Dating App Shqip: Tako njerëz nga vendlindja | dua.com

Dating App për shqiptarët në mbarë botën! - dua.com

Lidhu me njerëzit e tu. Me shqiptarët që kanë të njëjtën kulturë dhe të njejtat vlera, e që flasin gjuhen shqipe. Tako njerëz që kur flet me ta, të bëjnë të ndihesh si në shtëpi!

button app store
Dua AppDemo

dua.com - Aplikacioni që bashkon shqiptarët në mbarë botën!

Historitë e dashurisë që nisën në dua.com

Lia and Burim
"Kur të kemi një vajzë do ta quajmë Dua"

Lia & Burim

Ajshja and Drilon
''Më bëri të qeshja dhe prandaj vazhdova bisedën me të''

Ajshe & Drilon

Adelina and Edi
'Megjithëse udhëtime të gjata dhe të lodhshme, me gjoba të shumta nga policia për shpejtësi, ia vlente! Sot, ne gëzojmë një jetë të lumtur së bashku'

Adelina & Edi

Adelina & Edi

@dua.com #dualovestory nga Adelina & Edi - të njoftuar në dua.com dhe tashmë të martuar! Part I ❤️ #duacom #love #couple #kosovo #prishtina #albania #tirana #macedonia #shkupi #fyp #viral ♬ original sound - dua.com
Adelina and Edi
''Kur të kemi një vajzë, do t’a quajmë Dua'

Dua.com - Aty ku takohen shqiptarët!

Shkarko në telefonin tënd aplikacionin dua.com dhe eja aty ku takohen të gjithë shqiptarët!

Njohje, takime, lidhje dashurie, fejesa e martesa! Të gjitha këto nisin në dua.com!

Krijo një profil dhe lidhu me shqiptarët që jetojnë afër teje ose gjeje shpritin tënd binjakë ku do që të jetë!

Ndërto jetë me njerëz që ta kuptojnë të kaluarën dhe janë përkrah teje për një të ardhme të ndritshme!

Migrimi te shqiptarët ka nisur shumë herët. Një numër i jashtzakonshëm shqiptarësh jetojnë sot larg vendit të tyre të origjinës, kurse shifra të sakta nuk ka.

Si “Diaspora e vjetër” njihet ajo që ka migruar para vitit 1944, kurse ata që u larguan gjatë viteve 1945, e deri në ditët e sotme, janë “Diaspora e Re”.

Arsyet e këtyre migrimeve kryesisht ishin politike, si pasojë e luftrave dhe dëbimeve si dhe ekonomike.

Shqiptarët dhe migrimi

Lidhu me atdheun përmes dua.com

Me dinamikën dhe stilin e jetës që bëhet në ditët e sotme, dua.com është mënyra më e duhur për të qëndruar afër atdheut.

Nëse jei i/e re beqar/e dhe po kërkon të ndërtosh historinë tënde të dashurisë me një partner/e që vjen nga i njejti komb, gjuhë e kulturë, atëherë je në adresën e duhur!

Eja në dua.com dhe bashkohu me shqiptarët në mbarë botën!

Funksionet e dua.com

Choose Community

Zgjidh komunitetin tënd etnik

Lidhu me shqiptarët kudo që janë.

Verifiko profilin

Verifikohu për një eksperiencë më të mirë në dua.com. Për sigurinë e përdoruesve tona femra, përdoruesit meshkuj duhet të verifikohen para se ta fillojnë një bisedë.

profile verification
Fly mood

Ndrysho vendndodhjen

Ndrysho vendndodhjen tënde në dua.com dhe gjejë njerëzit e tu në të gjithë globin.

Bisedo me shqiptarët në mbarë botën

Bashkohu në chat duke nisur biseda interesante dhe krijo marrëdhënie domethënëse.

activate boost

Jepi Boost profilit tënd

Bëjë që profili yt të dallohet nga të tjerët. 

