Takime me vajza ne Tirane - Cilat janë 5 vendet më të pëlqyera

Takime me vajza ne Tirane

Takime me vajza ne Tirane

Po kërkoni takime me vajza ne Tirane? Pikë së pari, jeni në vendin e duhur. Nuk ka kaluar shumë kohë prej kur Tirana është shpalluar kryeqyteti europian i rinisë.

Popullsia e kryeqytetit shqiptar karakterizohet nga mosha e re. Qyteti njihet për jetën e natës, klubet, kafiteritë, pijet e ushqimin e mirë, si dhe galeritë e artit.

Prandaj, të arrish të bësh takime me vajza ne Tirane nuk është edhe aq e vështirë. Lexoni këtë blog deri në fund për të kuptuar se si të gjindeni në Tiranë atëherë kur jeni në kërkim të njohjeve të reja.

Për fatin tuaj të mirë, Tirana ofron llojllojshmëri ambientesh ku patjetër se do të gjeni edhe dicka që i përshtatet shijes dhe stilit tuaj.

Me ndihmën tonë si dhe me pak fat, ju do t’ja dilni për mrekulli në takime me vajza ne Tirane!

Ku të takosh vajza në Tiranë?

Restorantet dhe kafenetë në kryeqytet janë të shumta dhe shumica prej tyre janë të hapura me orare të gjata! Prandaj ju mund të takoni njerëz të këndshëm nëper kafenetë, parqet, dhe të gjitha ambientet publike të Tiranës!

Tirana  si kryeqytet, është më e bekuar edhe me më shumë klube dhe bare se çdo qytet tjetër në Shqipëri – dhe kështu hap mundësitë më të mira për çdo tiranas apo vizitor në kryeqytet për të njohur femra krejtësisht lehtë.

Meqenëse skena është e larmishme dhe pothuajse asnjë klub nuk është si tjetri, madje mund të bëhet një para-përzgjedhje e caktuar paraprakisht.

Ju mund të orientoheni në reklamat e ndryshme që promovojnë aktivitetet e klubeve të natës, të cilat gjithashtu kanë avantazhin e frekuentimit të madh dhe shpeshherë hyrje falas për gratë.

Më poshtë do të ju sjellim më afër disa nga baret dhe klubet më të njohura të Tiranës.

Mbrëmjet tek Blloku për takime me vajza ne Tirane

Blloku është zona më e famshme dhe më e shtrenjtë në Tiranë. Ajo u bë shumë tërheqëse pas rënies së komunizmit në Shqipëri, sepse në kohën e komunizmit ishte zona ku jetonin vetëm elitat komuniste. Në Bllok mund të gjeni ende rezidencën e liderit komunist të Shqipërisë Enver Hoxha.

Mund të mos e besoni por për tiranasit, Blloku është më i famshëm dhe më i shtrenjtë se qendra e Tiranës. Në zonën e Bllokut ka shumë kafene, restorante, hotele dhe klube nate të këndshme të pështatshme pêr takime me vajza ne Tirane.

Kur doni të shikoni një vend të bukur në Tiranë, atëherë Blloku është vendi i duhur për të shkuar.

Megjithatë, ajo që e bën Bllokun interesant është shumëllojshmëria mes stileve të ndryshme. 

Ajo që është pak zhgënjyese ndonjëherë, kur shkon në zonën e Bllokut, është vështirësia për të gjetur një vend parkimi. Megjithatë, Blloku është lehtësisht i aksesueshëm nga pjesë të ndryshme të Tiranës nëpërmjet transportit publik. Hyrja e Bllokut është afër stacionit të Taivainit, vetëm 10-15 minuta në këmbë nga qendra e Tiranës.

Folie Tarraca

Folie Tarraca (Shëtitorja Murat Toptani 1, Tiranë). Ky klub është i  hapur të Premten dhe të Shtunën nga ora 23.30 deri në 5.00. I vendosur pak hapa larg sheshit Skënderbej, Folie Terrace është klubi më i famshëm i natës në Tiranë dhe shumë i përshtatshëm për takime me vajza ne Tirane.

