Takime online | Shkarko aplikacionin tani | dua.com

Takime online: Si te perdorim internetin per dashurine?

Bashkohuni me më shumë se 500,000 miq të rinj në dua.

Takime online, nëse jeni gati të hyni në botën e takimeve online, por nuk jeni të sigurtë si ta bëni atë, mos u brengosni! Ekzistojnë disa gabime të zakonshme që bëhen nga fillestarët për takimet online.

Por nëse ndiqni hapat në vazhdim, do jeni gati për të notuar në ujërat e takimeve online në çdo kohë.

Postoni një fotografi të mirë

Postimi i fotografive jo të mira është një nga gabimet e zakonshme që njerëzit i bëjnë. Ka shumë rëndësi që të mos e anashkaloni këtë hap. Postoni një fotografi tuajën, me të fundit që keni bërë.

Postoni një të trupit tuaj nëse doni, por sigurohuni që të jetë një fotografi e nxjerrë në një ambient normal dhe me dukje normale. P.sh. mos nxirrni fotografi ku shfaqeni lakuriq në pjesën e sipërme të trupit tuaj.

Zgjidhni faqen e duhur

Egzistojnë aq shumë web-faqe që shfrytëzohen për të nxitur takimet online saqë nganjëherë është e vështirë të zgjidhni se cilën të përdorni. Bazuar në atë çfarë po kërkoni, një lidhje afatgjatë që mbase do t’ju çojë në martesë, apo një faqe ku po të dëshironi mund të krijoni edhe miqësi.

Mos i përmendni ish – të dashurit/të dashurat tuaja

Kjo është diçka e njohur për takimet sy më sy, por mendimi praktik ikën nga truri kur bëhet fjalë për takimet online. Duke e përmendur ish të dashurin apo të dashurën tuaj, ju po e valëvisni një flamur të kuq.

Kjo tregon se kur flisni për ish-ët që mund të kesh në bagazhin tënd, ke ende ndjenja për ta. Kjo nuk është aspak tërheqëse.

Mos gënjeni

Kjo shkon në një kategori me rregullën e përdorimit të një fotografie të mirë, por është shumë më e rëndësishme. Ndonjëherë është tunduese të shtrembërosh të vërtetën për të lënë më shumë përshtypje, por mos e bëni këtë. E dashura / i dashuri yt potencial do kërkojë të dijë të vërtetën dhe kjo mund të jetë një pengesë e madhe për të ardhmen.

Në vend të kësaj, të gënjesh do të thotë se nuk jeni i sigurtë dhe kreativ që të tregoni gjëra interesante për veten, kështu që mos trilloni. Tani e dini se si mund të antarësoheni tek takimet online në mënyrë të suksesshme.

Është e dukshme se është pak më e komplikuar se kjo listë me gjëra, mirëpo nëse ndiqni këta hapa të thjeshtë, me siguri do të merni një mesazh nga njerëz të lezetshëm online në çdo kohë.

Takimet Online – 14 sugjerime të domosdoshme

Një nga sfidat e shumta që shoqëron takimet online është se si të bëjmë një përshtypje të parë pozitive në një mjedis virtual. Sigurisht që për shumicën e njerëzve nuk është e lehtë të paraqesim veten më së miri brenda kufizimeve të një platformë njohjesh online.

Si rezultat i kësaj, ka shumë persona të cilët pavarësisht nga përpjekjet e tyre, kurrë nuk përfundojnë  të realizojnë takimet me partnerët potencial ballë për ballë.

Mirëpo kjo mund të arrihet me disa teknika të cilat ne po përpiqemi t’jua mësojmë.

Lajmi i mirë është se tashmë edhe shqiptarët kanë një aplikacion për takimet online. Aty mund të njihen me shqiptarë të tjerë kudo që ata ndodhen nëpër botë. Bëhet fjalë për aplikacionin dua.com.

Nëse tashme jeni përdorues i aplikacionit dua apo ndonjë platforme tjetër për takime online, ndiqni këshillat tona.

