Mashkulli Ideal: 12 Cilësi dhe Si të Gjesh Një Të Tillë?

mashkulli ideal

Kuptimi se cili Ă«shtĂ« mashkulli ideal Ă«shtĂ« subjektiv. Ajo qĂ« njĂ« femĂ« sheh si tiparet e njĂ« mashkulli tĂ« mirĂ« mund tĂ« jenĂ« tipare tĂ« keqija pĂ«r njĂ« tjetĂ«r. Sot do t’ju listojmĂ« disa cilĂ«si tĂ« pĂ«rgjithshme qĂ« mashkulli ideal ka. Ndaj, vazhdoni tĂ« lexoni.

E verteta eshte se shumĂ« femra tĂ«rhiqen instinktivisht nga djali i gjatĂ«, zeshkan, me buzĂ« tĂ« trasha etj. Dua tĂ« them, kujt nuk i pĂ«lqen e bukura, apo jo? MegjithatĂ«, kur bĂ«het fjalĂ« pĂ«r t’u angazhuar nĂ« njĂ« marrĂ«dhĂ«nie afatgjatĂ« me njĂ« mashkull, femrat shohin tjetĂ«r gjĂ«.

Në këtë pikë, shumica e femrave kuptojnë se marëdhënia nuk ka të bëjë vetëm me pamjen e një mashkulli. Fillojmë të shikojmë cilësi të tjera që janë thelbësore për një marëdhënie.” Po cilat janë këto cilësi dhe si mund të gjesh një mashkull të tillë? Ja cilat janë ato:

Cilësitë e një Mashkulli Ideal:

1. Inteligjenca

Për çdo femër, mashkulli ideal është inteligjet. Kur them inteligjent, nuk nënkuptoj domosdoshmërisht një person studioz, por një djalë që ka edhe zgjuarsinë e rrugës. Djemtë inteligjent mendojnë shpejt dhe i zgjidhin problemet lehtësisht. Ata janë krijues dhe inovatorë. Mund të krijojnë një mjedis të mrekullueshëm nga asgjëja.

2. Ndan të njëjtat vlera me ty

Në një marrëdhënie, rëndësia e vlerave të përbashkëta vlen të theksohet. Nëse ndani të njëjtat vlera me burrin tuaj, të dy do të pajtoheni lehtësisht për shumë gjëra. Shumë konflikte dhe grindje do të shmangen lehtësisht. Gjetja e një mashuklli ideal që ndan vlerat tuaja mund të jetë një detyrë e vështirë. Por nëse arrini të gjeni një mashkull që është disi i pajtueshëm me ju, gjithçka tjetër bëhet shumë më e lehtë.

3. Kujdeset për familjen dhe miqtë tuaj

Një mashkull që ju do aq sa të vlerësojë familjen dhe miqtë tuaj ia vlen ta keni pranë. Në fakt, një nga mënyrat për të zbuluar se sa shumë ju do dhe ju respekton një mashkull është duke parë sesi ai trajton njerëzit tuaj. Është thjesht fantastike të kesh një partner që është i afërt me babin tënd dhe që e do shumë mamin. Apo një mashkull që kombinon lehtësisht me miqtë e tu.

4. Di t’ju mbrojë dhe t’ju dal në krah

NdĂ«rsa mbrojtja e tepĂ«rt mund tĂ« bĂ«het paksa toksike, Ă«shtĂ« shumĂ« bukur tĂ« kesh njĂ« mashkull protektiv si partner. Çdo femĂ«r dĂ«shiron njĂ« mashkull qĂ« e bĂ«n atĂ« tĂ« ndihet e sigurt si fizikisht ashtu edhe emocionalisht. NjĂ« mashkull qĂ« i kupton dobĂ«sitĂ« e saj dhe e ndihmon t’i kapĂ«rcejĂ« ato. NĂ« thelb, mashkulli ideal qĂ« e bĂ«n atĂ« tĂ« ndihet sikur Ă«shtĂ« femra mĂ« e mirĂ« nĂ« tokĂ«. Me pak fjalĂ«, çdo femĂ«r meriton njĂ« mashkull qĂ« luan rolin e njĂ« heroi nĂ« jetĂ«n e saj.

