoqërisë (që të mund ta ndjekni si të dëshironi) Facebook ka bërë që ndarjet të jenë më të komplikuara sesa që duhet. […]
22/03/2016
Këshilla dashurie për çiftet e rinjë

Këshilla dashurie për çiftet e rinjë

A jeni në një lidhje dhe keni dëshironi të mësoni sa më shumë gjëra që ta bëni lidhjen tuaj të re më të fuqishme? Mësoni se si është […]
11/03/2016
17 Shenja që ai është definitivisht, pozitivisht, tërësisht i çmendur për ju

17 Shenja që ai është definitivisht, pozitivisht, tërësisht i çmendur për ju

Ai ka shumë nevojë për ju A i keni bërë vetës pyetjen, “a është ai seriozisht për ne?” Është e lehtë të keni ndjenja për një mashkull që […]
10/03/2016
Pse femrat gabojnë kur lënë meshkujt e mirë (dhe përfundojnë vetëm)

Pse femrat gabojnë kur lënë meshkujt e mirë (dhe përfundojnë vetëm)

A janë lulet dhe dashuria aq të kqija? Ju e vëreni se po takoni një mashkull të mirë. Por ju nuk jeni të sigurtë nëse ai është mashkulli […]
09/03/2016
të dua

Kush thotë më përpara “Të dua” – Mashkulli apo Femra?

Kush thotë më përpara “Të dua” – mashkulli apo femra? Kush ndjehet më i lumtur kur dëgjon këto fjalë – mashkulli apo femra? Shumica e njerëzve do të […]
07/03/2016
Një lidhje e shëndoshë për trup të shëndoshë

Një lidhje e shëndoshë për trup të shëndoshë

Disa studiues kanë sugjeruar që të keni një partner të kujdesshëm do jetë mirë për shëndetin tuaj psiqik gjithashtu edhe për lumturin tuaj, dhe po ashtu mund të […]
04/03/2016
16 Gjëra që ju vetëm i bëni kur jeni të dashuruar çmendurisht për një djalë

16 Gjëra që ju vetëm i bëni kur jeni të dashuruar çmendurisht për një djalë

Dashuria ka një mënyrë qesharake duke na bërë neve të bëjmë, të themi dhe të provojmë gjëra të cilat ne në një mënyrë nuk kemi pasur eksperiencë ose […]
03/03/2016
ndarjes

6 Gjëra që kemi mësuar për dashurinë pas ndarjes

Ju  mendoni se nuk ka më “dashuri” në artin e shërimit dhe fillimit pas ndarjes, por në fakt ka shumë mësime dashurie që do të mësoni pas ndarjes. […]
02/03/2016

Lista e shpirtit binjak

Edhe nëse jeni çmendurisht të dashuruar me dikë, është e vështirë të dini nëse ai ose ajo është personi i duhur për ju. Si do e dini nëse […]
29/02/2016
Hapësira për të kaluar kohë sëbashku si çiftë

Hapësira për të kaluar kohë sëbashku si çiftë

Kur ne bëhemi bashkë me dikë është normale që të dëshirojmë ta kemi gjithë kohën e lirë bashkë. Por me kalimin e kohës ndonjëherë është nevoja të kalojmë […]
26/02/2016
Çfarë kanë thënë çiftet e moshuar për martesat e lumtura

Çfarë kanë thënë çifte të moshuar për martesat e lumtura

Të gjejmë dashurin e jetës dhe partnerin ideal për të kaluar tërë jetën është diçka që të gjithë dëshirojmë. Këtu, disa çifte të cilët kanë qenë të martuar […]
25/02/2016
Tejkalimi i xhelozisë

Tejkalimi i xhelozisë

Xhelozia është një emocion normale me eksperiencë nga shumë njerëz në një lidhje, por është e rëndësishme që mos ta lëmë të dal nga kontrolli. Mbi këto këshilla […]
23/02/2016
5 Fakte të vërteta ju duhet të dini para se të dilni në takim

5 Fakte të vërteta ju duhet të dini para se të dilni në takim

Ne kemi vërejtur disa herë se të keni një të dashur dhe të dilni në takim me atë vajzë mund të jetë me të vërtetë e vështirë për […]
19/02/2016

Cili është stili juaj në dashuri?

Ka mënyra të ndryshme për të kuptuar stilin e punës dhe stilin e mësimit, pse jo edhe stilin e dashurisë? Një psikolog ka intervistuar qindra njerëz dhe ka […]
18/02/2016
ndihmë

A duhet të kërkoni ndihmë për të shpëtuar lidhjen tuaj?

Nuk është gjithmonë e lehtë për të kërkuar ndihmë, veçanërisht për diçka personale sikur lidhja juaj. Por telashet ju gjejnë kohë pas kohe dhe në ato momente nuk […]
16/02/2016
Thënie më të bukura për dashuri të thëna nga Bob Marley

Thënie më të bukura për dashuri të thëna nga Bob Marley

Ne ju kemi shtjelluar disa thënie të bukura nga Bob Marley të cilat kan të bëjnë me dashuri. “Ajo nuk është perfekte por as ju nuk jeni, dhe […]
12/02/2016

Mesazhe për ditën e Shën Valentinit

Sigurisht jeni duke menduar se cfarë mesazhe t’i dërgoni të dashurve tuaj në Shën Valentinit. Në ditët e sotme mesazhet, teknologjia dhe telefonat e menqur kanë zëvendesuar letrat e dashurisë. […]
11/02/2016
shen valentini

4 Ide për çiftet në distancë në Ditën e Shën Valentinit

Nëse ju dhe i dashuri juaj nuk do të jeni në një vend në Ditën e Shën Valentinit, kjo nuk do të thot se ju nuk mund të […]
10/02/2016

Burri nga New Jersey i shkruan gruas së tij letra dashurie çdo ditë për afër 40 vite

Noah, karakteri kryesor i filmit “The Notebook,” ka shkruar çdo ditë letra dashurie për të fituar dashurin nga Allie, por në jetën reale burri i New Jersey e […]
09/02/2016
Propozime të shkëlqyera në Ditën e Shën Valentinit

Propozime të shkëlqyera në Ditën e Shën Valentinit

Dita e Shën Valentinit është njëra ndër festat më të veçanta të vitit për t’i propozuar partnerit tuaj. Është një ditë romantike të cilën gjithëmonë mund ta festoni […]