Krijoni një profil tërheqës

 • Shkruaj drejt emrin tënd apo emrin me të cilin dëshiron të njihesh në atë platformë.
 • Mos lini përshtypjen si një person tepër serioz. Tek e fundit është një platformë për takime online! Prandaj tregohuni të hapur, energjik dhe me vullnet për jetë. Kjo medoemos do t’ju sjell sukses.
 • Vendosni një foto kryesore që tregon pamjen tuaj fizike. Gjithashtu, jini të vetëdijshëm se një buzëqeshje e këndshme në një foto jep menjëherë një përshtypje pozitive. Mos hezitoni!
 • Shkruaj një mesazh duke përdorur gjuhë të thjeshtë. Kështu do të dukeni më inteligjent, sepse njerëzit i pelqejnë fjalët që janë të lehta për t’u kujtuar dhe shprehur. Kujdes, mos u bëni i bezdisshëm për tjetrin.
 • Në galerinë tuaj, përdorni foto në grup qe të tregosh se të tjerët e shijojnë shoqërin me ju. Gjithashtu ndonjë foto me karakteristika tuajat. Mos nguroni të eksperimentoni me to por mos dilni pak nga vetja.
 • Gjeni një të mesme të artë kur përshkruani vetën në bio. Mos u lavdëroni shumë por as mos u tregoni shumë modest! Thjesht përpiquni të lini përshtypje se jeni një person tërheqës, modern dhe premtues!

Përshtypja dhe kontakti i parë

 • Ashtu si në platformat e tjera edhe në ato për takimet online askush nuk dëshiron të bezdiset. Prandaj, mos u tregoni shumë këmbëngulës kur vjen fjalë për bisedë me një person tjetër. Provoni me edukatë të nisni bisedë pa u sforcuar. Nëse nuk ka interesim thjesht kaloni tek ndonjë person tjetër. Platformat për takime online janë plot me profile.
 • Fillimisht analizoni profilet që ju ofron paltforma e takimeve online. Shikoni se a mund të gjeni ndonjë profil që ju pëlqen dhe përshtatet.
 • Dërgoni mesazhe të shkurtra dhe të personalizuara.  Do te funksionojë më shumë, kur i referoheni një tipari në karakter apo fotos në profilin e tyre, kështu priren t’ju mendojnë si unik.
 • Asnjëherë mos u bëni artificial kur komplimentoni bashkëbiseduesin në këto platforma. Kjo gjë zgjon dyshime tek personi tjetër. Prandaj përpiquni të jeni sa më të drejtpërdrejt dhe të sinqertë.

Teknika që garantojnë sukses në takimet online

 • Kini sens humori në korrespondencën tuaj – Kjo gjë i bën njerëzit të jenë më të pranuar nga të tjerët.
 • Jini i hapur – Kjo gjë rrit ndjenjën e familjaritetit. Kur jeni i hapur ka gjasa të ndodhë diçka mes jush.
 • Përfundoni bisedat me një frazë optimiste – Kjo e lejon partnerin tuaj potencial të largohet me një ndjenjë pozitive. Ne priremi ta vlerësojmë kënaqësinë e përgjithshme të një përvoje nga aspekti se si përfundon.
 • Mos prisni – Provoni të ktheni njohjet online në takim aktual. Një ndryshim i  shpejtë nga online për ndërveprime offline është i lidhur me rezultate më të mira. Ju urojmë suksese!

Si të merrni më shumë Matche në takimet online? Kur bëhet fjalë për takimet online, gjithçka duket si një fushë e minuar ku nuk dini kurrë çfarë të bëni ose ku të shkelni. Vetëm për këtë arsye, ne kemi sjell me tre këshilla kryesore që do t’ju ndihmojnë ju dhe miqtë tuaj të merrni më shumë ndeshje. Tre nga pesë meshkuj thonë se këto këshilla kanë funksionuar për ta, kështu që le ti listojmë pa humbur kohë, apo jo?

Cilësia: Femrat e duan cilësinë dhe cilësia në takimet online përkthehet si fotografi me cilësi të mirë dhe ndriçim të përsosur. Mos hapni thjesht një profil në dua dhe më pas krijoni një profil me një foto të paqartë ose një foto ku keni vendosur syzet. Gjeni një foto që ju pëlqen, zgjidhni këndin më të mirë dhe ndriçimin më të mirë dhe ngarkojeni në profilin tuaj. Ne garantojmë se do t’ju sjellë më shumë pëlqime dhe padyshim më shumë Match.

Qartësia: Pasi të keni zgjedhur një foto, mbani mend se ajo duhet të jetë e qartë. Çfarë nënkuptojmë me këtë? Femrat dëshirojnë të shohin qartë ty personalisht dhe jo makinën tënde.