5. Karriera juaj nuk pĂ«rbĂ«n pengesĂ« pĂ«r tĂ« 

NĂ«se je njĂ« femĂ«r qĂ« e do vĂ«rtet karrierĂ«n e saj, atĂ«herĂ« njĂ« nga cilĂ«sitĂ« e njĂ« mashkulli ideal qĂ« duhet t’i jepni pĂ«rparĂ«si Ă«shtĂ« sikush qĂ« respekton dhe mbĂ«shtet zgjedhjen tuaj tĂ« karrierĂ«s. Siç mund ta dini tashmĂ«, jo çdo mashkulli e pĂ«lqen “njĂ« femĂ«r nĂ« karrierĂ«”. Disa meshkuj as nuk arrijnĂ« ta konceptojnĂ«. PĂ«r ta, njĂ« femĂ«r duhet tĂ« jetĂ« nĂ« shtĂ«pi, tĂ« kujdeset pĂ«r fĂ«mijĂ«t dhe nevojat e burrit tĂ« saj… MirĂ«po ka meshkuj tĂ« tjerĂ« qĂ« preferojnĂ« njĂ« femĂ«r qĂ« ka njĂ« karrierĂ«. Ky Ă«shtĂ« lloji i mashkullit me tĂ« cilin duhet tĂ« synoni.

6. Di të menaxhoj emocionet e veta

Menaxhimi emocional është një aftësi e rrallë që duhet ta kërkoni tek një mashkull. E vërteta është se shumica e njerëzve nuk dinë t’i kontrollojnë emocionet e tyre. Preken dhe reagojnë ashpër. Mashkulli që është i disiplinuar për të menaxhuar emocionet e tij është njeriu më i mirë që çdo femër duhet të ketë. Por për fat të keq, shumë femra nuk u japin përparësi gjërave të tilla. Ndonjëherë, ato përfundojnë në lidhje ose martohen me një bishë që ka shpërthime emocionale të pakontrollueshme.

7. Mashkulli ideal Ă«shtĂ« fansi juaj mĂ« i madh 

Duke folur për cilësitë e një mashkulli ideal, a keni menduar nëse mashkulli juaj është fansi juaj më i madh? A i mbështet ai përpjekjet tuaja? A i feston ai sukseset tuaja të vogla me ju? Më e rëndësishmja, a ju mbështet ai si person? A ndihet rehat kur ju shkëlqeni në mënyrën tuaj? Apo thjesht është i frikësuar? Mashkulli ideal për ty duhet të jetë një mbështetësi yt… Fansi yt numër një!

8. Besnikëria

ÇfarĂ« duan mĂ« shumĂ« femrat nĂ« njĂ« lidhje? BesnikĂ«rinĂ« (dhe dashuri, dhe kujdes, dhe çokollata, dhe … oh, e kuptoni se ku dua tĂ« dal dmth.) E vĂ«rteta Ă«shtĂ« se nĂ« shumicĂ«n e rasteve, shumĂ« femra nuk i vlerĂ«sojnĂ« djemtĂ« e sinqertĂ«. Por kjo nuk e ndryshon faktin qĂ« meshkuj tĂ« tillĂ« janĂ« mĂ« tĂ« mirĂ«t. GjĂ«ja mĂ« e mirĂ« e njĂ« mashkulli besnik Ă«shtĂ« se mund t’i besoni çdo gjĂ« qĂ« ai thotĂ«. Mund tĂ« mbĂ«shteteni tek fjalĂ«t e tij pa pasur asnjĂ« dyshim.

9. Vetëbesimi

Ka shumĂ« rĂ«ndĂ«si tĂ« dini ndryshimin midis vetĂ«besimit dhe arrogancĂ«s. NjĂ« mashkull qĂ« ka vetĂ«besim Ă«shtĂ« i vetĂ«dijshĂ«m pĂ«r atĂ« qĂ« sjell nĂ« tryezĂ«. Ai Ă«shtĂ« karizmatik dhe i zgjuar, dhe e di kĂ«tĂ«. Por, nuk lejon qĂ« t’i hipi vetja nĂ« qef.

NjĂ« djalĂ« i sigurt (i cili e di se çfarĂ« mund tĂ« ofrojĂ«) nuk ju lutet. Thjesht tĂ«rhiqet nĂ«se vĂ«ren se nuk e pĂ«lqeni. Meshkujt me vetĂ«besim janĂ« gurĂ« tĂ« çmuar tĂ« rrallĂ« qĂ« çdo femĂ«r e arsyeshme duhet t’i dĂ«shirojĂ«.

10. Integriteti 

Një nga cilësitë më të mira të një mashkulli ideal është integriteti. Shumë meshkuj mund të përshtaten lehtë dhe të sillen mirë kur partnerja e tyre është afër. Ama, gjëja më e rëndësishme është ajo që ai bën kur askush nuk e shikon! A i besoni partnerit tuaj që të bëjë gjënë e duhur kur ju nuk jeni prezente? Nëse po, atëherë e ke gjetur mashkullin ideal, vajzë.

11. Pjekuria 

Nuk ka gjë më të bezdisshme se të jesh në një marrëdhënie me një mashkull që sillet si fëmijë. Mashkulli ideal në një lidhje duhet të ketë pjekurinë e nevojshme mendore dhe emocionale. Nëse jeni duke u kujdesur vazhdimisht për emocionet dhe sjelljen e pertnerit tuaj, atëherë ai nuk është i pjekur mjaftueshëm për ty. Dhe e vërteta është se “Nuk mund ta ndryshosh një njeri të tillë.”

12. Mashkulli ideal të jep vëmendjen që të nevojitet

Dihet se çdo femĂ«r dĂ«shiron vĂ«mendje. Sigurisht, mashkulli ideal e kupton kĂ«tĂ«. Ai do t’ju japĂ« gjithĂ« vĂ«mendjen dhe dashurinĂ« qĂ« mund tĂ« grumbullojĂ«. Mos blini justifikime tĂ« tilla si: “Kam qenĂ« shumĂ« i zĂ«nĂ«; Jam i lidhur pas punĂ«; Mezi kam kohĂ« pĂ«r veten…” E vĂ«rteta Ă«shtĂ« se nĂ«se mashkulli qĂ« tĂ« do vĂ«rtet, gjithmonĂ« do tĂ« gjejĂ« njĂ« mĂ«nyrĂ« pĂ«r tĂ« krijuar kohĂ« pĂ«r ju.

Si mund të gjesh një të tillë?

Së fundi, gjetja e një mashkulli ideal nuk është edhe aq e vështirë. Sidomos ditët e sotme kur opsionet janë të shumta. Duhet vetëm të dini se ku të kërkoni. Edhe pse ka platforma te ndryshme ku femrat kërkojne mashkullin perfekt për lidhje serioze, është shume e rëndesishme të gjesh vendin e duhur që flet gjuhën e vlerave tua.

NjĂ« nga platformat perfekte ku mund te kĂ«rkosh partnerin e jetĂ«s me tĂ« gjitha tiparet qĂ« kĂ«rkon tek njĂ« mashkull, Ă«shtĂ« dua.com. Tek dua keni mundĂ«sinĂ« tĂ« pĂ«rputheni me personat qĂ« ju pĂ«rshtateni duke pĂ«rdorur filtrat specifik tĂ« aplikacionit. Kjo Ă«shtĂ« mĂ«nyra mĂ« praktike pĂ«r t’u njohur apo gjetur mashkullin ideal qĂ« kĂ«rkoni. Ky aplikacion njohjesh tashmĂ« mundĂ«son gjetjen e mashkullit ideal sipas shenjĂ«s sĂ« horoskopit. Fantastike apo jo?

dua.com Ă«shtĂ« njĂ« platformĂ« e shkĂ«lqyer pĂ«r femrat qĂ« kĂ«rkojnĂ« njĂ« mashkull qĂ« ka tiparet e pĂ«rmendura nĂ« kĂ«tĂ« artikull. Akoma ke dyshime?  Lexo historitĂ« e dashurise qĂ« kanĂ« filluar nĂ« kĂ«tĂ« platformĂ«, dhe bindu vet pĂ«r seriozitetin e platformĂ«s sonĂ«.

Flogerta

Flogerta

Më shumë artikuj: