Dua.com - Blog

27/10/2015
6 Vende në Londër Që Dashamirët e Muzikës Duhet t’i Vizitojnë

6 Vende të Londrës Që Dashamirët e Muzikës Duhet t’i Vizitojnë

1.Kërkoni nëpërmjet blues-it, jazz-it dhe inçizimeve të famshme folk në Honest Jon’s Dyçani ikonik i Notting Hill ka një koleksion mbresëlënës dhe linjën e tij të çizmeve, për […]
27/10/2015
Artisti Që Vendosë Shenja Qesharake në Qytet Që Njerëzit Ti Gjejnë

Artisti Që Vendosë Shenja Qesharake në Qytet Që Njerëzit Ti Gjejnë

Artisti Michael Pederson vendosë punime të vogla të mençura arti përreth qytetit, që duken sikur një bisedë me këdo që i gjen ato. Prej pllakatave tallëse dhe shpalljet […]
26/10/2015
Dhurata pervjetori

7 dhurata praktike përvjetori për çiftet që nuk kanë ndonjë ide!

Bizhuteritë dhe lulet janë dhurata të bukura për përvjetorin, por mund të jenë bërë klishe. Çiftet të cilët janë pragmatik, të ashpër nga natyra e dinë këtë. Kjo […]
26/10/2015
njerëzit jane te mrekullueshem

Gjëra interesante që njerëzit i bënë gjatë një muaji.

Zbuloni, eksploroni dhe vlerësoni botën dhe njerëzit rreth jush. Për vite të tëra faqja “People Are Awesome” në YouTube është duke përmbledhur disa nga momentet më mbresëlënëse nga njerëzit […]
26/10/2015
6 Menyra te Fuqishme te Lidheni me Partnerin Tuaj

6 Mënyra të Fuqishme të Lidheni me Partnerin Tuaj

Jo shumë kohë më parë, një e njohur e jona po ecte sëbashku me mua dhe gruan time dhe na tha, “Duhet të më tregoni cili është sekreti […]
23/10/2015

I panjohuri që ndryshoj jetën time: Një histori e shkurtër dashurie

Në këtë histori të shkurtër dashurie, një aktore komedie takon shpirtin e saj binjak kur po udhëtonte në Montana (Amerikë) me një shfaqje. Në vitin 1983, po udhtoja […]
04/05/2014
Takimet ne internet: Si ta perdorim kompjuterin per dashurine

Takimet online: Si të përdorim kompjuterin për dashurinë?

Duis porttitor vel, eros. Mauris nec adipiscing elit. Nam sed porta eget, neque. Pellentesque fringilla neque quis blandit venenatis.
01/05/2014
trendet e grimit

Shikoni sa dramatikisht kanë ndryshuar trendet e grimit gjatë gjithë historisë!

Sed justo vulputate et, lobortis augue quam quam sed sem. Sed sed leo ac nunc sit amet leo. Integer faucibus orci sit amet quam felis vitae justo.
28/04/2014
Karficat me lule

Karficat me lule janë trendi i fundit në Kinë!

Donec est. Vivamus iaculis, diam eu arcu congue eleifend. Vestibulum commodo ligula ut augue. Maecenas pretium, diam id pharetra.
12/03/2014

Pasi mbetet një baba i ve, ai mësoi se si t’ia rregullonte flokët vajzës së tij dhe tani mëson baballarët e tjerë!

Kur Philippe Morgese mbeti vetëm dhe duhej të kujdesej për të bijën, ai e dinte se ai do të duhet të jetë në gjendje të ia rregullojë flokët […]