Duan të dinë se si dukesh. Mos postoni thjesht një foto të shtrirë në shpinë, duke parë perëndimin e diellit ose duke hipur në makinë apo motoçikletë ku fytyra ose trupi juaj duket i shtrembëruar. Një foto e jotja e qartë  duke qëndruar në këmbë ose ulur rehatshëm ku duket fytyra juaj dhe jeni të veshur në mënyrë të përsosur do t’ju sjellë Përputhje të garantuara në takime online.

Emocionet: Le t’ju bëjmë një pyetje të thjeshtë. A mendoni se femrave do t’ju pëlqejë një fytyrë e mërzitur dhe e egër ku tregoni se sa maço jeni? Epo, si femër, më lejoni t’ju them se nuk ka asgjë më pak tërheqëse se kaq. Pra, cili është sekreti? Përcillni pozitivitet, vetbesim dhe emocione të mira. Po, kaq e thjeshtë është.

Mos harroni, ndonjëherë gjërat më të thjeshta funksionojnë më mirë se çdo gjë tjetër që mund të provoni. Postoni një foto të mrekullueshme dhe të qartë të vetes dhe përcillni pozitivitet, vetbesim dhe emocione të mira. Ne ju garantojmë se funksionon dhe brenda një kohe të shkurtër do të merrni një Përputhje në takimet online.

Si të kemi sukses në takime online?

Secili kemi dëgjuar për takime online. Disa prej nesh tashmë prej vitesh janë kyçur në këtë botë dhe e kanë provuar, të tjerët mund të jenë ende skeptikë. Megjithatë njohjet online janë të pashmangshme në ditët e sotëm.

Madje janë mënyra më e mirë për të gjetur një partner/e për vete. Për të gjetur shpirtin binjakë! Mirëpo si të kemi sukses në takime online? Ja disa këshilla që do t’ju ndihmojnë!

Regjistrohuni në një aplikacion për takime online!

Jo gjithmonë rrjetet sociale duhet të shihen si mundësi për të njohur dikë për qëllime romantike. Për këtë arsye, ju duhet të drejtoheni kah platformat dhe aplikacionet që janë të dedikuara për këtë gjë. Prandaj, shkarkojeni aplikacionin dua.com.

Aty gjeni rreth 300.000 shqiptarë të tjerë, që njësoj si ju, po e kërkojnë dashurinë e jetës dhe duan të njihen me dikë online.Në një platformë si dua.com, ku patjetër se do të gjeni atë që po kërkoni.

Krijoni një profil që ju përfaqëson juve

Kur të regjistroheni në dua.com, apo në çfarëdo platforme për takime, kujdesuni që të krijoni një profil të kompletuar. Vendosni fotografitë më të bukura që keni.

Përshkruajeni vetën ashtu siç jeni dhe ashtu siç dëshironi t’ju njohin të tjerët. Verifikoni me fotografi profilin tuaj. Përdoreni hapësirën e Bio për të treguar më shumë për vete. Kur të keni kompletuar profilin tuaj, jeni gati të lundroni në botën e magjishme të takimeve online. Ne ju urojmë sukses!Analizoni profilet e të tjerëve

Aventura për ty tashmë ka filluar! Qindra profile djemësh apo vajzash të shfaqen përpara. Mirëpo, për të pasur sukses mos u fokusoni në kuantitet, por kualitet. Këshilla jonë është që të pëlqeni vetëm ato profile që vërtetë ju pëlqejnë. Të filloni biseda me ata persona që ju tërheqin vëmendje apo ju japin përshtpje që keni interesa të përbashkta. Mos humbisni kohë me persona që nuk janë në pritshmërit tuaja. Ruajeni energjinë tuaj për persona që ju pëlqejnë në të vërtetë.

Fokusohuni në biseda

Edhe gjatë bisedave online ju mund ta njihni mirë një person, nëse fokusohuni. Madje njohja online mund t’ju kursej kohë sepse aty kuptoni deri diku se e përshtateni me personin në fjalë apo jo. Kësisoj, nëse mendoni se ja vlen, ju vazhdoni bisedën. Nëse jo, nuk humbisni kohën tuaj. Njiheni më mirë personin të cilin jeni përputhur duke folur për profesionet, hobit, ëndrrat dhe planet për të ardhmën. Kësisoj jeni gati për hapin tjetër!

Takimi sy me sy e dërgon njohen tuaj në tjetër nivel. Një moment i tillë duhet të vijë kur të dyja palët të jeni të gatshëm.

