Si te besh per vete nje femer – 7 keshilla te pagabueshme

si te besh pervete nje femer

Si te besh per vete nje femer? Të besh per vete nje femer është më e thjeshtë nga sa mendoni. Ka shumë teknika dhe metodash bindjeje.

Në këtë artikull ne do të japim disa këshilla të thjeshta dhe praktike për ta arritur qëllimin tuaj!

Duhet të keni parasysh, është se jo çdo vajzë dhe grua është e njejtë! Nuk do të thotë se ato pëlqejnë apo preferojnë të njëjtat gjëra! E sidomos, duhet të keni kujdes, në momentin që ju refuzon, nuk duhet ta cenoni privatësinē e saj edhe më tepër, por duhet ta respektoni vendimin e saj!

Së pari duhet të keni një jetë tuajën

Për të qënë me të vërtetë tërheqës, duhet të keni një jetë të tuajën dhe të punoni fortë çdo ditë në përmirësimin e saj. Kur je duke u përpjekur të bëni për vete një vajzë dhe nga ana tjetër keni një jetë të mërzitshme, gjërat nuk duken në favorin tuaj.

Tani imagjinoni nëse keni një jetë interesante të mbushur me projekte, me siguri cdo vajzë do dëshironte të ishte pjesë e jetës suaj apo jo? Kjo është gjithçka që duhet. Bëni jetën tuaj personale interesante dhe vajzat do të grumbullohen rreth teje.

Investoni kohë në një hobi ose pasion interesant

Këtu kemi një tjetër sugjerim super interesant që vështirë se e gjen diku tjetër në internet. Fjalë për fjalë vetëm një pasion do ju bëjë të dukeni më interesant. Plus kjo shton më tepër karizëm për karakterin tuaj. Hobi juaj mund të jetë gjithçka që dëshironi, thjesht sigurohuni që të jetë pasioni i vërtetë dhe jo i rremë.

Kujdesuni për higjenën tuaj

Ok djema. Rregulli numër që të bësh për vete një femër: “Mbani erë të mirë! “Unë nuk po them të mbani erë trëndafili, por erë pastërtie mjafton. Shkoni bëni një dush, aplikoni deodorant, vendosni rroba të pastra dhe jeni perfekt. Nuk është e nevojshme të zhyteni me gjysmë litri parfumi si në shkollë të mesme. Sidoqoftë, mund të blini ndonjë parfum të mirë dhe të spërkatni dy ose tri herë maksimumi. Tek vetja juaj jo tek rrobat.

Bëjeni vajzën të qeshë

Kjo është një këshillë fantastike! Ndoshta mendoni se nuk dini si të bëni shaka, por e vërteta është se të gjithë mund të bëjnë për të qeshur po ta provojnë. Vendosni veten në situata të ndryshme që të mësoni se si të bëni për të qeshur ndonjë vajzë. Tregoni barsoleta apo thjesht bëni shaka në moment. Vajzat pëlqejnë të qeshin, dhe sa më shumë t’i bësh për të qeshur, aq më shumë do të të pëlqejë.

Krijo një lidhje miqësore të fortë me të

Me pak fjalë bëhuni miku i saj. Flisni për problemet e saj dhe dëgjojeni. Në fakt, nëse arrin të përshtatesh në shoqëri me vajzën që pëlqen dije se ke nisur ta njohësh më mirë.

Në mënyrë që të mos ngelesh në friendzone, duhet t’ia thuash se dëshiron që ta kesh pranë për pjesën tjetër të jetës suaj përkrah. Jo vetëm si shoqe, por edhe si dicka më tepër. Megjithatë, marrëdhëniet më të mira i vendosin themelet e tyre përmes miqësisë.

Ngacmojeni pak me lezet pa u bërë i bezdisshëm

Mënyra më e mirë për të kapërcyer kufirin e miqësisë është nëse e ngacmoni paksa atë. Ngacmimet ashtu si dhe flirtimi janë dy mënyrë shumë tërheqëse për të krijuar një farë tensioni mes jush. Si i thonë edhe shprehjes “Tërhiqe fillin mos e këput”. Të dish se si ta ngacmosh një vajzë është e vështirë, veçanërisht për shumë djem të pa përvojë që nuk i kuptojnë kufijtë. Ndaj, për këtë pyesni miqt tuaj që dinë diçka më tepër.

Pyeteni atë se si ndjehet

Një nga gjërat më të rëndësishme, kur bëhet fjalë për vajzat, është të dini se si ndihen ato. Mund të merrni me mend gjithçka që dëshironi, por nuk do t’ia njihni ndjenjat e vërteta kurrë nëse nuk e pyesni. Shumica e vajzave janë plotësisht të sinqerta nëse i pyet.

Ajo që ti do të gjesh është se ato, shpesh nuk janë të sigurta për ndjenjat e tyre. Ndonjëherë, kur interesohesh për mendimet dhe ndjenjat e saj dije se ajo do të të ketë shumë përzemër. Vajzat ndjehen më të sigurta nëse një djal merr në konsideratë mendimet dhe ndjenjat e saj.

Sigurisht ka edhe shumë hile të tjera që mund t’ju mësojnë se si te besh per vete nje femer, megjithatë nuk jua shkruajmë dot të gjitha këtu. Mos harroni, si gjithmonë, pavarësisht këshillave shumë gjëra varen nga situata dhe karakteri i personit që doni t’ju pëlqejë.

Më shumë artikuj: