Thenie per te dashurin – Gjëra romantike që mund t’ja thoni

Thenie per te dashurin

Kerkoni thenie per te dashurin? Ndërsa është më tipike për të dashurit t’i thonë gjëra romantike të dashurave, edhe djemtë e vlerësojnë kur dëgjojnë gjëra të ngjashme. Asnjëherë mos e nënvlerësoni se sa shumë mund t’ia ngrejë hurmorin një koment i bukur të dashurit tuaj.

Shpesh është e vështirë t’i gjesh fjalët e duhura për t’i thënë gjëra romantike të dashurit tuaj. Jo sepse nuk keni interes per te, por sepse për femrat është gjithnjë pak e vështirë të shprehin ndjenjat e tyre. Ndaj ne po ju sjellim në këtë artikull frazat më të mira romantike, që do t’ju ndihmojnë të shprehni mendimet tuaja me sukses.

9 thenie per te dashurin

 1. Je kaq simpatik dhe i ëmbel kur buzëqesh.
 2. E adhuroj kur përdor krahët e tu për t’më përqafuar me gjithë forcen tënde
 3. Gjithçka është më e mirë dhe më e bukur me ty pranë.
 4. Të të dhuroja zemrën time qe gjëja më e mirë që kam bërë ndonjëherë.
 5. Më mungon kaq shumë kur jemi larg, saqë filloj të lexoj mesazhet e vjetra nga ty për t’u ndjerë më mirë.
 6. Kurdo që t’më përqafosh, kurrë nuk do ta lëshoj përqafimin tënd të shtrenjtë.
 7. Nëse do të mund të përdorja fjalë për të të përshkruar, do të thoja: je perfekt per mua.
 8. Ti më shtyn të dua, te evoloj dhe të jem versioni më i mirë i vetvetes.
 9. Historia jonë e dashurisë është ajo që do të doja t’ia tregoja fëmijëve dhe nipërve tanë të ardhshëm një ditë.

11 thenie siguria dhe dashuria ecin krah njëri-tjetrit

 1. Ndihem kaq e sigurt dhe e qetë kur jam në krahët e tu.
 2. Jam kaq me fat që të kam ty si të dashurin tim.
 3. Dua të di gjithçka rreth teje, që nga fëmijëria. Cdo kujtim të hidhur apo të lumtur që të ka bërë ky që je.
 4. Ti di gjithmonë se si t’më bësh për të qeshur.
 5. Zemra ime të përket ty dhe vetëm ty.
 6. Çdo gjë e vogël që bën, më bën të bie më shumë në dashuri me ty.
 7. Ndoshta ne nuk jemi njerëz të përsosur, por mendoj se jemi të përsosur për njëri-tjetrin.
 8. Kur Zoti të krijoi, me siguri ai po mendonte për partnerin e përkryer për mua.
 9. Më bën të qesh aq shumë saqë ndihem përsëri si një fëmijë i vogël.
 10. I shpëtove ndëshkimit duke kryer krimin perfekt kur më vodhe zemrën.
 11. Të zgjohesh pranë teje është ndjenja më e mirë në botë.

Për sa kohë dashuron me pastërti asgjë nuk është gabim të thuash gjëra romantike

 1. Kur të shoh ty, e di se gjithçka tjetër do të rregullohet.
 2. Më pëlqen të vesh këmishat e tua sepse ato më kujtojnë aromen tende dhe më bëjnë të ndihem me e sigurt.
 3. Ti je personi i vetem me të cilin dua të kaloj aventura dhe eksperienca të reja.
 4. Kurdo që ecim së bashku, më pëlqen të mbaj shtrënguar dorën tënde të ngrohtë.
 5. E adhuroj tingullin e zërit tënd kur thua emrin tim.
 6. Zemra ime shpërthen me rrahje të pakontrollueshme sa herë që të kam pranë.
 7. ​​Kur të shoh ty, është pothuajse sikur të gjitha ëndrrat e mia të jenë realizuar.
 8. Meqë më trajton si një mbretëreshë, jam e gatshëm të të bëj ty mbretin tim.
 9. Dua të të bëj të ndihesh sikur ke fituar llotarinë.
 10. Historia jonë e dashurisë është si një libër. Më pëlqen të lexoj përsëri e përsëri kapitujt e parë dhe mezi pres që të zbuloj se çfarë vjen më pas.

Kur jeni fiks për njëri-tjetrin asgjë nuk mund të qëndrojë mes jush

 1. Kurdo që jam me ty, nuk kam pse të përpiqem të jem dikush që nuk jam. Ndjehem e qetë që mund të jem thjesht vetvetja.
 2. Je ai lloj djali që çdo vajzë do të ishte me fat po ta kishte përkrah. Dhe jam e lumtur që ky fat më ra mua.
 3. Vetëm mendimi se mund të të ndodh dicka e keqe më trëmb kaq shumë saqë më duket sikur mund të cmendem. Kaq fortë të dashuroj.
 4. Më mungon kaq shumë në këto momente saqë, nëse do mund të fluturoja, do vija të të përqafoja.
 5. Fale teje kam kuptuar se cfarë është dashuria e vërtetë.
 6. Tani e kuptoj që të gjitha kohërat e vështira në jetën time më kanë sjellë drejt teje. Sinqerisht cdo gjë ia paska vlejtur sepse je shpërblimi më i madh që kam marrë ndonjëherë.
 7. E adhuroj faktin se sa shumë punon për të ardhmen tonë.
 8. Dashurohem me ty sa herë që buzëqesh.
 9. Ti je pjesa që mungonte në enigmën time. Kam kërkuar për ty gjatë gjithë këtyre viteve.
 10. Do doja të kthehesha pas në kohë, në mënyrë që të mund të takohesha më heret me ty.

10 Thenie per te dashurin: Momenti i vetëm që zgjat në përjetësi është momenti kur dashurohesh

 1. Mu mjaftoi vetëm një moment që të dashurohesha me ty, por do vazhdoj të të dua përgjithmonë.
 2. Jetët tona janë ndërthurur kaq shumë sa nuk mund ta imagjinoj jetën time pa ty në të.
 3. Përqafimi yt është vendi më i sigurt për mua.
 4. Mirupafshim nuk ishte kurrë një fjalë kaq e vështirë më parë për mua derisa të takova ty.
 5. Ti je lloji i të dashurit që i bën të gjithë xheloz për marrëdhënien tonë.
 6. Do të ecja me mijëra milje vetëm e vetëm që të mund të isha në krahët e tu.
 7. Nuk do të ndryshoja asgjë tek ty sepse të dua ashtu si je.
 8. Mund të më mbulosh me xhevahire dhe pasuri, por për mua gjëja më e vlefshme në botë janë gjithnjë puthjet e tua.
 9. Të më kërkosh që të mos mendoj për ty për mua është njësoj sikur të më kërkosh që të mos marr frymë
 10. Je i dashuri më i ëmbël që një vajzë mund të kërkojë në jetën e saj.
Flogerta

Flogerta

Më shumë artikuj: