Dua.com - Blog

11/11/2015

Angelina Jolie Pitt është Prapa Dyerve të Mbyllura në “By The Sea”

Gjatë xhirimeve të filmit “By The Sea” (Pranë detit), Angelina Jolie Pitt dhe Brad Pitt – që luajnë rolin e një ish vallëtareje depresive dhe burrit të saj […]
11/11/2015

Fotografia Më Ndihmojë t’a Mundja Depresionin Dhe t’a Shohë Botën Në Një Dritë Të Re

Në vitin 2012 isha 25 vjeçar, i martuar me gruan e ëndrrave të mia, kisha një punë të mirë, shtëpi të mirë dhe dukshëm i kisha të gjitha. […]
11/11/2015
Çifti nxjerr fotografi që të ndalin frymën17

Çifti i sapo martuar nxjerrë fotografi udhëtimesh që të ndalin frymën

Aventurat e çiftit finlandez-norvegjez Samuel dhe Hildegunn nisën kur ata u takuan në një dasmë në Hawaii. Çifti festuan fejesën e tyre në Paris, u martuan në Normandi, dhe […]
10/11/2015

10 Ushtrimet që mund të sjellin trupin tuaj në formën perfekte.

7. Step forward with a jump 8. Stretching on one leg 9. Stepping back 10.Introduction to “Plank” on the hands    
10/11/2015
Çaji

10 Çajrat e Mrekullueshëm Detoksikë

Kur është fjala për detoksim, është shumë e rëndësishme të detoksoni edhe mendjen edhe trupin tuaj. Detoksimi i mendjes mund të arrihet nëpërmjet meditimit, jogas apo ushtrimeve të […]
09/11/2015
Rregullat kane ndryshuar

8 Rregullat Moderne për Daljet që Çdo Beqar/Beqare Duhet t’i Dijë (Dhe Ndjekë!)

Rregulla të reja për beqarët e sotëm modern Lajme të këqija arinjë, beqare: Match.com publikoj rezultatet e një ankete që tregon që rregullat dhe shprehitë kanë ndryshuar. Përsëri. […]
09/11/2015

Largoni kokëdhimbjen për pak minuta duke masazhuar këto pjesë të kokës.

Tensionimi i muskujve, stresi dhe kushtet e motit janë disa prej shkaqëve që mund të shkaktojnë dhimbje koke. Qetësojeni kokëdhimbjen duke bërë masazh me teknikat e mëposhtme. Masazhi […]
06/11/2015

Në qoftë se dëshironi të humbni barkun: Ky është mëngjesi ideal për ju.

Të gjithë duhet të dimë që mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm i ditës. Prandaj edhe nëse jeni në diet, mos e leni pa ngrënë mëngjesin. Sepse edhe kur jeni […]
06/11/2015

Çfarë ndodh nëse ju hani dy banane në ditë – Mundohuni ta bëni për një muaj rresht.

Ndoshta tashmë keni dëgjuar disa herë që bananet përfaqësojnë produktin numër një që duhet të përfshihet në dietën tuaj të përditshme. Bananet janë të mira për peshë trupin […]
05/11/2015

A mund të funksionojë një lidhje me dikë më të moshuar se ju?

Ndoshta tani është kënaqësi, por a do të zgjasë një lidhje si kjo? Të gjithë kemi dëgjuar për Sindromin e Hugh Henfer (një burrë në lidhje me një […]
04/11/2015
Udhëzues flirtimi online për burra dhe gra (Pjesa 2)

Arti i Humorit: Udhëzues flirtimi online për burra dhe gra (Pjesa 2)

Arti i Humorit: Udhëzues flirtimi për burra dhe gra (Pjesa 2) Lexoni më poshtë për gabimin kryesor që shumica e njerëzve e bëjnë kur janë duke flirtuar me […]
04/11/2015

100 vitet e stileve të flokëve për meshkuj në një video.

Në nder të Movember, në episodin e 12-të jashtëzakonisht të popullarizuar “100 vjet të Bukurisë”  grupi fokusohet në evoluimin e stilit të flokëve për  meshkuj gjatë shekullit të […]
04/11/2015
Pemët më mahnitëse të vjeshtës

Pemët më mahnitëse të vjeshtës

Pemët më mahnitëse të vjeshtës Nuk mund ta kujtoj një vit tjetër më të mirë për ngjyra të vjeshtës. Çdo mëngjes nga dritarja ime shoh një kombinim fantastik […]
03/11/2015

100 vitet e kostumeve të Halloween në një video.

Gjatë gjithë vitit,  kanali i YouTube MODE na ka sjellë video përshkrime te 100 viteve të modës për epoka dhe raste të ndryshme  – qoftë modë për meshkuj […]
02/11/2015

14 mënyra që ju bëjnë më të mirë në njoftimet online.

Nga sfidat e shumta që shoqërojnë njoftimet online, një  veçanërisht e ndërlikuar është se si të bëjmë një përshtypje të parë pozitive në një mjedis virtual. Sigurisht nuk […]
02/11/2015
udhezues flirtimi

Arti i Humorit: Udhëzues flirtimi për burra dhe gra (Pjesa 1)

Arti i Humorit: Udhëzues flirtimi për burra dhe gra (Pjesa 1) Ekziston gjithmonë pyetja shumë me rëndësi se çfarë duhet të flasim me një person që e takojmë […]
02/11/2015
si ta ftoni dike ne takim?

Si ta ftoni dikë në takim?

Ftoni partnerin tuaj në takim Sapo ti keni përvetësuar mjeshtëritë se si të flirtoni online, do filloni të shihni shumë mundësi për të ftuar dikë që ju përshtatet […]
30/10/2015
Cfare thote raporti shifror

Çfare thotë “raporti shifror” për ju?

Shkenctarët kanë kërkuar gjatë për shënjuesit fizikë të jetës sonë të brendshme. Tani është gjetur se gjatësia e gishtave tuaj tregon shumë për ju. Shikojeni këtë test që […]
30/10/2015

Michael Jackson dhe vallëzimi i tij i famshëm në “Smooth Criminal”

Si e tërhiqte Michael Jackson veten në 45 shkallë përpara, gjatë performancës së “Smooth Criminal”? Michael Jackson mund të ketë pasur një jetë personale nën hije por argëtimi […]
29/10/2015

Thëniet më të mira shqip

Keni nevojë për pak inspirim apo mendime pozitive, motivohuni nga thëniet më të mira shqip më poshtë: 1. Të jesh dashuria e parë e dikujt është e mrekullueshme, […]