Bëhu Premium

Shijo dua.com në maksimum me të gjitha veçoritë fantastike që ka për të ofruar!

dua premium
people you can like

Fillo historinë tënde të dashurisë

dua.com: Gjeje dashurinë me aplikacionin tonë të takimeve!

Çfarë vlerësojmë ne?

Diversitetin e përvojave njerëzore.

friends having fun

Komuniteti

Origjina, kultura dhe gjuha.

Family

Familja

Familjet janë thelbi i komuniteteve.

happy couple

Uniteti

Uniteti i burrit dhe i gruas krijon familjen.

Çfarë thonë përdoruesit tanë

five star
"Punë e mrekullueshme! Një ide e mrekullueshme e realizuar në një mënyrë më të mirë"
Lumaqi
five star
"Kam më shumë se një javë që përdor dua.com dhe me bindje mund të them se ky është aplikacioni im i preferuar. Të jep një mundësi të artë për të qenë në kontakt me njerëz në mbarë botën. Për më tepër, ju mund të gjeni pikërisht atë që keni kërkuar. Unë e rekomandoj shumë!"
Erleta K.
five star
"Urime ekipit për ndërtimin e këtij aplikacioni solid. Shumë e dobishme dhe e thjeshtë për t'u përdorur."
Qëndrim98

Reconnect with:

[table id=1 /]

Reconnect with more communities

Dua.com FAQ

dua.com është një aplikacion takimesh për të rritur dhe është shumë i sigurtë. Për një përvojë më të mirë, ju rekomandojmë të verifikoni profilin tuaj në dua.com.Për më tepër, ju mund të ndërveproni me njerëz që kanë verifikuar gjithashtu profilin e tyre.

Shqiptarët jetojnë të shpërndarë në katër anët e botës. Shumcia e tyre janë të interesuar të krijojnë një lidhje romantike me një shqiptar apo shqiptare tjetër. Kur regjistrohen në dua.com ata kanë mundësi të njihen me shqiptarët e tjerë që jetojnë afër dhe të krijojnë njohje, miqësi dhe lidhje dashurie.

Po! Veçoria e ndërrimit të lokacionit në dua.com është krijuar pikërisht për këtë arsye! Ju keni mundësi te ‘fluturoni’ me dua.com nga lokacioni juaj, Gjermani, Zvicër, Francë apo kudo, drejt çdo qyteti shqiptar si Prishtina, Tirana, Prizreni, Shkupi, për tu lidhur me profilet e vajzave dhe djemve që jetojnë në këto qytete shqiptare.

dua.com është një aplikacion takimesh që mund të përdoret në mbarë botën! Kërkesa e vetme është që të jeni në gjendje të shkarkoni aplikacionin nga App Store ose Google Play Store.

Shko në App Store ose Play Store, kërko dua.com dhe shkarko aplikacionin tani! Le të fillojë rrugëtimi yt i mrekullueshëm!

Jo. Mbi të gjitha, dua.com është një aplikacion për lidhje serioze që synon t’i bëjë bashkë njerëzit e etnisë së njëjtë.

dua.com është falas për t’u shkarkuar dhe përdorur. Ne ofrojmë gjithashtu paketa opsionale abonimi me dua Premium.

Ne ofrojmë abonime 1 mujore, 3 mujore dhe 12 mujore. Çmimet shfaqen në aplikacion. Pagesa do të tarifohet në llogarinë tuaj të Google ose App Store në konfirmimin e blerjes.

Po. Ne e kemi edhe versionin ueb të aplikacionit dua.com të cilin mund ta përdorni. 

logos

Blog

Mirësevjen në blogun tonë, aty ku flasim për të gjitha çështjet e zemrës! Këtu, ne eksplorojmë sferën e ndërlikuar të dashurisë, marrëdhënieve dhe gjithçkaje në mes. Nëse po kërkon këshilla praktike ose histori frymëzuese, jeni në vendin e duhur.

person special

Person special

Person special. Nëse tashmë keni një person special në jetën