 • Cila është gjëja më interesante për ty?
 • A beson në shanse të dyta?
 • Me çfarë lloj kafshe identifikohesh më shumë?
 • A do të pëlqente të ishe i/e famshme?
 • A të pëlqejnë tubimet familjare?
 • Cila është receta jote e preferuar për ta gatuar?
 • Me cilin person të famshëm do të doje të kaloje ditën? etj.

Pyetje interesante si kjo sjellin përgjigje interesante dhe biseda do të zhillohet në drejtimin e duhur!

Çka po pret? Instaloje aplikacionin dua.com menjëherë! Kliko këtu!

Takimet online – Disa këshilla profesionale për sigurinë tuaj

Gjatë dekadës së kaluar, takimet online janë bërë më të përhapura se kurrë. Që nga fillimi i pandemisë COVID-19 – takime tradicionale siç e dimë po zëvendësohen me takimet online në FaceTime dhe lidhjet në distancë.

Kur filloi pandemia globale në Mars të vitit 2020, dua.com raporton se takimet në faqen e tyre janw rritur me 67%. Jo vetëm kaq por u pa një rritje prej 36% e mesazheve të dërguara përmes platformës. E njëjta gjë ka ndodhur edhe me aplikacionet e tjera të takimeve olnine nëpër botë.

Takimet online kanë disa përfitime, të cilat besoj i kemi përmendur shpesh. Megjithatë, duam t’ju sjellim sot disa këshilla pwr sigurinw tuaj.

Mbroni identitetin tuaj

Hapi i parë për takimet online është krijimi i një profili. Edhe pse do të donit të ndani versionin më të mirë të vetes në internet, është e rëndësishme që të mbroni identitetin tuaj gjatë procesit. Si ta bëni këë?

 • Kur krijoni një profil të tuajin, sigurohuni që të lini jashtë çdo informacion që mund të zbulojë vendndodhjen tuaj të saktë për të huajt në internet. Mjafton të vendosni nga cili qytet ndodheni, por jo adresën e rrugës apo të pallatit tuaj.
 • Zgjidhni një foto të re e cila nuk është e lidhur me një llogari të rrjeteve sociale. Nëse përdorni të njëjtën fotografi të profilit tuaj nga llogaritë e tjera, një i huaj mund të kryejë një kërkim imazhi në internet dhe të gjejë profilet tuaja edhe në rrjetet sociale. Mund ta ndani këtë informacion, vetëm pasi jeni njohur mirë me personin tjetër.
 • Mos harroni, për sa kohë nuk e dini që personi me të cilin po flisni nuk është autentik, mos ndani më të asnjë informacion delikat. Për shëmbull adresa e shtëpisë, punës, numrin personal të kartës së kreditit apo kartë identiteti.

Raportoni sjelljet e papranueshme

Fatmirësisht, ndryshe nga një takim tradicional, një përfitim i takimeve në internet është se mund ta injoroni, bllokoni ose fshini dikë me të cilin nuk doni të flisni.
Nëse mendoni se profili i një përdoruesi është i dyshimtë, bllokojini ose raportojeni në sitin e duas. Ky raportim bëhet në heshtje të plotë dhe anonime, kështu që personi që Raportohet nuk do ta dijë. Këtu janë disa shembuj të sjelljeve që duhen raportuar:

 • Kërkon ndihmë financiare
 • Kërkon fotografi nudo
 • Është një i/e mitur
 • Përdor gjuhë fyese ose ngacmuese
 • Ju bën të ndiheni të kërcënuar ose të frikësuar

Gjatë një marrëdhënie që krijoni në internet, është e rëndësishme të mbani sytë hapur për çdo flamur të kuq. Njerëzit mund të keqinterpretojnë veten në internet dhe mund të mos jenë saktësisht ata që thonë se janë. Kjo përfshin mashtrues, grabitqarë ose çdo person që kërkon të manipulojë ose të përfitojë nga besimi juaj. Më poshtë janë disa situata të zakonshme që duhet patur kujdes:

 • Jep përgjigje të paqartë për pyetje specifike
 • Bëhet menjëherë shumë intim ose romantik në fillim të komunikimit tuaj
 • Vepron në mënyrë posesive ndaj jush
 • Bën presion për të dhënë informacione personale si adresën tuaj të shtëpisë, numrin e telefonit ose adresën e punës
 • Mundohet të marrë informacionin tuaj personal nën maskën e dërgimit të dhuratave
 • Mesazhet duket se janë të automatizuara ose kanë kaluar përmes një përkthyesi
 • Nuk pranon të flasë në telefon ose të lidheni me kamer në Internet

Nëse marrëdhënia juaj në internet po shkon mirë, do të vijë koha kur do të dëshironi të takoheni personalisht. Nëse të dy jeni dakort, mund të planifikoni një takim personal.

A ia vlejne faqet e takimeve online?

A ia vlejnë faqet e takimeve online? Kërkimi i dashurisë në epokën dixhitale shkakton shumë ankth. Pra, është normale t’i qaseni faqeve të takimeve me kujdes. Por ashtu si takimet në internet mund të kenë përvoja të këqija, ka edhe shumë përfitime apo përvoja pozitive. Shumë çifte që janë përputhur në internet ndonjëherë janë shembulli i përsosur i saj.  Ndaj, kur fjasim për këtë është normale të pyesim veten a funksionojnë realisht faqet e takimeve? Ndërsa mund të shqetësoheni se nuk është një ide e mirë (apo edhe humbje kohe), si çdo gjë tjetër, ajo ka të mirat dhe të këqijat e saj.  Para së gjithash, ndërsa faqet e takimeve kanë disa gracka të mundshme, vëllimi i mundësive është shumë më i lartë. Në përgjithësi, do të keni më shumë shanse të takoni dikë me të cilin jeni vërtet të pajtueshëm. Pra, le t’i lëmë frikërat të kalojnë—dhe internetin të provojmë.

Rreth aplikacioneve të takimeve

Hulumtimet tregojnë se faqet e takimeve dhe takimeve në internet janë në rritje. Nga viti 2013 deri në vitin 2019, përqindja e përdorimit të takimeve në internet është rritur me 30%. Kjo përqindje u rrit pas COVID.  Takimet në internet duket se janë një mënyrë praktike për t’u takuar për shumicën e njerëzve, veçanërisht për ata që përfundojnë të martuar. Shumë njerëz kanë gjetur me sukses partnerë romantikë në internet, pavarësisht nëse janë në kërkim të diçkaje të rastësishme apo afatgjatë. Në përgjithësi, shumica e përdoruesëve e panë më të lehtë të takonin partnerë potencialisht të përputhshëm.  Megjithatë, ka edhe disa efekte anësore negative, veçanërisht për femrat e reja. Kjo ndodh sepse, edhe kur nuk janë më të interesuar dhe kanë refuzuar, dikush me të cilin jan√ p√puthur në një faqe takimesh vazhdon t’i kontaktojë. Dhe le të mos harrojmë ato fotot apo mesazhet e pakërkuara seksualisht eksplicite. Arsyeja për shumë nga aspektet negative të takimeve në internet mund të jetë mungesa e një “komuniteti të përbashkët”. Kjo është ajo që dua.com, për shembull, dëshiron të ndryshojë në të ardhmen duke i afruar njerëzit dhe duke krijuar një komunitet të sigurt të përbashkët për të gjithë.

Si të përfitoni sa më shumë nga faqet e takimeve

Përpara se të shkarkoni një apo dy aplikacione dhe të krijoni profilin tuaj, bëni pak kërkim në vetvete. Çfarë do të thotë kjo? Epo, kjo do të thotë të kërkosh brenda vetes për të kuptuar se çfarë dëshiron vërtet. Gjëja e fundit që dëshironi të bëni është të filloni të përputheni me njerëzit në internet, të filloni të flisni dhe të kuptoni se nuk e keni idenë se çfarë kërkoni nga një partner apo një marrëdhënie. Bëni disa kërkime rreth aplikacionit përpara se ta shkarkoni. Më pas, shpenzoni pak kohë dhe energji në profilin tuaj. Zgjidhni fotografi të shkëlqyera, një biografi të thjeshtë dhe dilni atje për të peshkuar. Nëse nuk bëni ndonjë përpjekje në profilin tuaj, partnerët e mundshëm mund të mendojnë se do të bëni të njëjtën gjë në një marrëdhënie. Mos prisni të takoni “të duhurin” menjëherë. Përgatituni të kaloni një kohë të konsiderueshme duke shfletuar përmes partnerëve të mundshëm. Ne ju sugjerojmë që një telefonatë është më mirë se një mesazh. Një telefonatë pesë minutëshe shpesh do t’ju tregojë gjithçka që duhet të dini. Kaloni nga mesazhet në një telefonatë ose video thirrje sa më shpejt të jetë e mundur për të kuptuar nëse keni pajtueshmëri të ndërsjellë. Mund të duket e sikletshme, por mund t’ju kursejë shumë kohë – dhe zhgënjim.   Pavarësisht qëllimeve tuaja, duket se ka diçka për të gjithë kur bëhet fjalë për faqet e takimeve. Jini të qartë për pritshmëritë tuaja. Përqafoni përvoja të reja, mësoni pak për veten tuaj dhe mos harroni të argëtoheni. Ku i dihet, ndoshta edhe mund të takoni edhe partnerin tuaj të ëndrrave.

4 fakte interesante për aplikacionet për takime online

Kur u krijua faqja e parë për takime online në vitet 1990, natyrisht se nuk kishte statistika se si shkonin këto gjëra. Beqarët nuk e dinin me të vërtetë se çfarë ishte një faqe takimesh ose nëse mund të funksiononte.

Fatmirësisht, ne kemi mësuar shumë që atëherë! Rezultatet tregojnë se sot për sot aplikacionet për takime online, si dua.com, janë tejet të suksesshme! Më poshtë ne po përmendim disa statistika interesante për aplikacionet për takime online!

Takimet online tani janë mënyra më e njohur për të takuar një bashkëshort/e

Takimet online dikur u stigmatizuan si një mjet për njerëzit e vetmuar dhe të dëshpëruar, por tani ato janë zanafilla e shumë dasmave në të gjithë botën. SHBA ka parë një ngritje të veçantë në numrin e porsamartuarve që raportuan se u takuan në internet.

The Knot kryen një studim me të sapomartuarit çdo vit për të parë se çfarë po ndodh në botën e dashurisë. Në vitin 2019, uebfaqja raportoi se takimet në internet tani janë mënyra më e popullarizuar për të takuar një bashkëshort/e!

Mbi 70% e përdoruesve të këtyre aplikacioneve kanë takime të para të suksesshme

Besoni ose jo, takimet e para të personave që njihen online ecin mirë! Statistikat thonë se 70% e personave që njihen në një aplikacion për takime online kalojnë kohë të mirë së bashku. Ekspertët thonë se ndikon fakti që ata marrin informata nga profili i tjetrin. Profesioni, preferencat, shkollimi, etj. Të gjitha këto tregohen në një profil të mirë në aplikacionet për takime online, si dua.com. Këto pastaj bëhen brum i një bisede produktive sy me sy.

Beqarëve ju pëlqejnë profilet me më tepër se një fotografi

Fotografitë janë një nga pjesët më të rëndësishme të një profili takimesh! Një studim eharmony zbuloi se gratë kanë më shumë gjasa se burrat të postojnë fotografi të shumta, dhe profilet e takimeve me tri ose më shumë fotografi ishin më të suksesshmet. Kjo vlen për të dyja gjinitë. Prandaj bëhuni të vëmendshëm, plotësojeni profilin tuaj me fotografi të bukura!

E diela e parë e janarit është dita më e ngarkuar e vitit me shfletime!

E diela e parë në janar është bërë një festë në industrinë e takimeve në internet sepse aktiviteti i takimeve në internet tenton të arrijë kulmin në këtë ditë çdo vit. Drejtuesit e industrisë i referohen asaj si Dating Sunday / E diela për takime, dhe presin që trafiku të rritet diku nga 40% në 70% atë ditë.

Dating Sunday është në thelb Black Friday po e premtja e zezë e takimeve në internet. Pra, të gjithë duan për vete më të mirën e mundshme!

Shumë beqarë i vënë vetës synim që gjatë vitit që po hynë ta gjejnë dashurinë e jetës. Kështu që fillimi i janarit është statistikisht një nga kohët më të mira për të krijuar një profil takimesh dhe për të filluar përdorimin e mundësive të reja romantike! Në botën e atyre që kërkojnë ende dashurinë, kjo është festë.

Më shumë artikuj:

horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Horoskopi ditor për datën 29.12.2023. Çdo ditë horoskopi ditor ju tregon me cfarë pritet të përballen sot të lindurit e

horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Horoskopi ditor për datën 29.12.2023. Çdo ditë horoskopi ditor ju tregon me cfarë pritet të përballen sot të lindurit e