Ky klub ia vlen absolutisht të vizitohet nëse jeni duke kërkuar për muzikë të mirë dhe vibe kërcimi. Muzika e luajtur këtu është kryesisht house, elektro, dance dhe disko, dhe pret DJ-të më të mirë ballkanikë.

Gjithmonë i mbushur me njerëz në fundjavë, ky klub është një nga vendet më të mira për të kërcyer në Tiranë, por edhe për t’u ulur dhe për të shijuar një koktej të mrekullueshëm. Ekziston edhe një zonë në natyrë e cila është shumë e popullarizuar gjatë verës.

Llollipop

Llollipop (Ruga Pjetër Bogdani, Tiranë). Ky klub është i hapur të Premten dhe të Shtunën nga ora 23.00 deri në 6.00. I vendosur në rrethin e Bllokut, Lollipop është një nga klubet më të mëdha në Tiranë.

Klubi ka një kapacitet prej 500 personash dhe programimi muzikor është i fokusuar në muzikën elektronike të kërcimit, me DJ-të më të mirë nga e gjithë bota.

Hyrja kushton rreth 500 LEK, ekuivalente me 3.5 Euro dhe të enjten në mbrëmje do të keni edhe një pije falas të përfshirë në çmim. Padyshim një nga ikonat e jetës së natës së Tiranës.

Radio Bar Tirana

(Rruga Ismail Qemali P. 29, Tiranë). Ky bar është i hapur çdo ditë nga ora 10.00 deri në 24.00, gjë që bën shumë të përshtatshëm për takime me vajza ne Tirane. Me një pamje vintage, orendi unike dhe radio të vjetra të shpërndara aty-këtu, Radio Bar është një nga koktej baret më të mira në Tiranë.

Dizajni i brendshëm përmban mobilje nga periudha komuniste, duke përfshirë foto të vjetra dhe postera filmash të varur në mure. Gjithmonë shumë i frekuentuar, ky bar ofron pije të lira dhe shpesh organizon mbrëmje me DJ.

Muzika varion nga xhazi në bluz deri tek muzika elektronike, megjithëse nuk është një vend ku njerëzit shkojnë për të kërcyer.

Nouvelle Vague

(Rruga Pjetër Bogdani, Tiranë). Ky  bar është i hapur prej të hënës deri të enjte nga ora 11.00 deri në orën 2.00, nga e premtja në të dielë nga ora 11.00 deri në orën 3.00.

Ky vend gjithnjë plotë dhe i gjallë duke qenë se është një nga koktej baret më të mira në Tiranë me një atmosferë fantastike. Shumëllojshmëria e koktejeve është e pafundme dhe çmimet janë të lira.

Muzika e propozuar varion nga jazz në indie, deri në zhanre të tjera muzikore, me muzikë live në fundjavë.

Çfarë duhet të kemi parasysh kur flasim për takime me vajza ne Tirane?

S’ka rëndësi a flasime për takime me vajza ne Tirane, takime online, apo takime në cilindo qytet të botës. Janë disa rregulla për njoftimet e para që të gjithë duhet t’i ndjekim.

  • Jini të sjellshëm dhe të respektueshëm. Kjo përfshin përdorimin e gjuhës së përshtatshme dhe shmangien e komenteve ose sjelljeve fyese.
  • Jini të vëmendshëm dhe të përfshirë në bisedë. Bëni pyetje dhe dëgjoni në mënyrë aktive përgjigjet e saj.
  • Shmangni supozimet ose gjykimet bazuar në pamjen ose sfondin e saj.
  • Mbajeni bisedën të lehtë dhe pozitive. Shmangni temat e diskutueshme ose negative, përveç nëse ajo i sjell ato.
  • Jini të sinqertë. Mos u përpiqni të jeni dikush që nuk jeni ose mos pretendoni të keni interesa që në fakt nuk i keni.
Argjenda

Argjenda

Më shumë artikuj: